ADVENZYMESAdvanced Enzyme Technologies Ltd
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $333,51 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | |||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹18,39 Mr | ₹16,21 Mr | ₹15,35 Mr | ₹14,22 Mr | ₹12,68 Mr | ₹11,56 Mr | ₹9,79 Mr | ₹8,11 Mr | ₹7,32 Mr | ₹5,89 Mr | ₹4,52 Mr | ₹4,17 Mr | ₹4,07 Mr | ₹3,96 Mr | ₹3,49 Mr | ₹1,53 Mr | ₹1,09 Mr | ₹940,41 Mn | ₹906,55 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹1,09 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | |||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹1,56 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹16,83 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹320,09 Mn | ₹393,50 Mn | ₹473,08 Mn | ₹334,99 Mn | ₹347,30 Mn | ₹279,63 Mn | ₹333,80 Mn | ₹350,27 Mn | ₹667,66 Mn | ₹540,59 Mn | ₹1,02 Mr | ₹1,15 Mr | ₹1,67 Mr | ₹1,84 Mr | ₹2,06 Mr | ₹650,42 Mn | ₹357,56 Mn | ₹349,32 Mn | ₹390,51 Mn |
| Net Borç† | -₹6,73 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | |||||||||||||||||||
| Ciro | ₹7,45 Mr | ₹6,37 Mr | ₹6,23 Mr | ₹5,40 Mr | ₹5,29 Mr | ₹5,00 Mr | ₹4,42 Mr | ₹4,13 Mr | ₹3,88 Mr | ₹3,29 Mr | ₹2,93 Mr | ₹2,23 Mr | ₹2,39 Mr | ₹2,20 Mr | ₹1,71 Mr | ₹1,16 Mr | ₹1,13 Mr | ₹841,79 Mn | ₹611,60 Mn |
| Brüt Kâr | ₹2,74 Mr | ₹2,40 Mr | ₹2,46 Mr | ₹1,97 Mr | ₹2,30 Mr | ₹2,50 Mr | ₹2,18 Mr | ₹2,03 Mr | ₹1,90 Mr | ₹1,72 Mr | ₹1,64 Mr | ₹1,17 Mr | ₹1,32 Mr | ₹1,06 Mr | ₹759,19 Mn | ₹336,77 Mn | ₹326,20 Mn | ₹258,74 Mn | ₹167,46 Mn |
| FAVÖK | ₹2,32 Mr | ₹1,97 Mr | ₹2,07 Mr | ₹1,65 Mr | ₹2,06 Mr | ₹2,35 Mr | ₹2,03 Mr | ₹1,83 Mr | ₹1,62 Mr | ₹1,53 Mr | ₹1,39 Mr | ₹911,76 Mn | ₹1,04 Mr | ₹919,33 Mn | ₹641,58 Mn | ₹231,63 Mn | ₹228,23 Mn | ₹185,43 Mn | ₹111,49 Mn |
| Net Kâr | ₹1,69 Mr | ₹1,31 Mr | ₹1,33 Mr | ₹1,06 Mr | ₹1,20 Mr | ₹1,46 Mr | ₹1,29 Mr | ₹1,11 Mr | ₹900,55 Mn | ₹915,49 Mn | ₹758,49 Mn | ₹509,80 Mn | ₹197,37 Mn | ₹498,19 Mn | ₹339,85 Mn | ₹166,54 Mn | ₹114,70 Mn | ₹70,11 Mn | ₹50,62 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 15,06 | 11,71 | 11,92 | 9,45 | 10,69 | 13,04 | 11,56 | 9,94 | 8,06 | 8,27 | 6,97 | 4,68 | 1,81 | 4,58 | 3,12 | 1,53 | 1,05 | 0,64 | 0,47 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹344,80 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | |||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹1,20 Mr | ₹1,15 Mr | ₹1,09 Mr | ₹1,08 Mr | ₹936,27 Mn | ₹1,43 Mr | ₹947,28 Mn | ₹1,13 Mr | ₹1,02 Mr | ₹941,96 Mn | ₹824,33 Mn | ₹374,28 Mn | ₹333,72 Mn | ₹185,06 Mn | -₹1,49 Mr | -₹207,19 Mn | ₹10,78 Mn | ₹61,26 Mn | -₹44,66 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹523,77 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | |||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 1,7% | 2,4% | 3,1% | 2,4% | 2,7% | 2,4% | 3,4% | 4,3% | 9,1% | 9,2% | 22,5% | 27,6% | 41,0% | 46,5% | 59,1% | 42,5% | 32,8% | 37,1% | 43,1% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | |||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,41 | 0,39 | 0,41 | 0,38 | 0,42 | 0,43 | 0,45 | 0,51 | 0,53 | 0,56 | 0,65 | 0,54 | 0,59 | 0,56 | 0,49 | 0,76 | 1,04 | 0,90 | 0,67 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,44 | 0,38 | 0,37 | 0,32 | 0,31 | 0,30 | 0,26 | 0,25 | 0,23 | 0,20 | 0,17 | 0,13 | 0,14 | 0,13 | 0,10 | 0,07 | 0,07 | 0,05 | 0,04 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | |||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 36,8% | 37,8% | 39,4% | 36,5% | 43,5% | 50,0% | 49,5% | 49,2% | 48,9% | 52,2% | 56,0% | 52,5% | 55,0% | 48,1% | 44,3% | 29,0% | 28,8% | 30,7% | 27,4% |
| FAVÖK Marjı | 31,2% | 31,0% | 33,3% | 30,5% | 38,9% | 46,9% | 45,9% | 44,3% | 41,8% | 46,6% | 47,4% | 40,9% | 43,3% | 41,8% | 37,4% | 20,0% | 20,1% | 22,0% | 18,2% |
| Net Kâr Marjı | 22,6% | 20,6% | 21,4% | 19,5% | 22,6% | 29,2% | 29,3% | 26,9% | 23,2% | 27,9% | 25,9% | 22,9% | 8,2% | 22,6% | 19,8% | 14,4% | 10,1% | 8,3% | 8,3% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 16,2% | 18,1% | 17,5% | 19,9% | 17,7% | 28,6% | 21,5% | 27,4% | 26,4% | 28,7% | 28,1% | 16,8% | 13,9% | 8,4% | -86,7% | -17,9% | 1,0% | 7,3% | -7,3% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1174,60 | +%0,68 | |
| Bharti Airtel Limited | 1794,60 | -%0,66 | |
| HDFC Bank Limited | 710,70 | -%0,46 | |
| ICICI Bank Limited | 1338,60 | -%1,59 | |
| State Bank of India | 954,90 | -%0,22 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2304,90 | +%1,57 | |
| Bajaj Finance Limited | 957,00 | -%2,62 |