S92SMA Solar Technology AG
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar EUR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $2,26 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | €1,31 Mr | €1,54 Mr | €1,62 Mr | €1,11 Mr | €1,05 Mr | €1,05 Mr | €1,11 Mr | €989,27 Mn | €1,22 Mr | €1,21 Mr | €1,16 Mr | €1,18 Mr | €1,26 Mr | €1,33 Mr | €1,37 Mr | €1,25 Mr | €718,65 Mn | €469,56 Mn | €163,23 Mn | €112,34 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | €190,79 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | €940,43 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | €365,54 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | €140,03 Mn | €196,23 Mn | €31,85 Mn | €23,66 Mn | €46,66 Mn | €41,13 Mn | €34,51 Mn | €20,41 Mn | €20,82 Mn | €40,35 Mn | €46,92 Mn | €69,36 Mn | €73,38 Mn | €35,56 Mn | €33,90 Mn | €21,20 Mn | €20,18 Mn | €21,54 Mn | €11,62 Mn | €12,67 Mn |
| Net Borç† | -€61,38 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | €1,52 Mr | €1,53 Mr | €1,90 Mr | €1,07 Mr | €983,42 Mn | €1,03 Mr | €915,07 Mn | €760,93 Mn | €891,05 Mn | €946,71 Mn | €981,82 Mn | €805,43 Mn | €932,52 Mn | €1,46 Mr | €1,68 Mr | €1,92 Mr | €934,32 Mn | €681,59 Mn | €327,34 Mn | €192,92 Mn |
| Brüt Kâr | €114,87 Mn | €241,80 Mn | €552,73 Mn | €218,59 Mn | €170,19 Mn | €162,40 Mn | €162,22 Mn | €93,41 Mn | €191,56 Mn | €233,28 Mn | €202,29 Mn | €110,01 Mn | €136,19 Mn | €336,98 Mn | €461,84 Mn | €683,66 Mn | €336,50 Mn | €253,77 Mn | €123,06 Mn | €74,62 Mn |
| FAVÖK | -€76,50 Mn | -€5,94 Mn | €313,09 Mn | €44,48 Mn | €29,89 Mn | €16,59 Mn | €29,55 Mn | €7,12 Mn | €86,09 Mn | €151,66 Mn | €113,98 Mn | -€32,24 Mn | €17,55 Mn | €177,67 Mn | €288,69 Mn | €543,70 Mn | €241,99 Mn | €169,05 Mn | €74,44 Mn | €42,00 Mn |
| Net Kâr | -€181,13 Mn | -€117,73 Mn | €225,67 Mn | €55,82 Mn | -€23,17 Mn | €28,09 Mn | -€8,63 Mn | -€175,49 Mn | €30,15 Mn | €29,60 Mn | €14,30 Mn | -€179,02 Mn | -€66,62 Mn | €75,11 Mn | €166,05 Mn | €365,04 Mn | €161,12 Mn | €119,53 Mn | €36,76 Mn | €20,47 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -5,22 | -3,39 | 6,50 | 1,61 | -0,67 | 0,81 | -0,25 | -5,06 | 0,87 | 0,85 | 0,41 | -5,16 | -1,92 | 2,16 | 4,79 | 10,52 | 4,64 | 3,44 | — | — |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -€90,67 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | €126,20 Mn | -€171,61 Mn | €96,36 Mn | €2,77 Mn | €76,69 Mn | -€51,61 Mn | -€16,66 Mn | -€74,50 Mn | €103,38 Mn | €129,70 Mn | €86,75 Mn | -€57,07 Mn | -€27,64 Mn | €43,23 Mn | €104,66 Mn | €246,59 Mn | €151,33 Mn | €120,53 Mn | €42,38 Mn | €13,58 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -€49,93 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 10,7% | 12,7% | 2,0% | 2,1% | 4,4% | 3,9% | 3,1% | 2,1% | 1,7% | 3,3% | 4,0% | 5,9% | 5,8% | 2,7% | 2,5% | 1,7% | 2,8% | 4,6% | 7,1% | 11,3% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,16 | 0,99 | 1,17 | 0,96 | 0,93 | 0,98 | 0,83 | 0,77 | 0,73 | 0,78 | 0,85 | 0,68 | 0,74 | 1,10 | 1,22 | 1,53 | 1,30 | 1,45 | 2,01 | 1,72 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 4,15 | 4,19 | 5,21 | 2,92 | 2,69 | 2,81 | 2,50 | 2,08 | 2,44 | 2,59 | 2,69 | 2,20 | 2,55 | 4,00 | 4,59 | 5,25 | 2,56 | 1,86 | 0,90 | 0,53 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar EUR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 7,6% | 15,8% | 29,0% | 20,5% | 17,3% | 15,8% | 17,7% | 12,3% | 21,5% | 24,6% | 20,6% | 13,7% | 14,6% | 23,0% | 27,6% | 35,6% | 36,0% | 37,2% | 37,6% | 38,7% |
| FAVÖK Marjı | -5,0% | -0,4% | 16,4% | 4,2% | 3,0% | 1,6% | 3,2% | 0,9% | 9,7% | 16,0% | 11,6% | -4,0% | 1,9% | 12,1% | 17,2% | 28,3% | 25,9% | 24,8% | 22,7% | 21,8% |
| Net Kâr Marjı | -11,9% | -7,7% | 11,9% | 5,2% | -2,4% | 2,7% | -0,9% | -23,1% | 3,4% | 3,1% | 1,5% | -22,2% | -7,1% | 5,1% | 9,9% | 19,0% | 17,2% | 17,5% | 11,2% | 10,6% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 8,3% | -11,2% | 5,1% | 0,3% | 7,8% | -5,0% | -1,8% | -9,8% | 11,6% | 13,7% | 8,8% | -7,1% | -3,0% | 3,0% | 6,2% | 12,8% | 16,2% | 17,7% | 12,9% | 7,0% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.