SAVERASavera Industries Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $19,72 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹1,18 Mr | ₹1,06 Mr | ₹954,42 Mn | ₹832,07 Mn | ₹668,59 Mn | ₹686,43 Mn | ₹728,91 Mn | ₹725,14 Mn | ₹745,96 Mn | ₹792,15 Mn | ₹817,76 Mn | ₹835,44 Mn | ₹866,90 Mn | ₹888,23 Mn | ₹862,77 Mn | ₹858,04 Mn | ₹659,99 Mn | ₹675,64 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹47,00 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹207,00 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹971,49 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹74,86 Mn | ₹59,44 Mn | ₹35,80 Mn | ₹41,67 Mn | ₹21,25 Mn | ₹50,73 Mn | ₹31,17 Mn | ₹33,13 Mn | ₹69,30 Mn | ₹130,57 Mn | ₹177,85 Mn | ₹227,67 Mn | ₹262,82 Mn | ₹280,92 Mn | ₹274,48 Mn | ₹231,08 Mn | ₹186,09 Mn | ₹231,23 Mn |
| Net Borç† | -₹220,55 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||
| Ciro | ₹1,02 Mr | ₹796,57 Mn | ₹721,54 Mn | ₹614,62 Mn | ₹319,47 Mn | ₹196,24 Mn | ₹672,85 Mn | ₹718,72 Mn | ₹724,29 Mn | ₹681,36 Mn | ₹663,98 Mn | ₹623,97 Mn | ₹564,94 Mn | ₹580,03 Mn | ₹512,32 Mn | ₹471,11 Mn | ₹351,62 Mn | ₹396,43 Mn |
| Brüt Kâr | ₹276,94 Mn | ₹238,91 Mn | ₹225,77 Mn | ₹203,19 Mn | ₹49,38 Mn | -₹5,77 Mn | ₹153,52 Mn | ₹229,83 Mn | ₹209,55 Mn | ₹194,30 Mn | ₹223,56 Mn | ₹180,10 Mn | ₹177,64 Mn | ₹219,49 Mn | ₹209,02 Mn | ₹211,56 Mn | ₹149,47 Mn | ₹83,34 Mn |
| FAVÖK | ₹180,35 Mn | ₹151,78 Mn | ₹138,99 Mn | ₹142,56 Mn | ₹18,66 Mn | -₹7,94 Mn | ₹112,17 Mn | ₹128,86 Mn | ₹121,92 Mn | ₹127,12 Mn | ₹152,50 Mn | ₹125,67 Mn | ₹112,32 Mn | ₹117,83 Mn | ₹120,98 Mn | ₹131,93 Mn | ₹95,43 Mn | ₹106,78 Mn |
| Net Kâr | ₹128,17 Mn | ₹132,42 Mn | ₹103,05 Mn | ₹124,72 Mn | -₹8,03 Mn | -₹40,98 Mn | ₹42,77 Mn | ₹62,82 Mn | ₹51,34 Mn | ₹31,38 Mn | ₹24,31 Mn | ₹27,95 Mn | -₹16,72 Mn | ₹37,41 Mn | ₹68,28 Mn | ₹58,05 Mn | ₹25,44 Mn | ₹4,75 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 10,75 | 11,10 | 8,64 | 10,46 | -0,67 | -3,44 | 3,59 | 5,27 | 4,30 | 2,63 | 2,04 | 2,34 | -1,40 | 3,14 | 5,72 | 4,87 | 2,13 | 0,40 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹142,87 Mn | ₹128,03 Mn | ₹66,89 Mn | ₹103,64 Mn | ₹43,48 Mn | -₹39,20 Mn | ₹90,95 Mn | ₹76,44 Mn | ₹91,04 Mn | ₹40,14 Mn | ₹88,25 Mn | ₹85,52 Mn | ₹9,14 Mn | -₹52,67 Mn | ₹846.000 | -₹12,13 Mn | ₹56,64 Mn | ₹24,78 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹54,11 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 6,4% | 5,6% | 3,8% | 5,0% | 3,2% | 7,4% | 4,3% | 4,6% | 9,3% | 16,5% | 21,7% | 27,3% | 30,3% | 31,6% | 31,8% | 26,9% | 28,2% | 34,2% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,87 | 0,75 | 0,76 | 0,74 | 0,48 | 0,29 | 0,92 | 0,99 | 0,97 | 0,86 | 0,81 | 0,75 | 0,65 | 0,65 | 0,59 | 0,55 | 0,53 | 0,59 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,05 | 0,82 | 0,74 | 0,63 | 0,33 | 0,20 | 0,69 | 0,74 | 0,75 | 0,70 | 0,68 | 0,64 | 0,58 | 0,60 | 0,53 | 0,48 | 0,36 | 0,41 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 27,1% | 30,0% | 31,3% | 33,1% | 15,5% | -2,9% | 22,8% | 32,0% | 28,9% | 28,5% | 33,7% | 28,9% | 31,4% | 37,8% | 40,8% | 44,9% | 42,5% | 21,0% |
| FAVÖK Marjı | 17,6% | 19,1% | 19,3% | 23,2% | 5,8% | -4,0% | 16,7% | 17,9% | 16,8% | 18,7% | 23,0% | 20,1% | 19,9% | 20,3% | 23,6% | 28,0% | 27,1% | 26,9% |
| Net Kâr Marjı | 12,5% | 16,6% | 14,3% | 20,3% | -2,5% | -20,9% | 6,4% | 8,7% | 7,1% | 4,6% | 3,7% | 4,5% | -3,0% | 6,5% | 13,3% | 12,3% | 7,2% | 1,2% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 14,0% | 16,1% | 9,3% | 16,9% | 13,6% | -20,0% | 13,5% | 10,6% | 12,6% | 5,9% | 13,3% | 13,7% | 1,6% | -9,1% | 0,2% | -2,6% | 16,1% | 6,2% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
NS NSDL | National Securities Depository Limited | 751,45 | +%0,70 |
ID IDREAM | IDream Film Infrastructure Company Limited | 491,90 | -%4,99 |
RR RRP | RRP Semiconductor Ltd | 8044,35 | -%1,99 |
AS ASMTEC | ASM Technologies Ltd | 6908,95 | +%1,12 |
TA TANFACIND | TANFAC Industries Limited | 3462,00 | +%2,82 |
MI MIT | Maple Infrastructure Trust | 145,00 | %0,00 |
| Mrugesh Trading Ltd. | 76,26 | +%5,00 |