ANDHRSUGARAndhra Sugars Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $132,02 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹21,83 Mr | ₹21,15 Mr | ₹20,82 Mr | ₹20,41 Mr | ₹20,46 Mr | ₹18,85 Mr | ₹18,14 Mr | ₹18,67 Mr | ₹16,56 Mr | ₹17,44 Mr | ₹14,27 Mr | ₹14,59 Mr | ₹14,92 Mr | ₹14,08 Mr | ₹13,73 Mr | ₹12,71 Mr | ₹10,48 Mr | ₹10,79 Mr | ₹10,65 Mr | ₹9,49 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹327,98 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹4,12 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹17,71 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹5,60 Mn | ₹133,42 Mn | ₹309,66 Mn | ₹236,06 Mn | ₹550,43 Mn | ₹1,59 Mr | ₹2,61 Mr | ₹3,01 Mr | ₹2,55 Mr | ₹3,69 Mr | ₹2,74 Mr | ₹3,36 Mr | ₹2,93 Mr | ₹2,79 Mr | ₹3,38 Mr | ₹3,50 Mr | ₹2,22 Mr | ₹3,18 Mr | ₹3,47 Mr | ₹3,07 Mr |
| Net Borç† | -₹4,20 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹24,64 Mr | ₹20,19 Mr | ₹18,92 Mr | ₹23,64 Mr | ₹19,55 Mr | ₹15,06 Mr | ₹14,75 Mr | ₹13,74 Mr | ₹13,04 Mr | ₹12,73 Mr | ₹12,51 Mr | ₹10,90 Mr | ₹10,80 Mr | ₹11,94 Mr | ₹10,96 Mr | ₹8,43 Mr | ₹8,45 Mr | ₹7,58 Mr | ₹5,74 Mr | ₹6,60 Mr |
| Brüt Kâr | ₹2,64 Mr | ₹1,55 Mr | ₹1,56 Mr | ₹3,56 Mr | ₹3,09 Mr | ₹2,41 Mr | ₹2,98 Mr | ₹3,13 Mr | ₹2,52 Mr | ₹2,53 Mr | ₹1,83 Mr | ₹1,02 Mr | ₹1,55 Mr | ₹2,00 Mr | ₹1,87 Mr | ₹1,08 Mr | ₹1,72 Mr | ₹1,55 Mr | ₹1,22 Mr | ₹1,78 Mr |
| FAVÖK | ₹2,12 Mr | ₹1,11 Mr | ₹1,15 Mr | ₹2,93 Mr | ₹2,62 Mr | ₹2,20 Mr | ₹2,84 Mr | ₹3,09 Mr | ₹2,10 Mr | ₹2,19 Mr | ₹1,54 Mr | ₹629,00 Mn | ₹1,35 Mr | ₹1,87 Mr | ₹1,69 Mr | ₹921,20 Mn | ₹1,58 Mr | ₹1,22 Mr | ₹803,88 Mn | ₹1,33 Mr |
| Net Kâr | ₹832,23 Mn | ₹258,82 Mn | ₹751,05 Mn | ₹1,86 Mr | ₹2,42 Mr | ₹1,35 Mr | ₹2,03 Mr | ₹1,90 Mr | ₹1,17 Mr | ₹1,21 Mr | ₹481,17 Mn | -₹48,70 Mn | ₹516,21 Mn | ₹835,95 Mn | ₹1,09 Mr | ₹578,22 Mn | ₹770,04 Mn | ₹549,36 Mn | ₹556,18 Mn | ₹770,12 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 6,14 | 1,91 | 5,54 | 13,72 | 17,87 | 9,96 | 14,98 | 14,05 | 8,60 | 8,96 | 3,55 | -0,36 | 3,81 | 6,17 | 8,06 | 4,27 | 5,68 | — | — | 5,68 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹41,09 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹2,32 Mr | ₹436,93 Mn | -₹912.000 | ₹1,06 Mr | ₹901,02 Mn | ₹1,28 Mr | ₹1,16 Mr | ₹316,10 Mn | ₹721,08 Mn | ₹741,53 Mn | ₹805,12 Mn | -₹368,12 Mn | ₹355,80 Mn | ₹942,29 Mn | ₹108,95 Mn | -₹1,26 Mr | ₹1,03 Mr | ₹564,98 Mn | -₹191,16 Mn | ₹484,76 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹553,44 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 0,0% | 0,6% | 1,5% | 1,2% | 2,7% | 8,5% | 14,4% | 16,1% | 15,4% | 21,2% | 19,2% | 23,0% | 19,6% | 19,8% | 24,6% | 27,5% | 21,2% | 29,5% | 32,5% | 32,4% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,13 | 0,95 | 0,91 | 1,16 | 0,96 | 0,80 | 0,81 | 0,74 | 0,79 | 0,73 | 0,88 | 0,75 | 0,72 | 0,85 | 0,80 | 0,66 | 0,81 | 0,70 | 0,54 | 0,70 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,39 | 1,14 | 1,07 | 1,34 | 1,10 | 0,85 | 0,83 | 0,78 | 0,74 | 0,72 | 0,71 | 0,62 | 0,61 | 0,67 | 0,62 | 0,48 | 0,48 | 0,43 | 0,32 | 0,37 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 10,7% | 7,7% | 8,3% | 15,1% | 15,8% | 16,0% | 20,2% | 22,8% | 19,3% | 19,9% | 14,6% | 9,4% | 14,4% | 16,8% | 17,1% | 12,8% | 20,4% | 20,4% | 21,2% | 26,9% |
| FAVÖK Marjı | 8,6% | 5,5% | 6,1% | 12,4% | 13,4% | 14,6% | 19,3% | 22,5% | 16,1% | 17,2% | 12,3% | 5,8% | 12,5% | 15,6% | 15,5% | 10,9% | 18,8% | 16,0% | 14,0% | 20,2% |
| Net Kâr Marjı | 3,4% | 1,3% | 4,0% | 7,9% | 12,4% | 9,0% | 13,8% | 13,9% | 8,9% | 9,5% | 3,8% | -0,4% | 4,8% | 7,0% | 10,0% | 6,9% | 9,1% | 7,2% | 9,7% | 11,7% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 9,4% | 2,2% | -0,0% | 4,5% | 4,6% | 8,5% | 7,9% | 2,3% | 5,5% | 5,8% | 6,4% | -3,4% | 3,3% | 7,9% | 1,0% | -15,0% | 12,2% | 7,4% | -3,3% | 7,3% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1210,00 | -%0,41 | |
| Bharti Airtel Limited | 1899,60 | +%2,46 | |
| HDFC Bank Limited | 729,45 | +%0,36 | |
| ICICI Bank Limited | 1395,50 | +%0,44 | |
| State Bank of India | 960,35 | +%0,04 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2434,50 | +%3,60 | |
| Bajaj Finance Limited | 975,20 | +%1,03 |