MXHNMAX Automation SE
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar EUR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $154,38 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | €340,01 Mn | €363,76 Mn | €384,98 Mn | €376,31 Mn | €277,78 Mn | €281,77 Mn | €332,39 Mn | €357,94 Mn | €323,33 Mn | €308,05 Mn | €284,97 Mn | €295,35 Mn | €295,56 Mn | €199,63 Mn | €185,54 Mn | €157,20 Mn | €143,81 Mn | €162,16 Mn | €150,91 Mn | €137,31 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | €12,76 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | €146,34 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | €193,67 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | €43,82 Mn | €67,17 Mn | €134,96 Mn | €131,46 Mn | €103,28 Mn | €133,03 Mn | €141,60 Mn | €83,76 Mn | €73,26 Mn | €95,55 Mn | €62,09 Mn | €103,42 Mn | €90,89 Mn | €29,50 Mn | €31,50 Mn | €27,36 Mn | €28,77 Mn | €31,95 Mn | €31,75 Mn | €34,66 Mn |
| Net Borç† | €31,06 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | €334,54 Mn | €366,00 Mn | €397,37 Mn | €342,68 Mn | €349,08 Mn | €307,00 Mn | €425,49 Mn | €403,99 Mn | €250,83 Mn | €337,14 Mn | €384,01 Mn | €351,44 Mn | €270,10 Mn | €244,32 Mn | €260,00 Mn | €189,74 Mn | €156,53 Mn | €231,62 Mn | €224,54 Mn | €183,73 Mn |
| Brüt Kâr | €38,56 Mn | €59,20 Mn | €74,53 Mn | €62,09 Mn | €43,73 Mn | €20,74 Mn | €38,58 Mn | €15,38 Mn | €50,16 Mn | €53,51 Mn | €68,10 Mn | €61,53 Mn | €52,29 Mn | €44,57 Mn | €46,79 Mn | €36,54 Mn | €25,71 Mn | €50,37 Mn | €50,98 Mn | €41,37 Mn |
| FAVÖK | €10,04 Mn | €20,53 Mn | €32,74 Mn | €26,69 Mn | €14,28 Mn | €1,15 Mn | -€7,14 Mn | -€26,69 Mn | €26,81 Mn | €20,84 Mn | €29,15 Mn | €23,00 Mn | €19,63 Mn | €15,73 Mn | €19,26 Mn | €10,38 Mn | €1,47 Mn | €16,32 Mn | €21,15 Mn | €15,59 Mn |
| Net Kâr | -€4,45 Mn | €60,54 Mn | €15,17 Mn | €14,69 Mn | -€1,40 Mn | -€26,45 Mn | -€34,73 Mn | -€38,75 Mn | €13,96 Mn | €8,32 Mn | €10,21 Mn | €10,02 Mn | €10,16 Mn | €8,43 Mn | €11,43 Mn | €6,21 Mn | €195.000 | €10,56 Mn | €10,96 Mn | €7,98 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -0,11 | 1,47 | 0,37 | 0,39 | -0,05 | -0,90 | -1,18 | -1,32 | 0,50 | 0,30 | 0,37 | 0,36 | 0,37 | 0,30 | 0,42 | 0,22 | 0,01 | 0,38 | 0,40 | 0,29 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -€2,25 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | €25,85 Mn | -€531.000 | -€2,27 Mn | -€18,54 Mn | €18,04 Mn | €17,71 Mn | -€29,88 Mn | €13,08 Mn | €11,71 Mn | -€22,65 Mn | €25,24 Mn | €12,70 Mn | €17,78 Mn | €16,15 Mn | -€9,71 Mn | €4,58 Mn | €17,88 Mn | €874.000 | €4,58 Mn | €6,72 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -€8,79 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 12,9% | 18,5% | 35,1% | 34,9% | 37,2% | 47,2% | 42,6% | 23,4% | 22,7% | 31,0% | 21,8% | 35,0% | 30,8% | 14,8% | 17,0% | 17,4% | 20,0% | 19,7% | 21,0% | 25,2% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,98 | 1,01 | 1,03 | 0,91 | 1,26 | 1,09 | 1,28 | 1,13 | 0,78 | 1,09 | 1,35 | 1,19 | 0,91 | 1,22 | 1,40 | 1,21 | 1,09 | 1,43 | 1,49 | 1,34 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,73 | 1,89 | 2,05 | 1,77 | 1,80 | 1,59 | 2,20 | 2,09 | 1,30 | 1,74 | 1,98 | 1,81 | 1,39 | 1,26 | 1,34 | 0,98 | 0,81 | 1,20 | 1,16 | 0,95 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 11,5% | 16,2% | 18,8% | 18,1% | 12,5% | 6,8% | 9,1% | 3,8% | 20,0% | 15,9% | 17,7% | 17,5% | 19,4% | 18,2% | 18,0% | 19,3% | 16,4% | 21,7% | 22,7% | 22,5% |
| FAVÖK Marjı | 3,0% | 5,6% | 8,2% | 7,8% | 4,1% | 0,4% | -1,7% | -6,6% | 10,7% | 6,2% | 7,6% | 6,5% | 7,3% | 6,4% | 7,4% | 5,5% | 0,9% | 7,0% | 9,4% | 8,5% |
| Net Kâr Marjı | -1,3% | 16,5% | 3,8% | 4,3% | -0,4% | -8,6% | -8,2% | -9,6% | 5,6% | 2,5% | 2,7% | 2,9% | 3,8% | 3,4% | 4,4% | 3,3% | 0,1% | 4,6% | 4,9% | 4,3% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 7,7% | -0,1% | -0,6% | -5,4% | 5,2% | 5,8% | -7,0% | 3,2% | 4,7% | -6,7% | 6,6% | 3,6% | 6,6% | 6,6% | -3,7% | 2,4% | 11,4% | 0,4% | 2,0% | 3,7% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.