600742Changchun FAWAY Group Automobile Components Co.,Ltd Class A
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar CNY · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $857,38 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | 元22,80 Mr | 元23,15 Mr | 元22,32 Mr | 元20,27 Mr | 元19,50 Mr | 元17,91 Mr | 元16,13 Mr | 元9,73 Mr | 元8,84 Mr | 元8,36 Mr | 元7,15 Mr | 元6,50 Mr | 元5,71 Mr | 元4,80 Mr | 元4,13 Mr | 元3,58 Mr | 元2,28 Mr | 元1,88 Mr | 元2,02 Mr | 元2,12 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | 元9,09 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | 元12,68 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | 元10,06 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | 元4,04 Mr | 元4,13 Mr | 元3,91 Mr | 元3,20 Mr | 元2,84 Mr | 元1,95 Mr | 元1,26 Mr | 元557,81 Mn | 元746,77 Mn | 元857,40 Mn | 元734,36 Mn | 元466,74 Mn | 元439,46 Mn | 元290,16 Mn | 元244,07 Mn | 元115,82 Mn | 元150,00 Mn | 元230,00 Mn | 元352,00 Mn | 元427,00 Mn |
| Net Borç† | -元5,38 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | 元19,82 Mr | 元19,59 Mr | 元20,72 Mr | 元19,92 Mr | 元20,49 Mr | 元19,47 Mr | 元17,74 Mr | 元13,54 Mr | 元12,71 Mr | 元11,97 Mr | 元9,84 Mr | 元11,25 Mr | 元9,45 Mr | 元7,66 Mr | 元6,96 Mr | 元6,18 Mr | 元3,56 Mr | 元3,30 Mr | 元3,17 Mr | 元2,42 Mr |
| Brüt Kâr | 元2,00 Mr | 元1,97 Mr | 元1,94 Mr | 元1,78 Mr | 元1,85 Mr | 元1,79 Mr | 元1,40 Mr | 元896,36 Mn | 元805,14 Mn | 元729,08 Mn | 元544,05 Mn | 元602,85 Mn | 元463,92 Mn | 元402,52 Mn | 元427,91 Mn | 元350,36 Mn | 元84,50 Mn | 元24,90 Mn | 元2,52 Mn | 元47,10 Mn |
| FAVÖK | 元1,37 Mr | 元1,40 Mr | 元1,28 Mr | 元1,23 Mr | 元1,33 Mr | 元1,33 Mr | 元704,39 Mn | 元498,77 Mn | 元408,06 Mn | 元445,10 Mn | 元315,07 Mn | 元359,31 Mn | 元247,06 Mn | 元229,45 Mn | 元270,11 Mn | 元217,78 Mn | -元28,90 Mn | -元78,59 Mn | -元86,02 Mn | -元63,54 Mn |
| Net Kâr | 元465,09 Mn | 元508,74 Mn | 元520,53 Mn | 元544,54 Mn | 元658,86 Mn | 元617,26 Mn | 元535,81 Mn | 元494,69 Mn | 元467,71 Mn | 元427,27 Mn | 元425,08 Mn | 元552,74 Mn | 元368,51 Mn | 元391,13 Mn | 元428,09 Mn | 元570,56 Mn | 元354,74 Mn | 元189,52 Mn | 元47,98 Mn | 元1,76 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,63 | 0,68 | 0,70 | 0,78 | 0,98 | 0,93 | 0,81 | 0,75 | 0,71 | 0,65 | 0,64 | 0,84 | 0,56 | 0,59 | 0,65 | 0,87 | 0,54 | — | — | — |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -元633,53 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | 元825,97 Mn | 元1,19 Mr | 元1,70 Mr | 元56,64 Mn | 元2,00 Mr | 元2,81 Mr | 元840,00 Mn | 元222,07 Mn | 元174,31 Mn | 元913,99 Mn | 元427,23 Mn | 元251,23 Mn | 元7,88 Mn | 元316,57 Mn | 元295,09 Mn | 元318,63 Mn | 元164,12 Mn | -元126,19 Mn | -元93,39 Mn | -元117,69 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -元934,59 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 17,7% | 17,9% | 17,5% | 15,8% | 14,6% | 10,9% | 7,8% | 5,7% | 8,4% | 10,3% | 10,3% | 7,2% | 7,7% | 6,0% | 5,9% | 3,2% | 6,6% | 12,3% | 17,4% | 20,1% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,87 | 0,85 | 0,93 | 0,98 | 1,05 | 1,09 | 1,10 | 1,39 | 1,44 | 1,43 | 1,38 | 1,73 | 1,66 | 1,60 | 1,69 | 1,73 | 1,56 | 1,76 | 1,57 | 1,14 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,97 | 1,95 | 2,06 | 1,98 | 2,04 | 1,94 | 1,76 | 1,35 | 1,26 | 1,19 | 0,98 | 1,12 | 0,94 | 0,76 | 0,69 | 0,61 | 0,35 | 0,33 | 0,31 | 0,24 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 10,1% | 10,1% | 9,4% | 8,9% | 9,0% | 9,2% | 7,9% | 6,6% | 6,3% | 6,1% | 5,5% | 5,4% | 4,9% | 5,3% | 6,1% | 5,7% | 2,4% | 0,8% | 0,1% | 1,9% |
| FAVÖK Marjı | 6,9% | 7,1% | 6,2% | 6,2% | 6,5% | 6,8% | 4,0% | 3,7% | 3,2% | 3,7% | 3,2% | 3,2% | 2,6% | 3,0% | 3,9% | 3,5% | -0,8% | -2,4% | -2,7% | -2,6% |
| Net Kâr Marjı | 2,3% | 2,6% | 2,5% | 2,7% | 3,2% | 3,2% | 3,0% | 3,7% | 3,7% | 3,6% | 4,3% | 4,9% | 3,9% | 5,1% | 6,1% | 9,2% | 10,0% | 5,8% | 1,5% | 0,1% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 4,2% | 6,1% | 8,2% | 0,3% | 9,8% | 14,4% | 4,7% | 1,6% | 1,4% | 7,6% | 4,3% | 2,2% | 0,1% | 4,1% | 4,2% | 5,2% | 4,6% | -3,8% | -2,9% | -4,9% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
68 688825 | CXMT Corporation Class A | 44,75 | +%2,66 |
| Industrial and Commercial Bank of China Limited Class A | 8,44 | -%0,71 | |
| Agricultural Bank of China Limited Class A | 7,19 | -%0,96 | |
| China Construction Bank Corporation Class A | 11,36 | -%0,79 | |
| Bank of China Limited Class A | 6,86 | -%2,70 | |
| PetroChina Co., Ltd. Class A | 12,58 | -%0,08 | |
| Kweichow Moutai Co., Ltd. Class A | 1316,38 | +%0,26 |