6438Symtek Automation Asia Co., Ltd.
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar TWD · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $383,48 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar TWD · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | NT$ 9,68 Mr | NT$ 8,62 Mr | NT$ 7,95 Mr | NT$ 7,91 Mr | NT$ 6,18 Mr | NT$ 4,75 Mr | NT$ 3,59 Mr | NT$ 3,84 Mr | NT$ 3,54 Mr | NT$ 2,39 Mr | NT$ 2,13 Mr | NT$ 2,17 Mr | NT$ 2,01 Mr | NT$ 1,54 Mr | NT$ 1,58 Mr | NT$ 1,28 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | NT$ 1,91 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | NT$ 4,16 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | NT$ 5,51 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | NT$ 891,73 Mn | NT$ 1,04 Mr | NT$ 1,56 Mr | NT$ 978,28 Mn | NT$ 314,67 Mn | NT$ 718,24 Mn | NT$ 900,96 Mn | NT$ 664,44 Mn | NT$ 390,59 Mn | NT$ 318,07 Mn | NT$ 236,94 Mn | NT$ 241,71 Mn | NT$ 153,21 Mn | NT$ 65,16 Mn | NT$ 33,78 Mn | NT$ 86,44 Mn |
| Net Borç† | -NT$ 1,01 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar TWD · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||
| Ciro | NT$ 6,47 Mr | NT$ 5,12 Mr | NT$ 5,81 Mr | NT$ 5,76 Mr | NT$ 4,91 Mr | NT$ 3,40 Mr | NT$ 2,97 Mr | NT$ 3,75 Mr | NT$ 3,28 Mr | NT$ 2,14 Mr | NT$ 2,38 Mr | NT$ 2,11 Mr | NT$ 1,84 Mr | NT$ 1,43 Mr | NT$ 1,42 Mr | NT$ 1,03 Mr |
| Brüt Kâr | NT$ 1,46 Mr | NT$ 1,31 Mr | NT$ 1,61 Mr | NT$ 1,59 Mr | NT$ 1,56 Mr | NT$ 1,01 Mr | NT$ 709,33 Mn | NT$ 889,45 Mn | NT$ 893,92 Mn | NT$ 586,10 Mn | NT$ 823,74 Mn | NT$ 726,63 Mn | NT$ 596,85 Mn | NT$ 535,64 Mn | NT$ 526,11 Mn | NT$ 268,82 Mn |
| FAVÖK | NT$ 618,15 Mn | NT$ 486,54 Mn | NT$ 860,82 Mn | NT$ 923,74 Mn | NT$ 881,52 Mn | NT$ 558,22 Mn | NT$ 120,28 Mn | NT$ 285,21 Mn | NT$ 410,41 Mn | NT$ 204,15 Mn | NT$ 355,04 Mn | NT$ 290,57 Mn | NT$ 263,55 Mn | NT$ 186,97 Mn | NT$ 186,95 Mn | NT$ 90,09 Mn |
| Net Kâr | NT$ 424,67 Mn | NT$ 574,11 Mn | NT$ 647,80 Mn | NT$ 666,99 Mn | NT$ 651,65 Mn | NT$ 379,26 Mn | NT$ 67,81 Mn | NT$ 232,41 Mn | NT$ 305,14 Mn | NT$ 112,60 Mn | NT$ 251,55 Mn | NT$ 227,24 Mn | NT$ 198,66 Mn | NT$ 142,77 Mn | NT$ 132,24 Mn | NT$ 90,80 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 5,21 | 7,34 | 8,51 | 9,16 | 9,37 | 5,77 | 1,06 | 3,96 | 5,87 | 2,37 | 5,27 | 4,76 | 4,13 | 2,98 | 2,79 | 1,92 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -NT$ 413,74 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar TWD · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -NT$ 623,52 Mn | NT$ 199,11 Mn | NT$ 270,66 Mn | -NT$ 736,17 Mn | NT$ 460,73 Mn | NT$ 762,59 Mn | NT$ 105,16 Mn | -NT$ 244,01 Mn | -NT$ 228,79 Mn | NT$ 246,26 Mn | NT$ 45,77 Mn | NT$ 217,37 Mn | NT$ 179,13 Mn | NT$ 28,04 Mn | NT$ 48,21 Mn | NT$ 61,67 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -NT$ 546,03 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar TWD · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar TWD · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 9,2% | 12,0% | 19,6% | 12,4% | 5,1% | 15,1% | 25,1% | 17,3% | 11,0% | 13,3% | 11,1% | 11,1% | 7,6% | 4,2% | 2,1% | 6,8% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar TWD · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,67 | 0,59 | 0,73 | 0,73 | 0,79 | 0,71 | 0,83 | 0,98 | 0,93 | 0,89 | 1,12 | 0,97 | 0,91 | 0,93 | 0,90 | 0,81 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,17 | 0,93 | 1,05 | 1,05 | 0,89 | 0,62 | 0,54 | 0,68 | 0,60 | 0,39 | 0,43 | 0,38 | 0,33 | 0,26 | 0,26 | 0,19 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar TWD · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 22,5% | 25,6% | 27,6% | 27,6% | 31,8% | 29,8% | 23,9% | 23,7% | 27,2% | 27,4% | 34,6% | 34,5% | 32,4% | 37,5% | 37,0% | 26,1% |
| FAVÖK Marjı | 9,6% | 9,5% | 14,8% | 16,0% | 18,0% | 16,4% | 4,1% | 7,6% | 12,5% | 9,6% | 14,9% | 13,8% | 14,3% | 13,1% | 13,2% | 8,7% |
| Net Kâr Marjı | 6,6% | 11,2% | 11,1% | 11,6% | 13,3% | 11,2% | 2,3% | 6,2% | 9,3% | 5,3% | 10,6% | 10,8% | 10,8% | 10,0% | 9,3% | 8,8% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -9,6% | 3,9% | 4,7% | -12,8% | 9,4% | 22,5% | 3,5% | -6,5% | -7,0% | 11,5% | 1,9% | 10,3% | 9,7% | 2,0% | 3,4% | 6,0% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Taiwan Semiconductor Manufacturing Co., Ltd. | 2525,00 | +%1,41 | |
| MediaTek Inc | 4565,00 | +%0,88 | |
| Delta Electronics, Inc. | 1800,00 | +%1,41 | |
| Hon Hai Precision Industry Co., Ltd. | 244,00 | +%1,67 | |
| ASE Technology Holding Co., Ltd. | 750,00 | +%1,35 | |
| Fubon Financial Holding Co., Ltd. | 157,00 | -%1,88 | |
| United Microelectronics Corp. | 142,00 | +%0,35 |