TIRUSTATirupati Starch & Chemicals Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $11,88 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹2,10 Mr | ₹2,30 Mr | ₹2,27 Mr | ₹1,69 Mr | ₹1,58 Mr | ₹1,33 Mr | ₹1,40 Mr | ₹1,38 Mr | ₹1,09 Mr | ₹1,07 Mr | ₹1,09 Mr | ₹824,67 Mn | ₹575,09 Mn | ₹363,55 Mn | ₹220,96 Mn | ₹232,09 Mn | ₹215,82 Mn | ₹235,38 Mn | ₹236,95 Mn | ₹209,62 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹262.000 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹1,43 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹671,50 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹1,10 Mr | ₹1,36 Mr | ₹1,53 Mr | ₹899,35 Mn | ₹766,68 Mn | ₹546,49 Mn | ₹220,25 Mn | ₹231,89 Mn | ₹259,72 Mn | ₹494,87 Mn | ₹528,84 Mn | ₹422,62 Mn | ₹378,69 Mn | ₹205,45 Mn | ₹67,57 Mn | ₹67,11 Mn | ₹90,46 Mn | ₹109,48 Mn | ₹109,66 Mn | ₹104,04 Mn |
| Net Borç† | ₹1,10 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹3,63 Mr | ₹3,86 Mr | ₹3,06 Mr | ₹3,64 Mr | ₹3,18 Mr | ₹2,00 Mr | ₹2,72 Mr | ₹2,27 Mr | ₹1,99 Mr | ₹1,75 Mr | ₹1,58 Mr | ₹594,24 Mn | ₹609,74 Mn | ₹583,70 Mn | ₹569,13 Mn | ₹500,92 Mn | ₹464,29 Mn | ₹416,01 Mn | ₹423,58 Mn | ₹379,06 Mn |
| Brüt Kâr | ₹304,74 Mn | ₹286,94 Mn | ₹234,19 Mn | ₹262,80 Mn | ₹243,17 Mn | ₹108,52 Mn | ₹107,08 Mn | ₹96,39 Mn | ₹131,72 Mn | ₹76,86 Mn | ₹84,87 Mn | ₹52,33 Mn | ₹51,52 Mn | ₹24,36 Mn | ₹31,70 Mn | ₹54,97 Mn | ₹29,35 Mn | ₹22,45 Mn | ₹39,46 Mn | ₹34,19 Mn |
| FAVÖK | ₹251,24 Mn | ₹249,75 Mn | ₹206,59 Mn | ₹210,78 Mn | ₹193,72 Mn | ₹92,20 Mn | ₹80,37 Mn | ₹110,20 Mn | ₹99,97 Mn | ₹76,52 Mn | ₹55,32 Mn | ₹38,70 Mn | ₹33,65 Mn | ₹7,20 Mn | ₹16,34 Mn | ₹58,51 Mn | ₹31,94 Mn | ₹28,44 Mn | ₹45,50 Mn | ₹41,32 Mn |
| Net Kâr | ₹64,59 Mn | ₹75,29 Mn | ₹21,95 Mn | ₹65,69 Mn | ₹82,64 Mn | ₹10,26 Mn | ₹11,50 Mn | ₹32,40 Mn | ₹17,73 Mn | ₹11,42 Mn | -₹15,15 Mn | -₹11,92 Mn | ₹11,88 Mn | -₹8,23 Mn | ₹2,67 Mn | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹7,88 Mn | ₹16,88 Mn | ₹15,02 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 6,74 | 7,85 | 2,52 | 9,00 | 11,80 | 1,66 | 1,89 | 5,32 | 2,91 | 1,87 | -2,49 | -1,96 | 1,95 | -1,35 | 0,44 | 4,89 | 1,96 | 1,29 | 2,77 | 2,47 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹252,56 Mn | ₹130,87 Mn | -₹740,82 Mn | -₹103,05 Mn | -₹113,23 Mn | -₹435,36 Mn | ₹5,27 Mn | -₹65,12 Mn | ₹234,42 Mn | ₹25,15 Mn | -₹169,70 Mn | -₹30,35 Mn | -₹153,93 Mn | -₹100,37 Mn | ₹7,81 Mn | -₹432.240 | ₹27,57 Mn | ₹3,31 Mn | -₹14,39 Mn | -₹7,92 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹72,87 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 52,4% | 59,0% | 67,8% | 53,2% | 48,5% | 41,0% | 15,7% | 16,8% | 23,9% | 46,4% | 48,7% | 51,2% | 65,8% | 56,5% | 30,6% | 28,9% | 41,9% | 46,5% | 46,3% | 49,6% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,73 | 1,68 | 1,35 | 2,15 | 2,01 | 1,50 | 1,94 | 1,64 | 1,83 | 1,64 | 1,46 | 0,72 | 1,06 | 1,61 | 2,58 | 2,16 | 2,15 | 1,77 | 1,79 | 1,81 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 5,41 | 5,75 | 4,56 | 5,42 | 4,74 | 2,98 | 4,05 | 3,39 | 2,96 | 2,60 | 2,35 | 0,88 | 0,91 | 0,87 | 0,85 | 0,75 | 0,69 | 0,62 | 0,63 | 0,56 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 8,4% | 7,4% | 7,7% | 7,2% | 7,6% | 5,4% | 3,9% | 4,2% | 6,6% | 4,4% | 5,4% | 8,8% | 8,4% | 4,2% | 5,6% | 11,0% | 6,3% | 5,4% | 9,3% | 9,0% |
| FAVÖK Marjı | 6,9% | 6,5% | 6,7% | 5,8% | 6,1% | 4,6% | 3,0% | 4,8% | 5,0% | 4,4% | 3,5% | 6,5% | 5,5% | 1,2% | 2,9% | 11,7% | 6,9% | 6,8% | 10,7% | 10,9% |
| Net Kâr Marjı | 1,8% | 1,9% | 0,7% | 1,8% | 2,6% | 0,5% | 0,4% | 1,4% | 0,9% | 0,7% | -1,0% | -2,0% | 1,9% | -1,4% | 0,5% | 0,0% | 0,0% | 1,9% | 4,0% | 4,0% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 7,0% | 3,4% | -24,2% | -2,8% | -3,6% | -21,8% | 0,2% | -2,9% | 11,8% | 1,4% | -10,7% | -5,1% | -25,2% | -17,2% | 1,4% | -0,1% | 5,9% | 0,8% | -3,4% | -2,1% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
NS NSDL | National Securities Depository Limited | 753,40 | +%0,96 |
ID IDREAM | IDream Film Infrastructure Company Limited | 491,90 | -%4,99 |
RR RRP | RRP Semiconductor Ltd | 8044,35 | -%1,99 |
AS ASMTEC | ASM Technologies Ltd | 6878,90 | +%0,68 |
TA TANFACIND | TANFAC Industries Limited | 3497,15 | +%3,86 |
MI MIT | Maple Infrastructure Trust | 145,00 | %0,00 |
| Mrugesh Trading Ltd. | 73,42 | +%1,09 |