SCIASCI Engineered Materials, Inc.
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar USD · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $38,94 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | $17,27 Mn | $15,53 Mn | $17,49 Mn | $11,83 Mn | $9,61 Mn | $8,05 Mn | $7,51 Mn | $7,65 Mn | $3,95 Mn | $3,63 Mn | $4,33 Mn | $6,04 Mn | $5,87 Mn | $5,40 Mn | $5,73 Mn | $6,29 Mn | $6,44 Mn | $5,64 Mn | $4,47 Mn | $3,33 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | $7,94 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | $3,09 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | $14,18 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | $1,06 Mn | $1,24 Mn | $652.422 | $352.139 | $546.133 | $1,12 Mn | $696.337 | $262.731 | $532.349 | $740.840 | $930.032 | $1,39 Mn | $1,39 Mn | $1,76 Mn | $1,77 Mn | $1,22 Mn | $1,48 Mn | $1,31 Mn | $1,11 Mn | $216.492 |
| Net Borç† | -$7,18 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | $19,61 Mn | $22,87 Mn | $27,98 Mn | $23,47 Mn | $13,45 Mn | $10,90 Mn | $12,95 Mn | $11,36 Mn | $6,80 Mn | $5,47 Mn | $8,05 Mn | $9,26 Mn | $7,98 Mn | $8,76 Mn | $9,15 Mn | $8,92 Mn | $8,01 Mn | $9,62 Mn | $10,83 Mn | $8,05 Mn |
| Brüt Kâr | $5,03 Mn | $5,07 Mn | $5,25 Mn | $4,79 Mn | $3,53 Mn | $2,20 Mn | $2,21 Mn | $2,90 Mn | $1,58 Mn | $1,08 Mn | $1,97 Mn | $1,85 Mn | $1,54 Mn | $1,66 Mn | $1,53 Mn | $2,27 Mn | $1,87 Mn | $2,21 Mn | $2,06 Mn | $1,79 Mn |
| FAVÖK | $2,28 Mn | $2,52 Mn | $2,96 Mn | $3,00 Mn | $2,29 Mn | $1,05 Mn | $833.530 | $1,39 Mn | $519.200 | -$205.630 | $355.030 | $363.990 | $285.270 | $323.170 | -$103.590 | $570.980 | $116.850 | $577.080 | $638.570 | $512.370 |
| Net Kâr | $1,75 Mn | $1,86 Mn | $2,19 Mn | $1,96 Mn | $1,68 Mn | $1,50 Mn | $305.351 | $907.869 | $6.091 | -$706.054 | -$149.297 | -$219.924 | -$287.646 | -$325.972 | -$890.606 | $17.079 | -$497.219 | $124.550 | $332.661 | $302.268 |
| Hisse Başı Kâr | 0,38 | 0,41 | 0,48 | 0,43 | 0,37 | 0,33 | 0,06 | 0,21 | -0,00 | -0,18 | -0,04 | -0,06 | -0,08 | -0,09 | -0,24 | -0,00 | -0,15 | 0,02 | 0,07 | 0,07 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -$434.436 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | $2,29 Mn | $1,87 Mn | $1,83 Mn | $1,86 Mn | $1,90 Mn | $912.120 | $151.570 | $1,27 Mn | $511.930 | $70.940 | $453.530 | $732.600 | $368.400 | -$150.670 | -$1,10 Mn | $335.600 | $93.630 | $314.710 | $687.750 | -$410.200 |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -$1,01 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 6,1% | 8,0% | 3,7% | 3,0% | 5,7% | 13,9% | 9,3% | 3,4% | 13,5% | 20,4% | 21,5% | 23,1% | 23,7% | 32,5% | 31,0% | 19,4% | 23,0% | 23,2% | 24,7% | 6,5% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,14 | 1,47 | 1,60 | 1,98 | 1,40 | 1,35 | 1,73 | 1,49 | 1,72 | 1,51 | 1,86 | 1,53 | 1,36 | 1,62 | 1,60 | 1,42 | 1,24 | 1,71 | 2,42 | 2,42 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,38 | 1,61 | 1,97 | 1,66 | 0,95 | 0,77 | 0,91 | 0,80 | 0,48 | 0,39 | 0,57 | 0,65 | 0,56 | 0,62 | 0,65 | 0,63 | 0,56 | 0,68 | 0,76 | 0,57 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar USD · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 25,7% | 22,2% | 18,8% | 20,4% | 26,2% | 20,2% | 17,1% | 25,6% | 23,2% | 19,8% | 24,5% | 20,0% | 19,3% | 18,9% | 16,8% | 25,5% | 23,3% | 23,0% | 19,0% | 22,2% |
| FAVÖK Marjı | 11,6% | 11,0% | 10,6% | 12,8% | 17,1% | 9,6% | 6,4% | 12,2% | 7,6% | -3,8% | 4,4% | 3,9% | 3,6% | 3,7% | -1,1% | 6,4% | 1,5% | 6,0% | 5,9% | 6,4% |
| Net Kâr Marjı | 8,9% | 8,1% | 7,8% | 8,3% | 12,5% | 13,8% | 2,4% | 8,0% | 0,1% | -12,9% | -1,9% | -2,4% | -3,6% | -3,7% | -9,7% | 0,2% | -6,2% | 1,3% | 3,1% | 3,8% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 11,7% | 8,2% | 6,5% | 7,9% | 14,2% | 8,4% | 1,2% | 11,2% | 7,5% | 1,3% | 5,6% | 7,9% | 4,6% | -1,7% | -12,0% | 3,8% | 1,2% | 3,3% | 6,3% | -5,1% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.