HISARSPHisar Spinning Mills Ltd.
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $2,14 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹333,65 Mn | ₹339,21 Mn | ₹268,63 Mn | ₹261,60 Mn | ₹274,15 Mn | ₹181,61 Mn | ₹185,56 Mn | ₹175,78 Mn | ₹151,34 Mn | ₹153,68 Mn | ₹144,29 Mn | ₹102,70 Mn | ₹100,65 Mn | ₹104,88 Mn | ₹98,44 Mn | ₹54,41 Mn | ₹50,59 Mn | ₹50,60 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹23,25 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹48,50 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹284,34 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹35,34 Mn | ₹71,89 Mn | ₹30,87 Mn | ₹29,44 Mn | ₹46,39 Mn | ₹16,55 Mn | ₹25,00 Mn | ₹37,47 Mn | ₹35,92 Mn | ₹55,15 Mn | ₹60,42 Mn | ₹29,63 Mn | ₹35,21 Mn | ₹51,98 Mn | ₹49,58 Mn | ₹16,59 Mn | ₹18,57 Mn | ₹19,14 Mn |
| Net Borç† | -₹2,91 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||
| Ciro | ₹434,46 Mn | ₹448,78 Mn | ₹416,50 Mn | ₹454,15 Mn | ₹347,09 Mn | ₹281,47 Mn | ₹311,93 Mn | ₹304,11 Mn | ₹287,17 Mn | ₹267,45 Mn | ₹239,01 Mn | ₹239,10 Mn | ₹210,79 Mn | ₹174,72 Mn | ₹149,35 Mn | ₹128,75 Mn | ₹116,45 Mn | ₹117,26 Mn |
| Brüt Kâr | ₹46,61 Mn | ₹53,64 Mn | ₹34,13 Mn | ₹51,04 Mn | ₹58,01 Mn | ₹22,95 Mn | ₹33,60 Mn | ₹39,24 Mn | ₹26,80 Mn | ₹18,84 Mn | ₹14,55 Mn | ₹14,43 Mn | ₹18,01 Mn | ₹23,60 Mn | ₹9,55 Mn | ₹8,19 Mn | ₹7,10 Mn | ₹5,24 Mn |
| FAVÖK | ₹58,45 Mn | ₹54,67 Mn | ₹44,06 Mn | ₹56,53 Mn | ₹40,37 Mn | ₹19,16 Mn | ₹36,53 Mn | ₹46,20 Mn | ₹41,92 Mn | ₹41,61 Mn | ₹34,23 Mn | ₹25,21 Mn | ₹27,33 Mn | ₹35,62 Mn | ₹15,13 Mn | ₹10,12 Mn | ₹9,98 Mn | ₹7,33 Mn |
| Net Kâr | ₹33,06 Mn | ₹29,28 Mn | ₹20,19 Mn | ₹33,11 Mn | ₹41,28 Mn | ₹14,72 Mn | ₹19,80 Mn | ₹22,68 Mn | ₹14,11 Mn | ₹1,66 Mn | ₹5,95 Mn | ₹7,89 Mn | ₹11,97 Mn | ₹11,34 Mn | ₹4,31 Mn | ₹5,25 Mn | ₹2,66 Mn | ₹1,94 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 8,85 | 7,84 | 5,41 | 8,87 | 11,05 | 3,94 | 5,30 | 6,07 | 3,78 | 0,45 | 1,59 | 2,11 | 3,21 | 3,04 | 1,15 | 1,40 | 0,71 | 0,52 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | ₹0,00 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹20,26 Mn | ₹14,05 Mn | ₹20,11 Mn | ₹7,21 Mn | -₹36,81 Mn | -₹6,95 Mn | ₹32,53 Mn | ₹4,45 Mn | ₹18,94 Mn | ₹14,07 Mn | -₹39,64 Mn | ₹14,43 Mn | ₹20,86 Mn | -₹9,66 Mn | -₹27,79 Mn | ₹1,87 Mn | -₹586.390 | -₹11,93 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹1,24 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 10,6% | 21,2% | 11,5% | 11,3% | 16,9% | 9,1% | 13,5% | 21,3% | 23,7% | 35,9% | 41,9% | 28,9% | 35,0% | 49,6% | 50,4% | 30,5% | 36,7% | 37,8% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,30 | 1,32 | 1,55 | 1,74 | 1,27 | 1,55 | 1,68 | 1,73 | 1,90 | 1,74 | 1,66 | 2,33 | 2,09 | 1,67 | 1,52 | 2,37 | 2,30 | 2,32 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,53 | 1,58 | 1,46 | 1,60 | 1,22 | 0,99 | 1,10 | 1,07 | 1,01 | 0,94 | 0,84 | 0,84 | 0,74 | 0,61 | 0,53 | 0,45 | 0,41 | 0,41 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 10,7% | 12,0% | 8,2% | 11,2% | 16,7% | 8,2% | 10,8% | 12,9% | 9,3% | 7,0% | 6,1% | 6,0% | 8,5% | 13,5% | 6,4% | 6,4% | 6,1% | 4,5% |
| FAVÖK Marjı | 13,5% | 12,2% | 10,6% | 12,4% | 11,6% | 6,8% | 11,7% | 15,2% | 14,6% | 15,6% | 14,3% | 10,5% | 13,0% | 20,4% | 10,1% | 7,9% | 8,6% | 6,3% |
| Net Kâr Marjı | 7,6% | 6,5% | 4,8% | 7,3% | 11,9% | 5,2% | 6,3% | 7,5% | 4,9% | 0,6% | 2,5% | 3,3% | 5,7% | 6,5% | 2,9% | 4,1% | 2,3% | 1,7% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 4,7% | 3,1% | 4,8% | 1,6% | -10,6% | -2,5% | 10,4% | 1,5% | 6,6% | 5,3% | -16,6% | 6,0% | 9,9% | -5,5% | -18,6% | 1,4% | -0,5% | -10,2% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
NS NSDL | National Securities Depository Limited | 747,55 | -%0,18 |
ID IDREAM | IDream Film Infrastructure Company Limited | 491,90 | -%4,99 |
RR RRP | RRP Semiconductor Ltd | 8044,35 | -%1,99 |
AS ASMTEC | ASM Technologies Ltd | 6586,00 | -%0,77 |
TA TANFACIND | TANFAC Industries Limited | 3560,10 | +%2,81 |
MI MIT | Maple Infrastructure Trust | 145,00 | %0,00 |
| Mrugesh Trading Ltd. | 76,73 | +%4,99 |