GRATEXIGratex Industries Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $635.215 (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹47,28 Mn | ₹41,15 Mn | ₹42,19 Mn | ₹41,24 Mn | ₹38,28 Mn | ₹35,04 Mn | ₹35,62 Mn | ₹34,38 Mn | ₹36,87 Mn | ₹28,51 Mn | ₹26,22 Mn | ₹27,31 Mn | ₹36,24 Mn | ₹74,76 Mn | ₹56,33 Mn | ₹37,10 Mn | ₹38,77 Mn | ₹41,65 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹79.000 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹9,75 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹37,53 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹1,69 Mn | ₹544.768 | ₹847.869 | ₹576.094 | ₹1,15 Mn | ₹854.571 | ₹1,15 Mn | ₹1,55 Mn | ₹4,63 Mn | ₹643.000 | ₹475.857 | ₹400.000 | ₹3,06 Mn | ₹3,09 Mn | ₹3,11 Mn | ₹3,41 Mn | ₹5,01 Mn | ₹4,24 Mn |
| Net Borç† | ₹1,61 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||
| Ciro | ₹42,71 Mn | ₹37,51 Mn | ₹39,94 Mn | ₹42,59 Mn | ₹30,23 Mn | ₹18,70 Mn | ₹34,66 Mn | ₹33,46 Mn | ₹19,90 Mn | ₹12,11 Mn | ₹12,58 Mn | ₹8,05 Mn | ₹72,76 Mn | ₹49,64 Mn | ₹52,80 Mn | ₹41,15 Mn | ₹31,93 Mn | ₹39,19 Mn |
| Brüt Kâr | ₹12,49 Mn | ₹11,93 Mn | ₹9,81 Mn | ₹12,00 Mn | ₹9,76 Mn | ₹6,77 Mn | ₹10,62 Mn | ₹8,80 Mn | ₹7,45 Mn | ₹4,90 Mn | ₹5,21 Mn | ₹4,39 Mn | ₹11,02 Mn | ₹10,30 Mn | ₹5,87 Mn | ₹5,60 Mn | ₹5,38 Mn | ₹3,33 Mn |
| FAVÖK | ₹3,10 Mn | ₹2,99 Mn | ₹2,89 Mn | ₹3,62 Mn | ₹2,76 Mn | ₹1,33 Mn | ₹3,72 Mn | ₹2,72 Mn | ₹3,91 Mn | ₹2,89 Mn | ₹3,49 Mn | ₹1,92 Mn | ₹6,12 Mn | ₹7,74 Mn | ₹3,76 Mn | ₹2,38 Mn | ₹2,24 Mn | -₹1,26 Mn |
| Net Kâr | ₹1,10 Mn | ₹714.384 | ₹940.314 | ₹1,88 Mn | ₹991.497 | ₹228.795 | ₹1,61 Mn | ₹749.000 | ₹2,23 Mn | ₹1,91 Mn | -₹822.158 | -₹1,73 Mn | ₹2,38 Mn | -₹924.557 | ₹572.982 | ₹421.669 | ₹1,64 Mn | -₹1,84 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,36 | 0,24 | 0,31 | 0,62 | 0,33 | 0,08 | 0,53 | 0,25 | 0,74 | 0,63 | -0,27 | -0,57 | 0,78 | -0,30 | 0,19 | 0,14 | 0,55 | -0,61 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | ₹0,00 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₹1,12 Mn | ₹294.560 | -₹268.500 | ₹578.600 | -₹261.490 | ₹567.130 | ₹437.950 | ₹3,31 Mn | -₹4,26 Mn | -₹419.000 | ₹44.480 | ₹1,44 Mn | ₹92.150 | — | ₹7,93 Mn | -₹1,73 Mn | ₹682.000 | -₹1,75 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹1,83 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 3,6% | 1,3% | 2,0% | 1,4% | 3,0% | 2,4% | 3,2% | 4,5% | 12,6% | 2,3% | 1,8% | 1,5% | 8,4% | 4,1% | 5,5% | 9,2% | 12,9% | 10,2% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,90 | 0,91 | 0,95 | 1,03 | 0,79 | 0,53 | 0,97 | 0,97 | 0,54 | 0,42 | 0,48 | 0,29 | 2,01 | 0,66 | 0,94 | 1,11 | 0,82 | 0,94 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,14 | 1,00 | 1,06 | 1,13 | 0,81 | 0,50 | 0,92 | 0,89 | 0,53 | 0,32 | 0,34 | 0,21 | 1,94 | 1,32 | 1,41 | 1,10 | 0,85 | 1,04 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 29,2% | 31,8% | 24,6% | 28,2% | 32,3% | 36,2% | 30,6% | 26,3% | 37,5% | 40,5% | 41,4% | 54,6% | 15,1% | 20,8% | 11,1% | 13,6% | 16,8% | 8,5% |
| FAVÖK Marjı | 7,2% | 8,0% | 7,2% | 8,5% | 9,1% | 7,1% | 10,7% | 8,1% | 19,7% | 23,9% | 27,7% | 23,9% | 8,4% | 15,6% | 7,1% | 5,8% | 7,0% | -3,2% |
| Net Kâr Marjı | 2,6% | 1,9% | 2,4% | 4,4% | 3,3% | 1,2% | 4,7% | 2,2% | 11,2% | 15,8% | -6,5% | -21,6% | 3,3% | -1,9% | 1,1% | 1,0% | 5,1% | -4,7% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -2,6% | 0,8% | -0,7% | 1,4% | -0,9% | 3,0% | 1,3% | 9,9% | -21,4% | -3,5% | 0,4% | 17,9% | 0,1% | — | 15,0% | -4,2% | 2,1% | -4,5% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
NS NSDL | National Securities Depository Limited | 747,40 | -%0,20 |
ID IDREAM | IDream Film Infrastructure Company Limited | 491,90 | -%4,99 |
RR RRP | RRP Semiconductor Ltd | 8044,35 | -%1,99 |
AS ASMTEC | ASM Technologies Ltd | 6602,45 | -%0,52 |
TA TANFACIND | TANFAC Industries Limited | 3544,30 | +%2,36 |
MI MIT | Maple Infrastructure Trust | 145,00 | %0,00 |
| Mrugesh Trading Ltd. | 76,73 | +%4,99 |