PLSNPlasson Industries Ltd.
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar ILS · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $436,01 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar ILS · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₪2,25 Mr | ₪2,21 Mr | ₪2,17 Mr | ₪2,04 Mr | ₪1,98 Mr | ₪1,89 Mr | ₪1,94 Mr | ₪1,75 Mr | ₪1,61 Mr | ₪1,55 Mr | ₪1,48 Mr | ₪1,40 Mr | ₪1,28 Mr | ₪1,25 Mr | ₪1,28 Mr | ₪1,22 Mr | ₪1,18 Mr | ₪1,17 Mr | ₪1,07 Mr | ₪916,70 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₪155,57 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₪978,97 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₪1,27 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₪581,31 Mn | ₪640,05 Mn | ₪671,07 Mn | ₪724,58 Mn | ₪756,43 Mn | ₪728,12 Mn | ₪783,37 Mn | ₪627,98 Mn | ₪515,50 Mn | ₪470,49 Mn | ₪493,39 Mn | ₪408,32 Mn | ₪385,05 Mn | ₪352,89 Mn | ₪393,98 Mn | ₪378,31 Mn | ₪361,84 Mn | ₪410,39 Mn | ₪327,72 Mn | ₪225,13 Mn |
| Net Borç† | ₪298,27 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar ILS · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₪1,87 Mr | ₪1,71 Mr | ₪1,64 Mr | ₪1,59 Mr | ₪1,55 Mr | ₪1,29 Mr | ₪1,26 Mr | ₪1,22 Mr | ₪1,18 Mr | ₪1,08 Mr | ₪1,05 Mr | ₪999,51 Mn | ₪979,34 Mn | ₪947,65 Mn | ₪975,06 Mn | ₪882,82 Mn | ₪838,39 Mn | ₪918,88 Mn | ₪841,21 Mn | ₪748,74 Mn |
| Brüt Kâr | ₪669,64 Mn | ₪649,16 Mn | ₪609,83 Mn | ₪561,94 Mn | ₪513,62 Mn | ₪421,45 Mn | ₪416,33 Mn | ₪454,86 Mn | ₪433,44 Mn | ₪381,90 Mn | ₪353,69 Mn | ₪362,92 Mn | ₪352,80 Mn | ₪365,81 Mn | ₪402,12 Mn | ₪329,18 Mn | ₪320,59 Mn | ₪326,80 Mn | ₪335,71 Mn | ₪319,44 Mn |
| FAVÖK | ₪277,71 Mn | ₪288,04 Mn | ₪267,81 Mn | ₪248,51 Mn | ₪266,26 Mn | ₪223,86 Mn | ₪184,75 Mn | ₪184,51 Mn | ₪183,73 Mn | ₪152,75 Mn | ₪142,24 Mn | ₪161,57 Mn | ₪158,09 Mn | ₪168,05 Mn | ₪193,01 Mn | ₪147,58 Mn | ₪148,02 Mn | ₪140,39 Mn | ₪141,41 Mn | ₪143,96 Mn |
| Net Kâr | ₪161,46 Mn | ₪143,79 Mn | ₪129,11 Mn | ₪90,02 Mn | ₪107,83 Mn | ₪97,46 Mn | ₪110,95 Mn | ₪84,83 Mn | ₪77,56 Mn | ₪70,91 Mn | ₪51,59 Mn | ₪81,03 Mn | ₪76,08 Mn | ₪99,00 Mn | ₪96,10 Mn | ₪69,56 Mn | ₪91,05 Mn | ₪34,87 Mn | ₪77,47 Mn | ₪76,15 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 16,91 | 15,06 | 13,52 | 9,43 | 11,29 | 10,21 | 11,62 | 8,88 | 8,12 | 7,43 | 5,40 | 8,49 | 7,97 | 10,37 | 10,06 | 7,29 | 9,54 | 3,69 | 8,26 | 7,98 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar ILS · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₪128,10 Mn | ₪177,52 Mn | ₪220,50 Mn | -₪21,86 Mn | ₪115,50 Mn | ₪106,46 Mn | ₪90,11 Mn | -₪7,53 Mn | ₪13,69 Mn | ₪44,23 Mn | ₪15,06 Mn | ₪26,98 Mn | ₪85,03 Mn | ₪84,91 Mn | ₪34,30 Mn | ₪82,38 Mn | ₪105,25 Mn | ₪41,61 Mn | -₪77,48 Mn | ₪17,03 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₪158,80 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar ILS · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar ILS · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 25,8% | 28,9% | 30,9% | 35,5% | 38,1% | 38,5% | 40,5% | 35,9% | 32,1% | 30,4% | 33,2% | 29,3% | 30,1% | 28,3% | 30,8% | 31,1% | 30,7% | 35,2% | 30,7% | 24,6% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar ILS · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,83 | 0,77 | 0,76 | 0,78 | 0,78 | 0,68 | 0,65 | 0,70 | 0,73 | 0,70 | 0,70 | 0,72 | 0,76 | 0,76 | 0,76 | 0,72 | 0,71 | 0,79 | 0,79 | 0,82 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,46 | 1,34 | 1,29 | 1,24 | 1,22 | 1,01 | 0,99 | 0,96 | 0,92 | 0,85 | 0,82 | 0,78 | 0,77 | 0,74 | 0,77 | 0,69 | 0,66 | 0,72 | 0,66 | 0,59 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar ILS · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 35,9% | 38,0% | 37,1% | 35,5% | 33,1% | 32,7% | 33,1% | 37,2% | 36,9% | 35,3% | 33,8% | 36,3% | 36,0% | 38,6% | 41,2% | 37,3% | 38,2% | 35,6% | 39,9% | 42,7% |
| FAVÖK Marjı | 14,9% | 16,9% | 16,3% | 15,7% | 17,2% | 17,4% | 14,7% | 15,1% | 15,6% | 14,1% | 13,6% | 16,2% | 16,1% | 17,7% | 19,8% | 16,7% | 17,7% | 15,3% | 16,8% | 19,2% |
| Net Kâr Marjı | 8,7% | 8,4% | 7,8% | 5,7% | 7,0% | 7,6% | 8,8% | 6,9% | 6,6% | 6,5% | 4,9% | 8,1% | 7,8% | 10,4% | 9,9% | 7,9% | 10,9% | 3,8% | 9,2% | 10,2% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 6,9% | 10,4% | 13,4% | -1,4% | 7,5% | 8,3% | 7,2% | -0,6% | 1,2% | 4,1% | 1,4% | 2,7% | 8,7% | 9,0% | 3,5% | 9,3% | 12,6% | 4,5% | -9,2% | 2,3% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Teva Pharmaceutical Industries Limited | 12740,00 | +%0,87 | |
| Bank Leumi Le-Israel B.M. | 7264,00 | +%1,69 | |
| Elbit Systems Ltd | 204400,00 | +%0,97 | |
| Bank Hapoalim BM | 7509,00 | +%2,60 | |
| Mizrahi Tefahot Bank Ltd | 22780,00 | +%3,03 | |
| Azrieli Group Ltd. | 36000,00 | +%1,81 | |
| Phoenix Financial Ltd | 17590,00 | +%3,41 |