SIMPLEXCASSimplex Castings Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $53,41 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹1,97 Mr | ₹1,82 Mr | ₹1,48 Mr | ₹1,48 Mr | ₹1,80 Mr | ₹1,73 Mr | ₹1,73 Mr | ₹3,29 Mr | ₹2,98 Mr | ₹2,35 Mr | ₹2,37 Mr | ₹2,37 Mr | ₹2,30 Mr | ₹2,30 Mr | ₹2,35 Mr | ₹2,03 Mr | ₹1,70 Mr | ₹1,49 Mr | ₹1,45 Mr | ₹1,16 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹8,01 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹835,47 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹1,14 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹501,66 Mn | ₹770,81 Mn | ₹717,57 Mn | ₹656,27 Mn | ₹669,77 Mn | ₹746,33 Mn | ₹675,76 Mn | ₹796,25 Mn | ₹890,35 Mn | ₹849,17 Mn | ₹734,17 Mn | ₹666,53 Mn | ₹725,37 Mn | ₹915,22 Mn | ₹879,50 Mn | ₹751,17 Mn | ₹621,50 Mn | ₹522,46 Mn | ₹548,02 Mn | ₹433,51 Mn |
| Net Borç† | ₹486,67 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹2,03 Mr | ₹1,72 Mr | ₹1,22 Mr | ₹1,17 Mr | ₹918,38 Mn | ₹866,26 Mn | ₹779,90 Mn | ₹1,37 Mr | ₹2,22 Mr | ₹2,20 Mr | ₹2,05 Mr | ₹1,70 Mr | ₹1,59 Mr | ₹2,03 Mr | ₹2,17 Mr | ₹2,03 Mr | ₹1,64 Mr | ₹1,72 Mr | ₹1,49 Mr | ₹1,35 Mr |
| Brüt Kâr | ₹450,72 Mn | ₹367,65 Mn | ₹223,93 Mn | ₹169,45 Mn | ₹219,70 Mn | ₹177,04 Mn | -₹192,63 Mn | ₹42,66 Mn | ₹294,03 Mn | ₹283,49 Mn | ₹291,11 Mn | ₹319,35 Mn | ₹305,41 Mn | ₹344,06 Mn | ₹451,53 Mn | ₹468,68 Mn | ₹351,28 Mn | ₹196,12 Mn | ₹445,14 Mn | ₹403,61 Mn |
| FAVÖK | ₹376,80 Mn | ₹322,68 Mn | ₹156,83 Mn | -₹43,04 Mn | ₹156,31 Mn | ₹124,80 Mn | -₹406,45 Mn | ₹24,68 Mn | ₹261,41 Mn | ₹216,10 Mn | ₹241,24 Mn | ₹241,88 Mn | ₹230,10 Mn | ₹299,97 Mn | ₹355,86 Mn | ₹337,42 Mn | ₹264,80 Mn | ₹231,31 Mn | ₹201,38 Mn | ₹164,32 Mn |
| Net Kâr | ₹212,59 Mn | ₹151,31 Mn | ₹23,92 Mn | -₹169,88 Mn | ₹15,21 Mn | ₹10,60 Mn | -₹285,75 Mn | -₹159,14 Mn | ₹33,55 Mn | ₹22,35 Mn | ₹35,58 Mn | ₹11,93 Mn | ₹15,33 Mn | ₹49,55 Mn | ₹105,80 Mn | ₹124,11 Mn | ₹104,91 Mn | ₹90,72 Mn | ₹67,83 Mn | ₹55,65 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 5,64 | 4,28 | 0,78 | -5,54 | 0,50 | 0,35 | -9,32 | -5,19 | 1,12 | 0,75 | 1,19 | 0,40 | 0,51 | 1,66 | 3,54 | 4,15 | 3,51 | 3,03 | 2,27 | 1,86 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | ₹0,00 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₹107,90 Mn | -₹131,16 Mn | — | ₹28,49 Mn | ₹98,56 Mn | -₹102,06 Mn | -₹440,49 Mn | -₹138,10 Mn | -₹100,37 Mn | -₹99,23 Mn | -₹123,15 Mn | ₹50,80 Mn | ₹193,36 Mn | -₹16,29 Mn | -₹104,36 Mn | -₹121,02 Mn | -₹85,86 Mn | ₹38,84 Mn | -₹122,73 Mn | -₹47,46 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹193,96 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 25,4% | 42,4% | 48,5% | 44,3% | 37,2% | 43,2% | 39,0% | 24,2% | 29,9% | 36,1% | 31,0% | 28,2% | 31,6% | 39,9% | 37,4% | 37,1% | 36,7% | 35,1% | 37,8% | 37,4% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,03 | 0,95 | 0,83 | 0,79 | 0,51 | 0,50 | 0,45 | 0,42 | 0,75 | 0,94 | 0,87 | 0,72 | 0,69 | 0,88 | 0,92 | 1,00 | 0,97 | 1,15 | 1,03 | 1,17 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,79 | 1,51 | 1,08 | 1,03 | 0,81 | 0,76 | 0,69 | 1,21 | 1,95 | 1,94 | 1,81 | 1,50 | 1,40 | 1,79 | 1,91 | 1,79 | 1,45 | 1,51 | 1,31 | 1,19 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 22,2% | 21,4% | 18,3% | 14,5% | 23,9% | 20,4% | -24,7% | 3,1% | 13,3% | 12,9% | 14,2% | 18,8% | 19,2% | 16,9% | 20,8% | 23,0% | 21,4% | 11,4% | 29,9% | 29,9% |
| FAVÖK Marjı | 18,6% | 18,8% | 12,8% | -3,7% | 17,0% | 14,4% | -52,1% | 1,8% | 11,8% | 9,8% | 11,8% | 14,2% | 14,5% | 14,8% | 16,4% | 16,6% | 16,1% | 13,5% | 13,5% | 12,2% |
| Net Kâr Marjı | 10,5% | 8,8% | 2,0% | -14,6% | 1,7% | 1,2% | -36,6% | -11,6% | 1,5% | 1,0% | 1,7% | 0,7% | 1,0% | 2,4% | 4,9% | 6,1% | 6,4% | 5,3% | 4,6% | 4,1% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -5,3% | -7,6% | — | 2,4% | 10,7% | -11,8% | -56,5% | -10,1% | -4,5% | -4,5% | -6,0% | 3,0% | 12,2% | -0,8% | -4,8% | -5,9% | -5,2% | 2,3% | -8,2% | -3,5% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
NS NSDL | National Securities Depository Limited | 746,25 | +%1,64 |
ID IDREAM | IDream Film Infrastructure Company Limited | 491,90 | -%4,99 |
RR RRP | RRP Semiconductor Ltd | 8044,35 | -%1,99 |
AS ASMTEC | ASM Technologies Ltd | 6832,70 | +%1,73 |
TA TANFACIND | TANFAC Industries Limited | 3367,05 | +%5,30 |
MI MIT | Maple Infrastructure Trust | 145,00 | %0,00 |
| Mrugesh Trading Ltd. | 72,63 | +%0,90 |