PSANPSI Software SE
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar EUR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $852,54 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | €278,06 Mn | €272,05 Mn | €283,15 Mn | €272,60 Mn | €284,12 Mn | €259,40 Mn | €248,84 Mn | €208,67 Mn | €194,01 Mn | €199,43 Mn | €199,52 Mn | €192,27 Mn | €178,03 Mn | €186,44 Mn | €175,66 Mn | €169,16 Mn | €154,74 Mn | €100,25 Mn | €90,00 Mn | €84,66 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | €27,29 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | €210,89 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | €67,17 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | €80,33 Mn | €54,33 Mn | €39,81 Mn | €29,18 Mn | €27,90 Mn | €24,86 Mn | €23,64 Mn | €1,79 Mn | €2,62 Mn | €0,00 | €3,46 Mn | €5,27 Mn | €6,49 Mn | €9,04 Mn | €2,59 Mn | €7,31 Mn | €2,40 Mn | €341.000 | €305.000 | €393.000 |
| Net Borç† | €53,05 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | €285,53 Mn | €260,84 Mn | €269,89 Mn | €247,94 Mn | €245,49 Mn | €217,79 Mn | €225,18 Mn | €199,16 Mn | €186,10 Mn | €176,85 Mn | €183,68 Mn | €175,39 Mn | €176,33 Mn | €180,89 Mn | €169,54 Mn | €158,69 Mn | €146,99 Mn | €128,85 Mn | €123,18 Mn | €117,04 Mn |
| Brüt Kâr | €22,92 Mn | €17,85 Mn | €25,45 Mn | €36,27 Mn | €41,34 Mn | €34,46 Mn | €44,29 Mn | €44,35 Mn | €60,67 Mn | €53,88 Mn | €60,08 Mn | €50,50 Mn | €33,48 Mn | €39,66 Mn | €38,64 Mn | €33,86 Mn | €31,31 Mn | €28,72 Mn | €22,54 Mn | €19,09 Mn |
| FAVÖK | -€20,67 Mn | -€8,71 Mn | €10,66 Mn | €25,04 Mn | €32,31 Mn | €21,71 Mn | €24,91 Mn | €25,85 Mn | €13,51 Mn | €17,16 Mn | €16,39 Mn | €9,32 Mn | €2,15 Mn | €8,40 Mn | €9,59 Mn | €7,28 Mn | €7,86 Mn | €6,39 Mn | €3,61 Mn | €1,13 Mn |
| Net Kâr | -€31,64 Mn | -€20,96 Mn | €324.000 | €9,69 Mn | €15,84 Mn | €10,28 Mn | €14,26 Mn | €10,59 Mn | €9,50 Mn | €8,55 Mn | €7,46 Mn | €4,10 Mn | €371.000 | €9,36 Mn | €7,44 Mn | €7,05 Mn | €6,60 Mn | €4,14 Mn | €1,71 Mn | €427.000 |
| Hisse Başı Kâr | -2,04 | -1,35 | 0,02 | 0,62 | 1,01 | 0,66 | 0,91 | 0,68 | 0,61 | 0,55 | 0,48 | 0,26 | 0,02 | 0,60 | 0,47 | 0,45 | 0,46 | 0,34 | 0,14 | 0,04 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -€57,70 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | €9,52 Mn | -€23,36 Mn | €13,54 Mn | €497.000 | €35,34 Mn | €21,68 Mn | €7,94 Mn | €15,65 Mn | -€1,57 Mn | €11,32 Mn | €12,36 Mn | €22,39 Mn | -€2,34 Mn | -€1,51 Mn | €12,39 Mn | €6,77 Mn | €2,44 Mn | €8,78 Mn | €2,08 Mn | -€3,05 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -€7,86 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 28,9% | 20,0% | 14,1% | 10,7% | 9,8% | 9,6% | 9,5% | 0,9% | 1,4% | 0,0% | 1,7% | 2,7% | 3,6% | 4,9% | 1,5% | 4,3% | 1,6% | 0,3% | 0,3% | 0,5% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,03 | 0,96 | 0,95 | 0,91 | 0,86 | 0,84 | 0,90 | 0,95 | 0,96 | 0,89 | 0,92 | 0,91 | 0,99 | 0,97 | 0,97 | 0,94 | 0,95 | 1,29 | 1,37 | 1,38 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 4,25 | 3,88 | 4,02 | 3,69 | 3,65 | 3,24 | 3,35 | 2,96 | 2,77 | 2,63 | 2,73 | 2,61 | 2,63 | 2,69 | 2,52 | 2,36 | 2,19 | 1,92 | 1,83 | 1,74 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 8,0% | 6,8% | 9,4% | 14,6% | 16,8% | 15,8% | 19,7% | 22,3% | 32,6% | 30,5% | 32,7% | 28,8% | 19,0% | 21,9% | 22,8% | 21,3% | 21,3% | 22,3% | 18,3% | 16,3% |
| FAVÖK Marjı | -7,2% | -3,3% | 4,0% | 10,1% | 13,2% | 10,0% | 11,1% | 13,0% | 7,3% | 9,7% | 8,9% | 5,3% | 1,2% | 4,6% | 5,7% | 4,6% | 5,3% | 5,0% | 2,9% | 1,0% |
| Net Kâr Marjı | -11,1% | -8,0% | 0,1% | 3,9% | 6,5% | 4,7% | 6,3% | 5,3% | 5,1% | 4,8% | 4,1% | 2,3% | 0,2% | 5,2% | 4,4% | 4,4% | 4,5% | 3,2% | 1,4% | 0,4% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 3,3% | -9,0% | 5,0% | 0,2% | 14,4% | 10,0% | 3,5% | 7,9% | -0,8% | 6,4% | 6,7% | 12,8% | -1,3% | -0,8% | 7,3% | 4,3% | 1,7% | 6,8% | 1,7% | -2,6% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.