SPENTASpenta International Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $3,96 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | |||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹566,00 Mn | ₹581,21 Mn | ₹566,04 Mn | ₹559,65 Mn | ₹588,96 Mn | ₹518,70 Mn | ₹475,74 Mn | ₹495,85 Mn | ₹467,00 Mn | ₹349,52 Mn | ₹328,58 Mn | ₹265,68 Mn | ₹336,45 Mn | ₹250,15 Mn | ₹257,76 Mn | ₹294,03 Mn | ₹251,08 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹3,01 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | |||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹288,99 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹277,01 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹213,97 Mn | ₹223,19 Mn | ₹224,82 Mn | ₹204,33 Mn | ₹209,99 Mn | ₹191,46 Mn | ₹153,75 Mn | ₹166,13 Mn | ₹160,94 Mn | ₹77,63 Mn | ₹67,01 Mn | ₹31,88 Mn | ₹27,61 Mn | ₹35,12 Mn | ₹58,96 Mn | ₹66,28 Mn | ₹46,69 Mn |
| Net Borç† | ₹98,58 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | |||||||||||||||||
| Ciro | ₹412,75 Mn | ₹476,74 Mn | ₹350,68 Mn | ₹528,05 Mn | ₹512,62 Mn | ₹222,22 Mn | ₹361,15 Mn | ₹442,37 Mn | ₹370,08 Mn | ₹356,39 Mn | ₹377,32 Mn | ₹354,81 Mn | ₹374,80 Mn | ₹279,41 Mn | ₹264,22 Mn | ₹204,33 Mn | ₹213,34 Mn |
| Brüt Kâr | ₹17,72 Mn | ₹57,26 Mn | ₹49,11 Mn | ₹47,27 Mn | ₹56,75 Mn | ₹12,60 Mn | ₹52,01 Mn | ₹71,72 Mn | ₹59,60 Mn | ₹53,45 Mn | ₹64,39 Mn | ₹38,67 Mn | ₹45,74 Mn | ₹36,87 Mn | ₹42,49 Mn | ₹48,34 Mn | ₹47,34 Mn |
| FAVÖK | -₹2,37 Mn | ₹35,43 Mn | ₹30,51 Mn | ₹35,17 Mn | ₹45,01 Mn | ₹5,02 Mn | ₹41,27 Mn | ₹61,28 Mn | ₹49,84 Mn | ₹42,97 Mn | ₹52,88 Mn | ₹42,03 Mn | ₹48,55 Mn | ₹42,35 Mn | ₹45,99 Mn | ₹47,57 Mn | ₹47,35 Mn |
| Net Kâr | -₹13,05 Mn | ₹12,15 Mn | ₹11,01 Mn | ₹11,46 Mn | ₹21,90 Mn | -₹15,93 Mn | ₹11,92 Mn | ₹22,56 Mn | ₹18,43 Mn | ₹16,90 Mn | ₹27,01 Mn | ₹12,52 Mn | ₹14,68 Mn | ₹13,77 Mn | ₹16,88 Mn | ₹18,28 Mn | ₹18,79 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -4,72 | 4,40 | 3,98 | 4,15 | 7,92 | -5,76 | 4,31 | 8,16 | 6,67 | 6,12 | 9,77 | 4,53 | 4,72 | 4,42 | 5,42 | 5,87 | 6,03 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | ₹0,00 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | |||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₹98.060 | ₹20,59 Mn | ₹18,16 Mn | ₹16,04 Mn | -₹19,80 Mn | -₹33,62 Mn | ₹11,85 Mn | -₹7,51 Mn | -₹106,73 Mn | ₹3,39 Mn | -₹31,64 Mn | ₹15,30 Mn | ₹21,51 Mn | ₹9,56 Mn | ₹4,58 Mn | ₹18,35 Mn | ₹42,93 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹2,73 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | |||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 37,8% | 38,4% | 39,7% | 36,5% | 35,7% | 36,9% | 32,3% | 33,5% | 34,5% | 22,2% | 20,4% | 12,0% | 8,2% | 14,0% | 22,9% | 22,5% | 18,6% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | |||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,73 | 0,82 | 0,62 | 0,94 | 0,87 | 0,43 | 0,76 | 0,89 | 0,79 | 1,02 | 1,15 | 1,34 | 1,11 | 1,12 | 1,03 | 0,69 | 0,85 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,49 | 1,72 | 1,27 | 1,91 | 1,85 | 0,80 | 1,30 | 1,60 | 1,34 | 1,29 | 1,36 | 1,28 | 1,35 | 1,01 | 0,95 | 0,74 | 0,77 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | |||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 4,3% | 12,0% | 14,0% | 9,0% | 11,1% | 5,7% | 14,4% | 16,2% | 16,1% | 15,0% | 17,1% | 10,9% | 12,2% | 13,2% | 16,1% | 23,7% | 22,2% |
| FAVÖK Marjı | -0,6% | 7,4% | 8,7% | 6,7% | 8,8% | 2,3% | 11,4% | 13,9% | 13,5% | 12,1% | 14,0% | 11,8% | 13,0% | 15,2% | 17,4% | 23,3% | 22,2% |
| Net Kâr Marjı | -3,2% | 2,5% | 3,1% | 2,2% | 4,3% | -7,2% | 3,3% | 5,1% | 5,0% | 4,7% | 7,2% | 3,5% | 3,9% | 4,9% | 6,4% | 8,9% | 8,8% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -0,0% | 4,3% | 5,2% | 3,0% | -3,9% | -15,1% | 3,3% | -1,7% | -28,8% | 1,0% | -8,4% | 4,3% | 5,7% | 3,4% | 1,7% | 9,0% | 20,1% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
NS NSDL | National Securities Depository Limited | 748,00 | -%0,12 |
ID IDREAM | IDream Film Infrastructure Company Limited | 491,90 | -%4,99 |
RR RRP | RRP Semiconductor Ltd | 8044,35 | -%1,99 |
AS ASMTEC | ASM Technologies Ltd | 6680,00 | +%0,65 |
TA TANFACIND | TANFAC Industries Limited | 3545,00 | +%2,38 |
MI MIT | Maple Infrastructure Trust | 145,00 | %0,00 |
| Mrugesh Trading Ltd. | 76,65 | +%4,89 |