VIK1VViking Line Abp
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar EUR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $398,81 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | €593,20 Mn | €608,20 Mn | €639,80 Mn | €632,50 Mn | €655,80 Mn | €435,80 Mn | €474,00 Mn | €467,20 Mn | €484,60 Mn | €506,00 Mn | €527,80 Mn | €533,10 Mn | €530,30 Mn | €350,40 Mn | €357,70 Mn | €370,30 Mn | €390,30 Mn | €380,33 Mn | €257,35 Mn | €242,61 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | €47,60 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | €271,50 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | €321,70 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | €132,30 Mn | €157,70 Mn | €194,00 Mn | €229,80 Mn | €264,20 Mn | €151,60 Mn | €128,80 Mn | €127,00 Mn | €150,50 Mn | €174,20 Mn | €197,40 Mn | €221,00 Mn | €236,30 Mn | €81,80 Mn | €90,10 Mn | €98,60 Mn | €125,15 Mn | €119,86 Mn | €6,75 Mn | €15,68 Mn |
| Net Borç† | €84,70 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | €480,90 Mn | €480,20 Mn | €491,40 Mn | €494,70 Mn | €258,20 Mn | €188,80 Mn | €496,40 Mn | €497,80 Mn | €513,60 Mn | €519,60 Mn | €530,50 Mn | €527,40 Mn | €549,40 Mn | €516,10 Mn | €504,30 Mn | €490,11 Mn | €470,74 Mn | €475,39 Mn | €436,02 Mn | €405,95 Mn |
| Brüt Kâr | €187,90 Mn | €91,70 Mn | €113,40 Mn | €82,60 Mn | €17,10 Mn | -€42,70 Mn | €86,00 Mn | €220,80 Mn | €226,80 Mn | €217,70 Mn | €231,40 Mn | €226,70 Mn | €233,00 Mn | €212,80 Mn | €213,00 Mn | €53,75 Mn | €195,00 Mn | €213,05 Mn | €196,86 Mn | €176,13 Mn |
| FAVÖK | €15,00 Mn | €19,60 Mn | €41,80 Mn | €10,90 Mn | -€19,40 Mn | -€76,40 Mn | €8,10 Mn | €32,80 Mn | €33,50 Mn | €40,00 Mn | €53,60 Mn | €44,90 Mn | €46,80 Mn | €30,60 Mn | €35,60 Mn | €39,04 Mn | €46,26 Mn | €45,08 Mn | €51,26 Mn | €31,76 Mn |
| Net Kâr | €16,00 Mn | €15,90 Mn | €36,30 Mn | €22,70 Mn | €24,40 Mn | -€42,30 Mn | €10,80 Mn | €5,50 Mn | €5,30 Mn | €8,00 Mn | €18,70 Mn | €30,60 Mn | €27,50 Mn | €900.000 | €7,60 Mn | €9,03 Mn | €10,56 Mn | €14,76 Mn | €24,84 Mn | €10,45 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,93 | 0,92 | 2,10 | 1,31 | 1,74 | -3,22 | 0,82 | 0,42 | 0,40 | 0,61 | 1,42 | 2,32 | 2,09 | 0,07 | 0,57 | 0,68 | 0,80 | 1,12 | 1,89 | — |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | €41,00 Mn | €31,70 Mn | €35,50 Mn | €14,90 Mn | -€127,50 Mn | -€57,30 Mn | €8,40 Mn | €19,40 Mn | -€800.000 | €16,40 Mn | €40,70 Mn | €23,40 Mn | -€133,90 Mn | €17,80 Mn | €20,10 Mn | €45,00 Mn | €21,64 Mn | -€116,87 Mn | €11,46 Mn | €29,14 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -€19,60 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 22,3% | 25,9% | 30,3% | 36,3% | 40,3% | 34,8% | 27,2% | 27,2% | 31,1% | 34,4% | 37,4% | 41,5% | 44,6% | 23,3% | 25,2% | 26,6% | 32,1% | 31,5% | 2,6% | 6,5% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,81 | 0,79 | 0,77 | 0,78 | 0,39 | 0,43 | 1,05 | 1,07 | 1,06 | 1,03 | 1,01 | 0,99 | 1,04 | 1,47 | 1,41 | 1,32 | 1,21 | 1,25 | 1,69 | 1,67 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,49 | 1,49 | 1,53 | 1,54 | 0,80 | 0,59 | 1,54 | 1,55 | 1,60 | 1,62 | 1,65 | 1,64 | 1,71 | 1,60 | 1,57 | 1,52 | 1,46 | 1,48 | 1,36 | 1,26 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 39,1% | 19,1% | 23,1% | 16,7% | 6,6% | -22,6% | 17,3% | 44,4% | 44,2% | 41,9% | 43,6% | 43,0% | 42,4% | 41,2% | 42,2% | 11,0% | 41,4% | 44,8% | 45,1% | 43,4% |
| FAVÖK Marjı | 3,1% | 4,1% | 8,5% | 2,2% | -7,5% | -40,5% | 1,6% | 6,6% | 6,5% | 7,7% | 10,1% | 8,5% | 8,5% | 5,9% | 7,1% | 8,0% | 9,8% | 9,5% | 11,8% | 7,8% |
| Net Kâr Marjı | 3,3% | 3,3% | 7,4% | 4,6% | 9,5% | -22,4% | 2,2% | 1,1% | 1,0% | 1,5% | 3,5% | 5,8% | 5,0% | 0,2% | 1,5% | 1,8% | 2,2% | 3,1% | 5,7% | 2,6% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 8,5% | 6,6% | 7,2% | 3,0% | -49,4% | -30,3% | 1,7% | 3,9% | -0,2% | 3,2% | 7,7% | 4,4% | -24,4% | 3,4% | 4,0% | 9,2% | 4,6% | -24,6% | 2,6% | 7,2% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.