HOCLHindustan Organic Chemicals Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $26,68 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹15,42 Mr | ₹15,59 Mr | ₹15,72 Mr | ₹14,74 Mr | ₹14,75 Mr | ₹14,40 Mr | ₹14,05 Mr | ₹15,74 Mr | ₹16,59 Mr | ₹18,17 Mr | ₹2,27 Mr | ₹2,92 Mr | ₹3,43 Mr | ₹4,07 Mr | ₹4,67 Mr | ₹4,93 Mr | ₹4,65 Mr | ₹4,99 Mr | ₹4,97 Mr | ₹5,23 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹99,22 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹5,49 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹9,93 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹2,85 Mr | ₹2,06 Mr | ₹8,34 Mr | ₹8,14 Mr | ₹8,14 Mr | ₹5,27 Mr | ₹7,73 Mr | ₹7,99 Mr | ₹7,86 Mr | ₹7,06 Mr | ₹4,34 Mr | ₹4,29 Mr | ₹2,81 Mr | ₹2,53 Mr | ₹2,27 Mr | ₹1,91 Mr | ₹2,54 Mr | ₹2,31 Mr | ₹1,62 Mr | ₹2,22 Mr |
| Net Borç† | ₹255,53 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹5,74 Mr | ₹5,36 Mr | ₹7,04 Mr | ₹6,31 Mr | ₹4,34 Mr | ₹4,07 Mr | ₹3,28 Mr | ₹5,03 Mr | ₹2,75 Mr | ₹1,76 Mr | ₹1,43 Mr | ₹1,77 Mr | ₹2,08 Mr | ₹5,48 Mr | ₹5,43 Mr | ₹6,60 Mr | ₹4,73 Mr | ₹5,47 Mr | ₹5,65 Mr | ₹5,01 Mr |
| Brüt Kâr | -₹37,48 Mn | -₹700,40 Mn | ₹136,85 Mn | ₹193,94 Mn | ₹212,87 Mn | ₹468,37 Mn | -₹298,45 Mn | ₹526,14 Mn | -₹1,33 Mr | -₹907,03 Mn | -₹991,56 Mn | -₹1,22 Mr | -₹1,27 Mr | -₹1,03 Mr | -₹490,86 Mn | ₹693,94 Mn | -₹602,70 Mn | -₹273,38 Mn | ₹122,76 Mn | ₹203,81 Mn |
| FAVÖK | -₹175,57 Mn | -₹829,19 Mn | -₹2,21 Mn | ₹69,56 Mn | ₹249,68 Mn | ₹361,62 Mn | -₹560,05 Mn | ₹280,55 Mn | -₹1,62 Mr | -₹1,46 Mr | -₹1,06 Mr | -₹1,29 Mr | -₹1,22 Mr | -₹925,30 Mn | -₹385,56 Mn | ₹629,32 Mn | -₹520,25 Mn | -₹300,28 Mn | ₹379,36 Mn | ₹296,25 Mn |
| Net Kâr | -₹127,30 Mn | ₹3,92 Mr | -₹546,25 Mn | -₹533,87 Mn | -₹296,47 Mn | ₹25,32 Mn | -₹962,27 Mn | ₹724,79 Mn | -₹1,87 Mr | -₹2,58 Mr | -₹1,80 Mr | -₹2,15 Mr | -₹1,77 Mr | -₹1,38 Mr | -₹780,68 Mn | ₹267,40 Mn | -₹830,78 Mn | -₹261,30 Mn | ₹152,90 Mn | ₹170,60 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -1,90 | 58,32 | -8,13 | -7,95 | -4,41 | 0,38 | -14,33 | 10,79 | -27,79 | -38,37 | -26,82 | -32,07 | -26,33 | -20,54 | -11,62 | 3,98 | -12,35 | -3,88 | 2,27 | 2,53 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | ₹0,00 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₹752,07 Mn | ₹6,26 Mr | -₹697,14 Mn | -₹163,67 Mn | ₹100,45 Mn | -₹453,55 Mn | -₹1,41 Mr | -₹1,61 Mr | -₹4,41 Mr | ₹591,49 Mn | -₹186,30 Mn | -₹1,56 Mr | -₹398,78 Mn | -₹448,91 Mn | -₹345,15 Mn | ₹413,71 Mn | -₹415,28 Mn | -₹508,48 Mn | -₹47,17 Mn | -₹91,45 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹18,70 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 18,5% | 13,2% | 53,0% | 55,2% | 55,2% | 36,6% | 55,1% | 50,8% | 47,4% | 38,9% | 191,4% | 147,0% | 81,9% | 62,2% | 48,7% | 38,7% | 54,5% | 46,4% | 32,7% | 42,4% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,37 | 0,34 | 0,45 | 0,43 | 0,29 | 0,28 | 0,23 | 0,32 | 0,17 | 0,10 | 0,63 | 0,61 | 0,61 | 1,35 | 1,16 | 1,34 | 1,02 | 1,09 | 1,14 | 0,96 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,58 | 0,54 | 0,71 | 0,64 | 0,44 | 0,41 | 0,33 | 0,51 | 0,28 | 0,18 | 0,14 | 0,18 | 0,21 | 0,55 | 0,55 | 0,66 | 0,48 | 0,55 | 0,57 | 0,50 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | -0,7% | -13,1% | 1,9% | 3,1% | 4,9% | 11,5% | -9,1% | 10,5% | -48,3% | -51,6% | -69,3% | -68,9% | -61,1% | -18,8% | -9,0% | 10,5% | -12,8% | -5,0% | 2,2% | 4,1% |
| FAVÖK Marjı | -3,1% | -15,5% | -0,0% | 1,1% | 5,8% | 8,9% | -17,1% | 5,6% | -59,0% | -83,2% | -73,7% | -73,2% | -58,6% | -16,9% | -7,1% | 9,5% | -11,0% | -5,5% | 6,7% | 5,9% |
| Net Kâr Marjı | -2,2% | 73,1% | -7,8% | -8,5% | -6,8% | 0,6% | -29,4% | 14,4% | -67,8% | -146,6% | -125,9% | -121,9% | -84,9% | -25,2% | -14,4% | 4,1% | -17,6% | -4,8% | 2,7% | 3,4% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -13,1% | 116,9% | -9,9% | -2,6% | 2,3% | -11,1% | -42,9% | -31,9% | -160,3% | 33,6% | -13,0% | -88,1% | -19,2% | -8,2% | -6,4% | 6,3% | -8,8% | -9,3% | -0,8% | -1,8% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
NS NSDL | National Securities Depository Limited | 751,45 | +%0,70 |
ID IDREAM | IDream Film Infrastructure Company Limited | 491,90 | -%4,99 |
RR RRP | RRP Semiconductor Ltd | 8044,35 | -%1,99 |
AS ASMTEC | ASM Technologies Ltd | 6908,95 | +%1,12 |
TA TANFACIND | TANFAC Industries Limited | 3462,00 | +%2,82 |
MI MIT | Maple Infrastructure Trust | 145,00 | %0,00 |
| Mrugesh Trading Ltd. | 76,26 | +%5,00 |