SAICOMSaianand Commercial Ltd
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $493.166 (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹403,40 Mn | ₹427,13 Mn | ₹408,18 Mn | ₹416,18 Mn | ₹494,20 Mn | ₹480,86 Mn | ₹583,58 Mn | ₹601,80 Mn | ₹495,94 Mn | ₹463,96 Mn | ₹464,61 Mn | ₹464,83 Mn | ₹471,73 Mn | ₹465,27 Mn | ₹465,47 Mn | ₹28,97 Mn | ₹29,17 Mn | ₹39,69 Mn | ₹51,01 Mn | ₹36,51 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹151.000 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹458.000 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹402,95 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹0,00 | ₹25,91 Mn | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹94,29 Mn | ₹81,63 Mn | ₹159,41 Mn | ₹157,65 Mn | ₹5,03 Mn | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹6,67 Mn | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹100.000 | ₹0,00 |
| Net Borç† | -₹151.000 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹0,00 | ₹24,75 Mn | ₹54,23 Mn | ₹93,14 Mn | ₹0,00 | -₹11,49 Mn | ₹0,00 | ₹8,01 Mn | ₹11,49 Mn | ₹5,08 Mn | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹9,12 Mn | ₹25,51 Mn | ₹16,90 Mn |
| Brüt Kâr | ₹0,00 | -₹685.000 | -₹1,72 Mn | ₹5,91 Mn | ₹0,00 | -₹511.387 | ₹0,00 | ₹314.343 | -₹35.000 | -₹66.640 | ₹0,00 | ₹0,00 | -₹32.219 | -₹45.204 | -₹58.347 | — | -₹771.761 | -₹649.402 | -₹784.016 | -₹511.900 |
| FAVÖK | -₹3,88 Mn | -₹10,63 Mn | -₹3,33 Mn | ₹101.000 | -₹2,35 Mn | -₹747.760 | -₹838.530 | -₹329.150 | -₹465.000 | -₹339.360 | -₹252.870 | -₹242.790 | -₹190.090 | -₹171.630 | -₹310.430 | -₹108.120 | -₹1,00 Mn | -₹640.620 | -₹729.140 | -₹433.570 |
| Net Kâr | ₹1,74 Mn | ₹3,56 Mn | ₹7,59 Mn | -₹10,84 Mn | ₹100.900 | -₹12,41 Mn | -₹19,98 Mn | -₹32,60 Mn | -₹280.000 | -₹544.965 | -₹252.993 | -₹242.919 | -₹199.077 | -₹181.070 | -₹321.380 | -₹109.644 | ₹368.260 | ₹956.104 | ₹734.000 | ₹441.894 |
| Hisse Başı Kâr | 0,01 | 0,02 | 0,03 | -0,05 | 0,00 | -0,05 | -0,09 | -0,14 | -0,00 | -0,00 | -0,00 | -0,00 | -0,00 | -0,00 | -0,00 | -0,01 | 0,02 | 0,05 | 0,04 | 0,02 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹250,50 Mn | -₹48,55 Mn | — | — | -₹80,10 Mn | ₹13,53 Mn | -₹13,11 Mn | -₹99,68 Mn | — | ₹55,57 Mn | ₹51,24 Mn | -₹193,87 Mn | ₹76,26 Mn | ₹344,80 Mn | -₹406,82 Mn | -₹959.550 | ₹885.660 | ₹235.840 | -₹2,00 Mn | ₹2,52 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | ₹0,00 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 0,0% | 6,1% | 0,0% | 0,0% | 19,1% | 17,0% | 27,3% | 26,2% | 1,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 1,4% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,2% | 0,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,00 | 0,06 | 0,13 | 0,22 | 0,00 | -0,02 | 0,00 | 0,01 | 0,02 | 0,01 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,23 | 0,50 | 0,46 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,00 | 0,06 | 0,13 | 0,23 | 0,00 | -0,03 | 0,00 | 0,02 | 0,03 | 0,01 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,02 | 0,06 | 0,04 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | — | -2,8% | -3,2% | 6,3% | — | 4,4% | — | 3,9% | -0,3% | -1,3% | — | — | — | — | — | — | — | -7,1% | -3,1% | -3,0% |
| FAVÖK Marjı | — | -42,9% | -6,1% | 0,1% | — | 6,5% | — | -4,1% | -4,0% | -6,7% | — | — | — | — | — | — | — | -7,0% | -2,9% | -2,6% |
| Net Kâr Marjı | — | 14,4% | 14,0% | -11,6% | — | 108,0% | — | -406,9% | -2,4% | -10,7% | — | — | — | — | — | — | — | 10,5% | 2,9% | 2,6% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | — | -196,1% | — | — | — | -117,8% | — | -1.244,1% | — | 1.094,7% | — | — | — | — | — | — | — | 2,6% | -7,8% | 14,9% |
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
NS NSDL | National Securities Depository Limited | 746,25 | +%1,64 |
ID IDREAM | IDream Film Infrastructure Company Limited | 491,90 | -%4,99 |
RR RRP | RRP Semiconductor Ltd | 8044,35 | -%1,99 |
AS ASMTEC | ASM Technologies Ltd | 6832,70 | +%1,73 |
TA TANFACIND | TANFAC Industries Limited | 3367,05 | +%5,30 |
MI MIT | Maple Infrastructure Trust | 145,00 | %0,00 |
| Mrugesh Trading Ltd. | 72,63 | +%0,90 |