PSMProSiebenSat.1 Media SE
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar EUR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $901,37 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | €5,04 Mr | €5,78 Mr | €6,07 Mr | €6,14 Mr | €6,85 Mr | €7,30 Mr | €6,81 Mr | €6,63 Mr | €6,67 Mr | €6,70 Mr | €5,41 Mr | €3,99 Mr | €3,66 Mr | €5,50 Mr | €5,03 Mr | €6,32 Mr | €6,17 Mr | €5,93 Mr | €6,00 Mr | €1,93 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | €541,00 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | €3,87 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | €1,18 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | €2,15 Mr | €2,43 Mr | €2,45 Mr | €2,43 Mr | €2,76 Mr | €3,49 Mr | €3,37 Mr | €3,35 Mr | €3,25 Mr | €3,26 Mr | €2,76 Mr | €2,06 Mr | €1,93 Mr | €2,67 Mr | €2,44 Mr | €3,87 Mr | €4,16 Mr | €4,16 Mr | €3,69 Mr | €303,92 Mn |
| Net Borç† | €1,61 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | €3,67 Mr | €3,92 Mr | €3,85 Mr | €4,16 Mr | €4,50 Mr | €4,05 Mr | €4,13 Mr | €4,01 Mr | €4,08 Mr | €3,80 Mr | €3,26 Mr | €2,88 Mr | €2,61 Mr | €2,36 Mr | €2,20 Mr | €2,60 Mr | €2,76 Mr | €3,05 Mr | €2,71 Mr | €2,10 Mr |
| Brüt Kâr | €1,03 Mr | €1,29 Mr | €997,00 Mn | €1,47 Mr | €1,68 Mr | €1,46 Mr | €1,65 Mr | €1,33 Mr | €1,62 Mr | €1,69 Mr | €1,45 Mr | €1,27 Mr | €1,13 Mr | €1,06 Mr | €1,04 Mr | €1,13 Mr | €1,16 Mr | €1,19 Mr | €1,09 Mr | €878,83 Mn |
| FAVÖK | €406,00 Mn | €487,00 Mn | €177,00 Mn | €663,00 Mn | €831,00 Mn | €675,00 Mn | €805,00 Mn | €523,00 Mn | €758,00 Mn | €956,00 Mn | €857,00 Mn | €794,80 Mn | €769,60 Mn | €775,90 Mn | €731,30 Mn | €780,50 Mn | €671,10 Mn | €849,55 Mn | €646,16 Mn | €547,35 Mn |
| Net Kâr | -€169,00 Mn | €51,00 Mn | -€124,00 Mn | €5,00 Mn | €456,00 Mn | €267,00 Mn | €413,00 Mn | €248,00 Mn | €471,00 Mn | €402,00 Mn | €391,00 Mn | €360,30 Mn | €235,10 Mn | €295,00 Mn | €301,60 Mn | €312,70 Mn | €146,60 Mn | -€129,14 Mn | €89,44 Mn | €240,67 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -0,73 | 0,22 | -0,55 | 0,00 | 2,01 | 1,18 | 1,80 | 1,06 | 2,04 | 1,82 | 1,81 | 1,68 | 1,09 | 1,38 | 1,40 | 1,43 | 0,66 | -0,56 | 0,39 | 1,09 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | €900,00 Mn | €993,00 Mn | €1,02 Mr | €1,14 Mr | €1,32 Mr | €1,28 Mr | €1,39 Mr | €1,30 Mr | €1,47 Mr | €1,42 Mr | €1,40 Mr | €1,35 Mr | €1,31 Mr | €1,48 Mr | €1,29 Mr | €1,54 Mr | €1,38 Mr | €1,25 Mr | €1,56 Mr | €1,24 Mr |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -€173,00 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 42,7% | 42,1% | 40,4% | 39,5% | 40,3% | 47,8% | 49,4% | 50,5% | 48,7% | 48,6% | 51,0% | 51,7% | 52,8% | 48,6% | 48,4% | 61,3% | 67,4% | 70,1% | 61,6% | 15,7% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,73 | 0,68 | 0,63 | 0,68 | 0,66 | 0,55 | 0,61 | 0,60 | 0,61 | 0,57 | 0,60 | 0,72 | 0,71 | 0,43 | 0,44 | 0,41 | 0,45 | 0,52 | 0,45 | 1,09 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 3,12 | 3,33 | 3,27 | 3,54 | 3,82 | 3,44 | 3,51 | 3,41 | 3,46 | 3,23 | 2,77 | 2,44 | 2,21 | 2,00 | 1,87 | 2,21 | 2,35 | 2,59 | 2,30 | 1,79 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 28,0% | 33,1% | 25,9% | 35,4% | 37,3% | 36,2% | 39,9% | 33,1% | 39,8% | 44,5% | 44,4% | 44,1% | 43,5% | 44,8% | 47,1% | 43,5% | 41,9% | 38,9% | 40,1% | 41,8% |
| FAVÖK Marjı | 11,0% | 12,4% | 4,6% | 15,9% | 18,5% | 16,7% | 19,5% | 13,0% | 18,6% | 25,2% | 26,3% | 27,6% | 29,5% | 32,9% | 33,3% | 30,0% | 24,3% | 27,8% | 23,8% | 26,0% |
| Net Kâr Marjı | -4,6% | 1,3% | -3,2% | 0,1% | 10,1% | 6,6% | 10,0% | 6,2% | 11,5% | 10,6% | 12,0% | 12,5% | 9,0% | 12,5% | 13,7% | 12,0% | 5,3% | -4,2% | 3,3% | 11,4% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 24,5% | 25,3% | 26,5% | 27,3% | 29,4% | 31,6% | 33,6% | 32,4% | 35,9% | 37,3% | 42,8% | 46,8% | 50,4% | 62,7% | 58,7% | 59,1% | 50,0% | 40,8% | 57,5% | 59,1% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.