MARISMaris Spinners Ltd.
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $3,08 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | |||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹1,30 Mr | ₹1,36 Mr | ₹1,34 Mr | ₹1,30 Mr | ₹1,19 Mr | ₹879,33 Mn | ₹721,20 Mn | ₹900,10 Mn | ₹890,90 Mn | ₹927,34 Mn | ₹834,97 Mn | ₹816,44 Mn | ₹933,56 Mn | ₹860,77 Mn | ₹804,93 Mn | ₹1,04 Mr | ₹542,13 Mn | ₹493,55 Mn | — |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹32,31 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | |||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹1,08 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹180,54 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹665,44 Mn | ₹787,89 Mn | ₹814,10 Mn | ₹632,84 Mn | ₹384,60 Mn | ₹440,41 Mn | ₹328,02 Mn | ₹396,31 Mn | ₹360,84 Mn | ₹470,16 Mn | ₹464,32 Mn | ₹484,96 Mn | ₹571,45 Mn | ₹598,79 Mn | ₹627,36 Mn | ₹770,71 Mn | ₹410,37 Mn | ₹367,27 Mn | — |
| Net Borç† | ₹633,13 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | |||||||||||||||||||
| Ciro | ₹1,68 Mr | ₹1,69 Mr | ₹1,61 Mr | ₹1,47 Mr | ₹1,70 Mr | ₹1,06 Mr | ₹1,22 Mr | ₹1,30 Mr | ₹1,22 Mr | ₹1,18 Mr | ₹1,05 Mr | ₹1,20 Mr | ₹1,16 Mr | ₹1,05 Mr | ₹927,36 Mn | ₹912,39 Mn | ₹652,97 Mn | ₹590,45 Mn | ₹641,65 Mn |
| Brüt Kâr | ₹75,49 Mn | ₹66,89 Mn | -₹35,41 Mn | -₹59,43 Mn | ₹338,34 Mn | ₹157,59 Mn | ₹41,55 Mn | ₹98,96 Mn | ₹79,55 Mn | ₹102,71 Mn | ₹113,95 Mn | ₹133,08 Mn | ₹163,16 Mn | ₹132,42 Mn | -₹4,55 Mn | ₹136,45 Mn | ₹68,46 Mn | ₹39,13 Mn | -₹52,43 Mn |
| FAVÖK | ₹69,35 Mn | ₹58,39 Mn | -₹48,91 Mn | -₹80,62 Mn | ₹299,34 Mn | ₹152,55 Mn | ₹34,78 Mn | ₹86,70 Mn | ₹79,02 Mn | ₹99,93 Mn | ₹117,69 Mn | ₹137,29 Mn | ₹183,28 Mn | ₹154,25 Mn | ₹26,53 Mn | ₹147,25 Mn | ₹96,68 Mn | ₹49,77 Mn | ₹51,96 Mn |
| Net Kâr | -₹14,68 Mn | -₹12,56 Mn | -₹91,29 Mn | -₹108,64 Mn | ₹154,29 Mn | ₹67,62 Mn | -₹21,51 Mn | ₹23,61 Mn | ₹9,90 Mn | ₹26,45 Mn | ₹31,88 Mn | ₹33,13 Mn | ₹40,41 Mn | ₹36,82 Mn | -₹49,51 Mn | ₹84,90 Mn | ₹2,43 Mn | -₹27,35 Mn | -₹26,47 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -1,85 | -1,59 | -11,52 | -13,71 | 19,47 | 8,27 | -2,63 | 2,89 | 1,21 | 3,24 | 3,90 | 4,05 | 4,95 | 4,51 | -6,06 | 10,59 | 0,30 | -3,41 | -3,30 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | |||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹112,23 Mn | -₹12,69 Mn | -₹184,79 Mn | -₹250,53 Mn | ₹474,75 Mn | -₹121,26 Mn | ₹80,79 Mn | -₹41,48 Mn | ₹56,79 Mn | ₹39,11 Mn | ₹30,67 Mn | ₹76,98 Mn | ₹9,79 Mn | ₹90,28 Mn | ₹79,45 Mn | -₹369,93 Mn | -₹49,80 Mn | ₹155,53 Mn | — |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹10,09 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | |||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 51,2% | 58,0% | 61,0% | 48,7% | 32,3% | 50,1% | 45,5% | 44,0% | 40,5% | 50,7% | 55,6% | 59,4% | 61,2% | 69,6% | 77,9% | 73,9% | 75,7% | 74,4% | — |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | |||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,30 | 1,24 | 1,20 | 1,13 | 1,43 | 1,21 | 1,69 | 1,44 | 1,37 | 1,27 | 1,26 | 1,47 | 1,24 | 1,21 | 1,15 | 0,87 | 1,20 | 1,20 | — |
| Özkaynak Devir Hızı† | 9,33 | 9,36 | 8,90 | 8,13 | 9,44 | 5,87 | 6,77 | 7,19 | 6,77 | 6,52 | 5,81 | 6,63 | 6,40 | 5,79 | 5,14 | 5,05 | 3,62 | 3,27 | 3,55 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | |||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 4,5% | 4,0% | -2,2% | -4,0% | 19,9% | 14,9% | 3,4% | 7,6% | 6,5% | 8,7% | 10,9% | 11,1% | 14,1% | 12,7% | -0,5% | 15,0% | 10,5% | 6,6% | -8,2% |
| FAVÖK Marjı | 4,1% | 3,5% | -3,0% | -5,5% | 17,6% | 14,4% | 2,8% | 6,7% | 6,5% | 8,5% | 11,2% | 11,5% | 15,9% | 14,8% | 2,9% | 16,1% | 14,8% | 8,4% | 8,1% |
| Net Kâr Marjı | -0,9% | -0,7% | -5,7% | -7,4% | 9,1% | 6,4% | -1,8% | 1,8% | 0,8% | 2,2% | 3,0% | 2,8% | 3,5% | 3,5% | -5,3% | 9,3% | 0,4% | -4,6% | -4,1% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 6,7% | -0,8% | -11,5% | -17,1% | 27,9% | -11,4% | 6,6% | -3,2% | 4,6% | 3,3% | 2,9% | 6,4% | 0,8% | 8,6% | 8,6% | -40,5% | -7,6% | 26,3% | — |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
NS NSDL | National Securities Depository Limited | 748,00 | -%0,12 |
ID IDREAM | IDream Film Infrastructure Company Limited | 491,90 | -%4,99 |
RR RRP | RRP Semiconductor Ltd | 8044,35 | -%1,99 |
AS ASMTEC | ASM Technologies Ltd | 6680,00 | +%0,65 |
TA TANFACIND | TANFAC Industries Limited | 3545,00 | +%2,38 |
MI MIT | Maple Infrastructure Trust | 145,00 | %0,00 |
| Mrugesh Trading Ltd. | 76,65 | +%4,89 |