HPCOTTONH P Cotton Textile Mills Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $3,65 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹970,11 Mn | ₹969,03 Mn | ₹924,85 Mn | ₹957,41 Mn | ₹1,06 Mr | ₹844,17 Mn | ₹640,23 Mn | ₹736,27 Mn | ₹722,92 Mn | ₹599,38 Mn | ₹452,01 Mn | ₹437,24 Mn | ₹472,86 Mn | ₹437,95 Mn | ₹405,86 Mn | ₹397,85 Mn | ₹378,87 Mn | ₹334,28 Mn | ₹378,43 Mn | ₹456,44 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹14,45 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹777,10 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹193,01 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹390,89 Mn | ₹401,55 Mn | ₹392,46 Mn | ₹451,60 Mn | ₹311,21 Mn | ₹199,19 Mn | ₹154,22 Mn | ₹279,43 Mn | ₹258,02 Mn | ₹202,52 Mn | ₹107,80 Mn | ₹107,10 Mn | ₹128,12 Mn | ₹150,15 Mn | ₹180,48 Mn | ₹176,56 Mn | ₹184,45 Mn | ₹146,72 Mn | ₹114,70 Mn | ₹94,78 Mn |
| Net Borç† | ₹376,44 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹1,28 Mr | ₹1,25 Mr | ₹912,03 Mn | ₹819,52 Mn | ₹1,28 Mr | ₹939,30 Mn | ₹796,25 Mn | ₹882,82 Mn | ₹1,06 Mr | ₹885,59 Mn | ₹884,66 Mn | ₹897,77 Mn | ₹955,05 Mn | ₹842,60 Mn | ₹720,46 Mn | ₹702,62 Mn | ₹565,40 Mn | ₹485,79 Mn | ₹590,10 Mn | ₹694,46 Mn |
| Brüt Kâr | ₹181,88 Mn | ₹192,33 Mn | ₹95,29 Mn | -₹46,28 Mn | ₹210,95 Mn | ₹148,40 Mn | ₹97,64 Mn | ₹84,73 Mn | ₹108,88 Mn | ₹50,37 Mn | ₹115,78 Mn | ₹105,31 Mn | ₹127,76 Mn | ₹119,86 Mn | ₹82,40 Mn | ₹1,22 Mn | ₹34,09 Mn | -₹7,45 Mn | -₹68,12 Mn | ₹9,44 Mn |
| FAVÖK | ₹83,90 Mn | ₹89,01 Mn | ₹18,17 Mn | -₹134,84 Mn | ₹93,80 Mn | ₹67,29 Mn | ₹23,21 Mn | -₹3,06 Mn | ₹24,88 Mn | -₹24,33 Mn | ₹25,57 Mn | ₹40,46 Mn | ₹68,30 Mn | ₹67,01 Mn | ₹41,02 Mn | ₹5,71 Mn | ₹9,14 Mn | ₹1,60 Mn | -₹59,46 Mn | ₹17,27 Mn |
| Net Kâr | ₹29,64 Mn | ₹25,71 Mn | ₹9,06 Mn | -₹180,72 Mn | ₹70,40 Mn | ₹35,98 Mn | ₹3,39 Mn | -₹2,80 Mn | ₹23,54 Mn | -₹21,52 Mn | ₹20,22 Mn | ₹19,69 Mn | ₹39,78 Mn | ₹33,89 Mn | ₹9,00 Mn | ₹2,69 Mn | -₹706.993 | -₹6,60 Mn | -₹40,49 Mn | ₹479.321 |
| Hisse Başı Kâr | 7,56 | 6,56 | 2,31 | -46,71 | 18,46 | 9,44 | 0,89 | -0,73 | 6,18 | -5,65 | 5,31 | 5,17 | 10,44 | 8,89 | 2,36 | 0,71 | -0,19 | -1,73 | -10,63 | 0,13 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | ₹0,00 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹17,95 Mn | -₹655.000 | ₹56,08 Mn | -₹59,34 Mn | -₹140,17 Mn | -₹24,57 Mn | ₹71,06 Mn | -₹45,39 Mn | ₹6,11 Mn | -₹87,98 Mn | -₹2,25 Mn | ₹26,26 Mn | ₹20,66 Mn | ₹31,29 Mn | -₹2,83 Mn | ₹22,79 Mn | -₹34,49 Mn | ₹21,70 Mn | -₹17,01 Mn | ₹25,92 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹9,54 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 40,3% | 41,4% | 42,4% | 47,2% | 29,5% | 23,6% | 24,1% | 38,0% | 35,7% | 33,8% | 23,8% | 24,5% | 27,1% | 34,3% | 44,5% | 44,4% | 48,7% | 43,9% | 30,3% | 20,8% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,32 | 1,29 | 0,99 | 0,86 | 1,21 | 1,11 | 1,24 | 1,20 | 1,47 | 1,48 | 1,96 | 2,05 | 2,02 | 1,92 | 1,78 | 1,77 | 1,49 | 1,45 | 1,56 | 1,52 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 6,64 | 6,45 | 4,73 | 4,25 | 6,64 | 4,87 | 4,13 | 4,57 | 5,51 | 4,59 | 4,58 | 4,65 | 4,95 | 4,37 | 3,73 | 3,64 | 2,93 | 2,52 | 3,06 | 3,60 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 14,2% | 15,4% | 10,4% | -5,6% | 16,5% | 15,8% | 12,3% | 9,6% | 10,2% | 5,7% | 13,1% | 11,7% | 13,4% | 14,2% | 11,4% | 0,2% | 6,0% | -1,5% | -11,5% | 1,4% |
| FAVÖK Marjı | 6,5% | 7,1% | 2,0% | -16,5% | 7,3% | 7,2% | 2,9% | -0,3% | 2,3% | -2,7% | 2,9% | 4,5% | 7,2% | 8,0% | 5,7% | 0,8% | 1,6% | 0,3% | -10,1% | 2,5% |
| Net Kâr Marjı | 2,3% | 2,1% | 1,0% | -22,1% | 5,5% | 3,8% | 0,4% | -0,3% | 2,2% | -2,4% | 2,3% | 2,2% | 4,2% | 4,0% | 1,2% | 0,4% | -0,1% | -1,4% | -6,9% | 0,1% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 1,4% | -0,1% | 6,1% | -7,2% | -10,9% | -2,6% | 8,9% | -5,1% | 0,6% | -9,9% | -0,3% | 2,9% | 2,2% | 3,7% | -0,4% | 3,2% | -6,1% | 4,5% | -2,9% | 3,7% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
NS NSDL | National Securities Depository Limited | 748,90 | -%0,60 |
ID IDREAM | IDream Film Infrastructure Company Limited | 491,90 | -%4,99 |
RR RRP | RRP Semiconductor Ltd | 8044,35 | -%1,99 |
AS ASMTEC | ASM Technologies Ltd | 6636,85 | -%3,52 |
TA TANFACIND | TANFAC Industries Limited | 3462,65 | -%0,99 |
MI MIT | Maple Infrastructure Trust | 145,00 | %0,00 |
| Mrugesh Trading Ltd. | 73,08 | -%0,46 |