S188SMT Scharf AG
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar EUR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $36,44 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | €156,19 Mn | €182,31 Mn | €127,74 Mn | €132,15 Mn | €121,29 Mn | €83,54 Mn | €95,84 Mn | €83,12 Mn | €72,90 Mn | €59,87 Mn | €58,25 Mn | €60,80 Mn | €61,10 Mn | €77,80 Mn | €81,86 Mn | €67,19 Mn | €44,79 Mn | €55,41 Mn | €44,26 Mn | €30,38 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | €18,71 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | €45,68 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | €110,51 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | €14,78 Mn | €21,72 Mn | €18,95 Mn | €18,23 Mn | €21,79 Mn | €16,58 Mn | €15,67 Mn | €12,35 Mn | €6,53 Mn | €3,50 Mn | €4,87 Mn | €5,39 Mn | €6,32 Mn | €5,53 Mn | €4,95 Mn | €4,92 Mn | €4,89 Mn | €4,86 Mn | €4,89 Mn | €5,27 Mn |
| Net Borç† | -€5,00 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | €102,93 Mn | €92,67 Mn | €73,17 Mn | €93,71 Mn | €85,87 Mn | €50,18 Mn | €75,39 Mn | €70,79 Mn | €52,13 Mn | €42,56 Mn | €50,30 Mn | €47,82 Mn | €63,25 Mn | €76,65 Mn | €82,12 Mn | €66,73 Mn | €53,26 Mn | €49,74 Mn | €51,21 Mn | €48,70 Mn |
| Brüt Kâr | €14,99 Mn | €11,51 Mn | €11,78 Mn | €17,54 Mn | €16,08 Mn | -€2,97 Mn | €11,65 Mn | €10,98 Mn | €8,22 Mn | €5,04 Mn | €7,35 Mn | €5,40 Mn | €13,24 Mn | €19,69 Mn | €23,88 Mn | €16,27 Mn | €11,19 Mn | €11,18 Mn | €10,87 Mn | €8,89 Mn |
| FAVÖK | €7,14 Mn | €8,27 Mn | €9,27 Mn | €17,36 Mn | €8,75 Mn | -€533.080 | €8,83 Mn | €5,95 Mn | €5,77 Mn | €3,11 Mn | €1,88 Mn | €2,94 Mn | €7,82 Mn | €13,58 Mn | €19,51 Mn | €12,75 Mn | €8,65 Mn | €8,98 Mn | €8,30 Mn | €7,44 Mn |
| Net Kâr | -€4,45 Mn | €5,60 Mn | €4,88 Mn | €14,54 Mn | €12,56 Mn | -€8,17 Mn | €5,50 Mn | €4,63 Mn | €3,98 Mn | €1,54 Mn | €792.000 | -€1,08 Mn | €4,14 Mn | €11,71 Mn | €10,66 Mn | €8,01 Mn | €5,07 Mn | €5,34 Mn | €5,98 Mn | €4,34 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -0,81 | 1,02 | 0,89 | 2,64 | 2,45 | -1,73 | 1,16 | 0,98 | 0,91 | 0,36 | 0,18 | -0,25 | 0,96 | 2,74 | 2,52 | 1,97 | 1,19 | 1,23 | 1,48 | — |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -€2,75 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | €13,45 Mn | -€901.960 | €2,46 Mn | €3,83 Mn | -€7,64 Mn | €685.070 | -€193.910 | -€5,24 Mn | -€826.130 | €2,62 Mn | €175.280 | -€1,36 Mn | €918.280 | €5,04 Mn | -€69.000 | €1,78 Mn | €3,97 Mn | €9,56 Mn | -€1,08 Mn | €3,26 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -€1,39 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 9,5% | 11,9% | 14,8% | 13,8% | 18,0% | 19,8% | 16,3% | 14,9% | 9,0% | 5,8% | 8,4% | 8,9% | 10,3% | 7,1% | 6,1% | 7,3% | 10,9% | 8,8% | 11,0% | 17,4% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,66 | 0,51 | 0,57 | 0,71 | 0,71 | 0,60 | 0,79 | 0,85 | 0,72 | 0,71 | 0,86 | 0,79 | 1,04 | 0,99 | 1,00 | 0,99 | 1,19 | 0,90 | 1,16 | 1,60 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,93 | 0,84 | 0,66 | 0,85 | 0,78 | 0,45 | 0,68 | 0,64 | 0,47 | 0,39 | 0,46 | 0,43 | 0,57 | 0,69 | 0,74 | 0,60 | 0,48 | 0,45 | 0,46 | 0,44 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 14,6% | 12,4% | 16,1% | 18,7% | 18,7% | -5,9% | 15,4% | 15,5% | 15,8% | 11,8% | 14,6% | 11,3% | 20,9% | 25,7% | 29,1% | 24,4% | 21,0% | 22,5% | 21,2% | 18,2% |
| FAVÖK Marjı | 6,9% | 8,9% | 12,7% | 18,5% | 10,2% | -1,1% | 11,7% | 8,4% | 11,1% | 7,3% | 3,7% | 6,1% | 12,4% | 17,7% | 23,8% | 19,1% | 16,2% | 18,1% | 16,2% | 15,3% |
| Net Kâr Marjı | -4,3% | 6,0% | 6,7% | 15,5% | 14,6% | -16,3% | 7,3% | 6,5% | 7,6% | 3,6% | 1,6% | -2,3% | 6,6% | 15,3% | 13,0% | 12,0% | 9,5% | 10,7% | 11,7% | 8,9% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 13,1% | -1,0% | 3,4% | 4,1% | -8,9% | 1,4% | -0,3% | -7,4% | -1,6% | 6,2% | 0,3% | -2,8% | 1,5% | 6,6% | -0,1% | 2,7% | 7,4% | 19,2% | -2,1% | 6,7% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.