FOSECOCFoseco Crucible (India) Ltd
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $116,77 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹1,69 Mr | ₹1,70 Mr | ₹1,74 Mr | ₹1,61 Mr | ₹1,55 Mr | ₹1,39 Mr | ₹1,39 Mr | ₹1,27 Mr | ₹1,14 Mr | ₹1,18 Mr | ₹1,04 Mr | ₹920,51 Mn | ₹995,38 Mn | ₹1,16 Mr | ₹1,01 Mr | ₹851,67 Mn | ₹802,72 Mn | ₹730,98 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹375,82 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹288,56 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹1,40 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹12,40 Mn | ₹10,37 Mn | ₹13,41 Mn | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹603.000 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹1,54 Mn | ₹1,22 Mn | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹49,23 Mn | ₹104,62 Mn | ₹150,17 Mn | ₹203,43 Mn |
| Net Borç† | -₹363,42 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||
| Ciro | ₹1,72 Mr | ₹1,74 Mr | ₹1,68 Mr | ₹1,55 Mr | ₹1,52 Mr | ₹1,07 Mr | ₹1,29 Mr | ₹1,20 Mr | ₹1,05 Mr | ₹1,08 Mr | ₹1,08 Mr | ₹1,09 Mr | ₹996,71 Mn | ₹990,72 Mn | ₹986,05 Mn | ₹819,85 Mn | ₹659,33 Mn | ₹414,14 Mn |
| Brüt Kâr | ₹601,41 Mn | ₹606,91 Mn | ₹552,59 Mn | ₹386,23 Mn | ₹433,94 Mn | ₹239,54 Mn | ₹346,93 Mn | ₹320,00 Mn | ₹327,77 Mn | ₹375,21 Mn | ₹339,24 Mn | ₹290,66 Mn | ₹246,64 Mn | ₹276,46 Mn | ₹308,80 Mn | ₹218,08 Mn | ₹209,75 Mn | ₹99,75 Mn |
| FAVÖK | ₹483,96 Mn | ₹428,77 Mn | ₹403,50 Mn | ₹270,48 Mn | ₹321,35 Mn | ₹133,13 Mn | ₹234,76 Mn | ₹204,06 Mn | ₹203,25 Mn | ₹254,23 Mn | ₹228,80 Mn | ₹200,29 Mn | ₹166,93 Mn | ₹207,56 Mn | ₹219,87 Mn | ₹167,88 Mn | ₹149,31 Mn | ₹50,54 Mn |
| Net Kâr | ₹187,19 Mn | ₹275,43 Mn | ₹234,86 Mn | ₹161,19 Mn | ₹433,93 Mn | -₹9,35 Mn | ₹131,17 Mn | ₹153,68 Mn | ₹138,84 Mn | ₹165,95 Mn | ₹99,88 Mn | ₹57,61 Mn | ₹84,45 Mn | ₹96,24 Mn | ₹102,31 Mn | ₹57,17 Mn | ₹72,33 Mn | ₹29,49 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 33,43 | 49,18 | 41,94 | 28,78 | 77,49 | -1,67 | 23,42 | 27,44 | 24,80 | 29,64 | 17,84 | 10,29 | 15,08 | 17,19 | 18,27 | 10,21 | 12,92 | 5,27 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹262,70 Mn | -₹46,02 Mn | ₹262,76 Mn | ₹210,76 Mn | ₹154,48 Mn | ₹124,29 Mn | -₹118,56 Mn | ₹99,43 Mn | ₹136,54 Mn | ₹185,80 Mn | ₹141,26 Mn | -₹18,14 Mn | ₹24,45 Mn | ₹120,10 Mn | ₹46,62 Mn | ₹123,80 Mn | ₹68,21 Mn | -₹107,48 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹93,24 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 0,7% | 0,6% | 0,8% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | 4,9% | 12,3% | 18,7% | 27,8% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,02 | 1,02 | 0,96 | 0,96 | 0,98 | 0,77 | 0,92 | 0,94 | 0,92 | 0,91 | 1,04 | 1,18 | 1,00 | 0,86 | 0,98 | 0,96 | 0,82 | 0,57 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,23 | 1,24 | 1,20 | 1,10 | 1,09 | 0,76 | 0,92 | 0,86 | 0,75 | 0,77 | 0,77 | 0,78 | 0,71 | 0,71 | 0,70 | 0,58 | 0,47 | 0,30 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 35,0% | 34,8% | 32,9% | 25,0% | 28,5% | 22,4% | 27,0% | 26,6% | 31,2% | 34,8% | 31,3% | 26,7% | 24,7% | 27,9% | 31,3% | 26,6% | 31,8% | 24,1% |
| FAVÖK Marjı | 28,2% | 24,6% | 24,0% | 17,5% | 21,1% | 12,5% | 18,3% | 17,0% | 19,4% | 23,6% | 21,1% | 18,4% | 16,7% | 21,0% | 22,3% | 20,5% | 22,6% | 12,2% |
| Net Kâr Marjı | 10,9% | 15,8% | 14,0% | 10,4% | 28,5% | -0,9% | 10,2% | 12,8% | 13,2% | 15,4% | 9,2% | 5,3% | 8,5% | 9,7% | 10,4% | 7,0% | 11,0% | 7,1% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 15,3% | -2,6% | 15,6% | 13,6% | 10,1% | 11,6% | -9,2% | 8,3% | 13,0% | 17,2% | 13,0% | -1,7% | 2,5% | 12,1% | 4,7% | 15,1% | 10,3% | -26,0% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
NS NSDL | National Securities Depository Limited | 734,20 | -%4,90 |
ID IDREAM | IDream Film Infrastructure Company Limited | 491,90 | -%4,99 |
RR RRP | RRP Semiconductor Ltd | 8044,35 | -%1,99 |
AS ASMTEC | ASM Technologies Ltd | 6716,35 | -%4,11 |
TA TANFACIND | TANFAC Industries Limited | 3197,70 | -%6,57 |
MI MIT | Maple Infrastructure Trust | 145,00 | %0,00 |
| Mrugesh Trading Ltd. | 71,98 | -%12,33 |