GLJGRENKE AG
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar EUR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $591,52 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | €9,09 Mr | €8,19 Mr | €7,10 Mr | €6,41 Mr | €6,66 Mr | €7,33 Mr | €7,10 Mr | €5,87 Mr | €4,76 Mr | €3,96 Mr | €3,47 Mr | €2,92 Mr | €2,64 Mr | €2,35 Mr | €1,97 Mr | €1,67 Mr | €1,50 Mr | €1,46 Mr | €1,26 Mr | €1,18 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | €674,09 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | €7,87 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | €1,22 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | €7,52 Mr | €6,75 Mr | €5,65 Mr | €5,03 Mr | €5,32 Mr | €6,06 Mr | €5,93 Mr | €4,74 Mr | €3,92 Mr | €3,17 Mr | €2,72 Mr | €2,31 Mr | €2,05 Mr | €1,84 Mr | €1,53 Mr | €1,23 Mr | €1,10 Mr | €1,06 Mr | €912,69 Mn | €855,27 Mn |
| Net Borç† | €6,84 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | €901,99 Mn | €787,00 Mn | €654,38 Mn | €582,65 Mn | €585,19 Mn | €637,01 Mn | €604,57 Mn | €504,66 Mn | €434,79 Mn | €420,77 Mn | €380,31 Mn | €333,70 Mn | €271,82 Mn | €239,73 Mn | €205,03 Mn | €175,65 Mn | €160,51 Mn | €156,33 Mn | €134,20 Mn | €124,28 Mn |
| Brüt Kâr | €613,81 Mn | €544,47 Mn | €499,04 Mn | €487,22 Mn | €498,30 Mn | €546,79 Mn | €521,18 Mn | €440,44 Mn | €376,40 Mn | €366,99 Mn | €324,23 Mn | €282,93 Mn | €208,04 Mn | €177,43 Mn | €149,94 Mn | €128,46 Mn | €114,82 Mn | €110,95 Mn | €98,26 Mn | €94,85 Mn |
| FAVÖK | €96,41 Mn | €106,12 Mn | €138,11 Mn | €168,20 Mn | €159,18 Mn | €175,87 Mn | €210,81 Mn | €181,06 Mn | €163,45 Mn | €263,29 Mn | €182,92 Mn | €158,80 Mn | €123,17 Mn | €106,83 Mn | €88,83 Mn | €61,76 Mn | €73,80 Mn | €65,11 Mn | €62,56 Mn | €61,89 Mn |
| Net Kâr | €57,15 Mn | €65,45 Mn | €83,25 Mn | €81,31 Mn | €90,13 Mn | €86,19 Mn | €134,04 Mn | €126,77 Mn | €102,19 Mn | €101,46 Mn | €80,07 Mn | €65,04 Mn | €47,01 Mn | €42,46 Mn | €39,25 Mn | €27,84 Mn | €24,61 Mn | €33,14 Mn | €32,13 Mn | €30,51 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 1,29 | 1,44 | 1,79 | 1,75 | 1,94 | 1,86 | 2,89 | 2,79 | 2,31 | 2,29 | 1,81 | 1,47 | 1,08 | 1,03 | 0,96 | 0,68 | 0,60 | 0,81 | 0,78 | 0,74 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -€257,06 Mn | €370,40 Mn | -€314,89 Mn | -€85,42 Mn | €640,41 Mn | €406,91 Mn | -€952,24 Mn | -€811,69 Mn | -€597,40 Mn | -€458,63 Mn | -€282,85 Mn | -€264,68 Mn | -€242,69 Mn | -€261,92 Mn | -€6,04 Mn | -€1,34 Mr | -€1,12 Mr | -€1,22 Mr | -€611,74 Mn | -€719,94 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -€18,80 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 82,7% | 82,4% | 79,7% | 78,4% | 79,9% | 82,6% | 83,6% | 80,8% | 82,3% | 80,1% | 78,4% | 79,0% | 77,8% | 78,3% | 77,5% | 73,8% | 73,0% | 73,1% | 72,4% | 72,5% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,10 | 0,10 | 0,09 | 0,09 | 0,09 | 0,09 | 0,09 | 0,09 | 0,09 | 0,11 | 0,11 | 0,11 | 0,10 | 0,10 | 0,10 | 0,11 | 0,11 | 0,11 | 0,11 | 0,11 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,74 | 0,65 | 0,54 | 0,48 | 0,48 | 0,52 | 0,50 | 0,41 | 0,36 | 0,35 | 0,31 | 0,27 | 0,22 | 0,20 | 0,17 | 0,14 | 0,13 | 0,13 | 0,11 | 0,10 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 68,1% | 69,2% | 76,3% | 83,6% | 85,2% | 85,8% | 86,2% | 87,3% | 86,6% | 87,2% | 85,3% | 84,8% | 76,5% | 74,0% | 73,1% | 73,1% | 71,5% | 71,0% | 73,2% | 76,3% |
| FAVÖK Marjı | 10,7% | 13,5% | 21,1% | 28,9% | 27,2% | 27,6% | 34,9% | 35,9% | 37,6% | 62,6% | 48,1% | 47,6% | 45,3% | 44,6% | 43,3% | 35,2% | 46,0% | 41,6% | 46,6% | 49,8% |
| Net Kâr Marjı | 6,3% | 8,3% | 12,7% | 14,0% | 15,4% | 13,5% | 22,2% | 25,1% | 23,5% | 24,1% | 21,1% | 19,5% | 17,3% | 17,7% | 19,1% | 15,8% | 15,3% | 21,2% | 23,9% | 24,6% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -28,5% | 47,1% | -48,1% | -14,7% | 109,4% | 63,9% | -157,5% | -160,8% | -137,4% | -109,0% | -74,4% | -79,3% | -89,3% | -109,3% | -2,9% | -763,6% | -697,2% | -778,9% | -455,9% | -579,3% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.