MKZ.UNMackenzie Master Limited Partnership
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar CAD · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $2,35 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar CAD · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | C$ 678.835 | C$ 736.966 | C$ 767.032 | C$ 787.553 | C$ 872.722 | C$ 876.165 | C$ 1,08 Mn | C$ 1,17 Mn | C$ 1,29 Mn | C$ 1,34 Mn | C$ 1,58 Mn | C$ 1,75 Mn | C$ 1,79 Mn | C$ 1,84 Mn | C$ 2,24 Mn | C$ 2,57 Mn | C$ 2,76 Mn | C$ 3,76 Mn | C$ 5,11 Mn | C$ 5,75 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | C$ 449.802 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | C$ 234.869 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | C$ 443.966 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | C$ 0,00 | C$ 0,00 | C$ 0,00 | C$ 0,00 | C$ 0,00 | C$ 0,00 | C$ 0,00 | C$ 0,00 | C$ 0,00 | C$ 0,00 | C$ 0,00 | C$ 0,00 | C$ 0,00 | C$ 0,00 | C$ 0,00 | C$ 0,00 | C$ 0,00 | C$ 0,00 | C$ 0,00 | C$ 0,00 |
| Net Borç† | -C$ 639.802 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CAD · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | C$ 778.037 | C$ 816.346 | C$ 832.158 | C$ 844.457 | C$ 944.416 | C$ 929.622 | C$ 1,13 Mn | C$ 1,23 Mn | C$ 1,35 Mn | C$ 1,41 Mn | C$ 1,66 Mn | C$ 1,82 Mn | C$ 1,86 Mn | C$ 1,92 Mn | C$ 2,30 Mn | C$ 2,66 Mn | C$ 2,85 Mn | C$ 3,88 Mn | C$ 5,27 Mn | C$ 5,96 Mn |
| Brüt Kâr | C$ 755.856 | C$ 797.737 | C$ 817.678 | C$ 828.928 | C$ 928.292 | C$ 914.412 | C$ 1,12 Mn | C$ 1,21 Mn | C$ 1,33 Mn | C$ 1,40 Mn | C$ 1,64 Mn | C$ 1,81 Mn | C$ 1,84 Mn | C$ 1,90 Mn | — | — | — | — | — | — |
| FAVÖK | C$ 604.040 | C$ 669.670 | C$ 702.730 | — | — | — | — | — | C$ 1,22 Mn | C$ 1,28 Mn | C$ 1,53 Mn | C$ 1,68 Mn | C$ 1,72 Mn | C$ 1,78 Mn | C$ 2,13 Mn | C$ 2,50 Mn | C$ 2,71 Mn | C$ 3,71 Mn | C$ 5,07 Mn | C$ 5,69 Mn |
| Net Kâr | C$ 443.966 | C$ 492.205 | C$ 516.508 | C$ 532.967 | C$ 601.268 | C$ 596.948 | C$ 746.165 | C$ 808.923 | C$ 896.922 | C$ 942.990 | C$ 1,12 Mn | C$ 1,24 Mn | C$ 1,27 Mn | C$ 1,31 Mn | C$ 1,52 Mn | C$ 2,50 Mn | C$ 2,71 Mn | C$ 3,71 Mn | C$ 5,07 Mn | C$ 5,69 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,07 | 0,08 | 0,08 | 0,09 | 0,10 | 0,10 | 0,12 | 0,13 | 0,14 | 0,15 | 0,18 | 0,20 | 0,20 | 0,21 | 0,24 | — | 0,43 | 0,59 | 0,81 | — |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CAD · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | C$ 450.260 | C$ 482.580 | C$ 518.820 | C$ 535.200 | C$ 591.820 | C$ 554.450 | C$ 903.660 | C$ 606.670 | C$ 906.200 | C$ 892.720 | C$ 1,09 Mn | C$ 1,23 Mn | C$ 1,24 Mn | C$ 1,15 Mn | C$ 2,23 Mn | C$ 2,54 Mn | C$ 2,71 Mn | C$ 3,83 Mn | C$ 5,13 Mn | C$ 5,77 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | C$ 0,00 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar CAD · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar CAD · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar CAD · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,15 | 1,11 | 1,08 | 1,07 | 1,08 | 1,06 | 1,05 | 1,04 | 1,05 | 1,06 | 1,05 | 1,04 | 1,04 | 1,04 | 1,03 | 1,04 | 1,03 | 1,03 | 1,03 | 1,04 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,75 | 1,84 | 1,87 | 1,90 | 2,13 | 2,09 | 2,55 | 2,76 | 3,04 | 3,19 | 3,74 | 4,11 | 4,18 | 4,33 | 5,17 | 6,00 | 6,42 | 8,74 | 11,88 | 13,42 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar CAD · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 97,1% | 97,7% | 98,3% | 98,2% | 98,3% | 98,4% | 98,7% | 98,7% | 98,8% | 98,8% | 99,0% | 99,0% | 99,1% | 99,0% | — | — | — | — | — | — |
| FAVÖK Marjı | 77,6% | 82,0% | 84,4% | — | — | — | — | — | 90,5% | 90,7% | 92,2% | 92,2% | 92,8% | 92,6% | 92,8% | 93,8% | 95,1% | 95,6% | 96,2% | 95,5% |
| Net Kâr Marjı | 57,1% | 60,3% | 62,1% | 63,1% | 63,7% | 64,2% | 66,0% | 66,0% | 66,5% | 66,6% | 67,8% | 67,8% | 68,2% | 68,0% | 66,4% | 93,8% | 95,1% | 95,6% | 96,2% | 95,5% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 57,9% | 59,1% | 62,3% | 63,4% | 62,7% | 59,6% | 80,0% | 49,5% | 67,2% | 63,1% | 65,8% | 67,3% | 66,9% | 59,8% | 97,0% | 95,5% | 95,1% | 98,7% | 97,3% | 96,9% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.