STCSangoma Technologies Corporation
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar CAD · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $113,02 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar CAD · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | C$ 472,86 Mn | C$ 548,22 Mn | C$ 585,86 Mn | C$ 643,08 Mn | C$ 669,71 Mn | C$ 175,73 Mn | C$ 96,41 Mn | C$ 51,56 Mn | C$ 27,26 Mn | C$ 22,75 Mn | C$ 23,92 Mn | C$ 18,45 Mn | C$ 17,35 Mn | C$ 22,43 Mn | C$ 21,47 Mn | C$ 24,21 Mn | C$ 22,12 Mn | C$ 17,04 Mn | C$ 12,60 Mn | C$ 10,01 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | C$ 18,41 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | C$ 126,01 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | C$ 346,85 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | C$ 76,56 Mn | C$ 121,93 Mn | C$ 152,38 Mn | C$ 158,17 Mn | C$ 110,56 Mn | C$ 67,11 Mn | C$ 22,73 Mn | C$ 4,55 Mn | C$ 3,88 Mn | C$ 1,34 Mn | C$ 1,34 Mn | C$ 0,00 | C$ 0,00 | C$ 51.107 | C$ 85.179 | C$ 119.251 | C$ 136.287 | C$ 0,00 | C$ 0,00 | C$ 0,00 |
| Net Borç† | C$ 58,15 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CAD · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | C$ 330,16 Mn | C$ 335,00 Mn | C$ 338,24 Mn | C$ 284,00 Mn | C$ 167,34 Mn | C$ 131,42 Mn | C$ 109,65 Mn | C$ 57,36 Mn | C$ 26,88 Mn | C$ 21,19 Mn | C$ 16,32 Mn | C$ 13,83 Mn | C$ 12,95 Mn | C$ 13,76 Mn | C$ 11,86 Mn | C$ 12,51 Mn | C$ 11,12 Mn | C$ 12,34 Mn | C$ 8,22 Mn | C$ 4,78 Mn |
| Brüt Kâr | C$ 170,91 Mn | C$ 181,20 Mn | C$ 181,03 Mn | C$ 155,33 Mn | C$ 96,05 Mn | C$ 72,39 Mn | C$ 60,10 Mn | C$ 27,24 Mn | C$ 14,92 Mn | C$ 12,02 Mn | C$ 8,66 Mn | C$ 7,33 Mn | C$ 7,99 Mn | C$ 7,44 Mn | C$ 5,69 Mn | C$ 7,85 Mn | C$ 6,92 Mn | C$ 7,91 Mn | C$ 4,79 Mn | C$ 2,55 Mn |
| FAVÖK | C$ 61,06 Mn | C$ 59,73 Mn | C$ 56,50 Mn | C$ 42,82 Mn | C$ 29,29 Mn | C$ 22,71 Mn | C$ 14,05 Mn | C$ 8,06 Mn | C$ 4,05 Mn | C$ 2,83 Mn | C$ 2,97 Mn | C$ 2,81 Mn | C$ 2,04 Mn | C$ 2,75 Mn | C$ 5,15 Mn | C$ 4,82 Mn | C$ 4,21 Mn | C$ 5,24 Mn | C$ 3,53 Mn | C$ 2,04 Mn |
| Net Kâr | -C$ 6,99 Mn | -C$ 11,73 Mn | -C$ 38,88 Mn | -C$ 140,23 Mn | C$ 766.990 | C$ 3,90 Mn | C$ 1,54 Mn | C$ 2,45 Mn | C$ 800.195 | C$ 114.433 | C$ 252.878 | C$ 737.050 | -C$ 4,33 Mn | C$ 414.983 | -C$ 3,76 Mn | C$ 2,56 Mn | C$ 2,49 Mn | C$ 2,91 Mn | C$ 1,82 Mn | C$ 1,01 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -0,21 | -0,35 | -1,17 | -4,46 | 0,03 | 0,38 | 0,20 | 0,42 | 0,16 | 0,03 | 0,06 | 0,18 | -1,04 | 0,10 | -0,87 | 0,60 | 0,57 | 0,70 | 0,42 | 0,28 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -C$ 50,92 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CAD · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | C$ 54,95 Mn | C$ 54,35 Mn | C$ 30,10 Mn | C$ 24,29 Mn | C$ 18,06 Mn | C$ 11,28 Mn | C$ 11,15 Mn | C$ 6,83 Mn | C$ 5,07 Mn | C$ 4,01 Mn | C$ 3,09 Mn | C$ 3,16 Mn | C$ 2,05 Mn | C$ 637.850 | C$ 3,68 Mn | C$ 3,13 Mn | C$ 4,05 Mn | C$ 3,54 Mn | C$ 2,15 Mn | C$ 941.140 |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -C$ 12,33 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar CAD · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar CAD · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 16,2% | 22,2% | 26,0% | 24,6% | 16,5% | 38,2% | 23,6% | 8,8% | 14,2% | 5,9% | 5,6% | 0,0% | 0,0% | 0,2% | 0,4% | 0,5% | 0,6% | 0,0% | 0,0% | 0,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar CAD · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,70 | 0,61 | 0,58 | 0,44 | 0,25 | 0,75 | 1,14 | 1,11 | 0,99 | 0,93 | 0,68 | 0,75 | 0,75 | 0,61 | 0,55 | 0,52 | 0,50 | 0,72 | 0,65 | 0,48 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,95 | 0,97 | 0,98 | 0,82 | 0,48 | 0,38 | 0,32 | 0,17 | 0,08 | 0,06 | 0,05 | 0,04 | 0,04 | 0,04 | 0,03 | 0,04 | 0,03 | 0,04 | 0,02 | 0,01 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar CAD · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 51,8% | 54,1% | 53,5% | 54,7% | 57,4% | 55,1% | 54,8% | 47,5% | 55,5% | 56,7% | 53,1% | 53,0% | 61,7% | 54,0% | 47,9% | 62,7% | 62,2% | 64,0% | 58,2% | 53,4% |
| FAVÖK Marjı | 18,5% | 17,8% | 16,7% | 15,1% | 17,5% | 17,3% | 12,8% | 14,0% | 15,1% | 13,4% | 18,2% | 20,3% | 15,8% | 20,0% | 43,4% | 38,5% | 37,9% | 42,5% | 43,0% | 42,8% |
| Net Kâr Marjı | -2,1% | -3,5% | -11,5% | -49,4% | 0,5% | 3,0% | 1,4% | 4,3% | 3,0% | 0,5% | 1,5% | 5,3% | -33,5% | 3,0% | -31,7% | 20,5% | 22,4% | 23,6% | 22,1% | 21,1% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 16,6% | 16,2% | 8,9% | 8,6% | 10,8% | 8,6% | 10,2% | 11,9% | 18,9% | 18,9% | 18,9% | 22,9% | 15,8% | 4,6% | 31,0% | 25,0% | 36,4% | 28,7% | 26,1% | 19,7% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.