MPCGMPC Oceanic Group AG
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar EUR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $207,22 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | €166,22 Mn | €161,39 Mn | €152,08 Mn | €150,79 Mn | €134,56 Mn | €126,60 Mn | €139,62 Mn | €151,21 Mn | €135,48 Mn | €133,71 Mn | €80,17 Mn | €60,48 Mn | €78,00 Mn | €100,89 Mn | €202,12 Mn | €308,85 Mn | €321,85 Mn | €242,78 Mn | €306,39 Mn | €213,35 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | €35,46 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | €21,91 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | €144,31 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | €4,00 Mn | €3,51 Mn | €0,00 | €331.000 | €771.000 | €1,25 Mn | €1,95 Mn | €1,26 Mn | €1,76 Mn | €2,28 Mn | €2,19 Mn | €8,81 Mn | €40,35 Mn | €48,61 Mn | €147,76 Mn | €271,29 Mn | €279,68 Mn | €141,63 Mn | €131,45 Mn | €0,00 |
| Net Borç† | -€31,46 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | €43,74 Mn | €43,52 Mn | €38,78 Mn | €36,77 Mn | €43,14 Mn | €51,92 Mn | €47,59 Mn | €43,44 Mn | €51,01 Mn | €59,23 Mn | €59,79 Mn | €36,84 Mn | €34,49 Mn | €40,90 Mn | €65,29 Mn | €83,31 Mn | €66,85 Mn | €137,76 Mn | €231,90 Mn | €242,28 Mn |
| Brüt Kâr | €37,01 Mn | €34,79 Mn | €33,39 Mn | €31,68 Mn | €38,00 Mn | €43,99 Mn | €41,98 Mn | €37,13 Mn | €45,05 Mn | €30,33 Mn | €36,66 Mn | — | — | — | — | — | — | — | €91,73 Mn | €106,06 Mn |
| FAVÖK | €7,92 Mn | -€6,30 Mn | €3,31 Mn | -€3,97 Mn | €1,61 Mn | -€725.000 | -€5,27 Mn | -€4,54 Mn | €7,57 Mn | €12,85 Mn | €11,68 Mn | -€1,78 Mn | -€9,72 Mn | -€18,78 Mn | €5,58 Mn | -€8,42 Mn | -€9,93 Mn | -€14,66 Mn | €59,37 Mn | €80,24 Mn |
| Net Kâr | €23,27 Mn | €16,81 Mn | €13,10 Mn | €25,99 Mn | €6,07 Mn | -€853.000 | -€2,22 Mn | -€18,94 Mn | €12,36 Mn | €9,96 Mn | €7,28 Mn | €4,21 Mn | -€24,02 Mn | €8,46 Mn | €9,54 Mn | -€39,13 Mn | -€75,83 Mn | -€99,49 Mn | €38,60 Mn | €55,99 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,66 | 0,48 | 0,37 | 0,74 | 0,17 | -0,03 | -0,07 | -0,57 | 0,41 | 0,33 | 0,32 | 0,23 | -1,33 | 1,32 | 1,50 | -7,30 | -17,14 | -35,10 | 12,47 | — |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | €9,63 Mn | €17,64 Mn | €17,71 Mn | €33,71 Mn | €3,98 Mn | €1,76 Mn | €6,92 Mn | -€9,19 Mn | -€1,67 Mn | €5,13 Mn | €13,61 Mn | -€1,31 Mn | -€6,59 Mn | -€875.000 | €59.000 | -€14,64 Mn | -€2,56 Mn | €48,06 Mn | €2,62 Mn | €32,76 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -€2,33 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 2,4% | 2,2% | 0,0% | 0,2% | 0,6% | 1,0% | 1,4% | 0,8% | 1,3% | 1,7% | 2,7% | 14,6% | 51,7% | 48,2% | 73,1% | 87,8% | 86,9% | 58,3% | 42,9% | 0,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,26 | 0,27 | 0,26 | 0,24 | 0,32 | 0,41 | 0,34 | 0,29 | 0,38 | 0,44 | 0,75 | 0,61 | 0,44 | 0,41 | 0,32 | 0,27 | 0,21 | 0,57 | 0,76 | 1,14 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,30 | 0,30 | 0,27 | 0,25 | 0,30 | 0,36 | 0,33 | 0,30 | 0,35 | 0,41 | 0,41 | 0,26 | 0,24 | 0,28 | 0,45 | 0,58 | 0,46 | 0,95 | 1,61 | 1,68 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 84,6% | 79,9% | 86,1% | 86,1% | 88,1% | 84,7% | 88,2% | 85,5% | 88,3% | 51,2% | 61,3% | — | — | — | — | — | — | — | 39,6% | 43,8% |
| FAVÖK Marjı | 18,1% | -14,5% | 8,5% | -10,8% | 3,7% | -1,4% | -11,1% | -10,5% | 14,8% | 21,7% | 19,5% | -4,8% | -28,2% | -45,9% | 8,5% | -10,1% | -14,8% | -10,6% | 25,6% | 33,1% |
| Net Kâr Marjı | 53,2% | 38,6% | 33,8% | 70,7% | 14,1% | -1,6% | -4,7% | -43,6% | 24,2% | 16,8% | 12,2% | 11,4% | -69,6% | 20,7% | 14,6% | -47,0% | -113,4% | -72,2% | 16,6% | 23,1% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 22,0% | 40,5% | 45,7% | 91,7% | 9,2% | 3,4% | 14,5% | -21,1% | -3,3% | 8,7% | 22,8% | -3,6% | -19,1% | -2,1% | 0,1% | -17,6% | -3,8% | 34,9% | 1,1% | 13,5% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.