ASTECAstec Lifesciences Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $167,56 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹9,80 Mr | ₹9,19 Mr | ₹10,04 Mr | ₹9,90 Mr | ₹8,98 Mr | ₹6,78 Mr | ₹5,72 Mr | ₹4,61 Mr | ₹4,13 Mr | ₹3,34 Mr | ₹3,40 Mr | ₹3,64 Mr | ₹2,85 Mr | ₹2,61 Mr | ₹2,31 Mr | ₹1,79 Mr | ₹1,54 Mr | ₹976,23 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹100,71 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹5,89 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹3,91 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹4,49 Mr | ₹5,55 Mr | ₹4,94 Mr | ₹3,41 Mr | ₹2,79 Mr | ₹1,87 Mr | ₹987,12 Mn | ₹1,76 Mr | ₹1,25 Mr | ₹1,27 Mr | ₹1,27 Mr | ₹986,83 Mn | ₹827,78 Mn | ₹696,10 Mn | ₹718,66 Mn | ₹435,71 Mn | ₹367,38 Mn | ₹439,48 Mn |
| Net Borç† | ₹4,37 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||
| Ciro | ₹4,47 Mr | ₹3,80 Mr | ₹4,58 Mr | ₹6,28 Mr | ₹6,77 Mr | ₹5,55 Mr | ₹5,23 Mr | ₹4,31 Mr | ₹3,61 Mr | ₹2,94 Mr | ₹2,30 Mr | ₹2,66 Mr | ₹2,06 Mr | ₹1,74 Mr | ₹1,12 Mr | ₹1,09 Mr | ₹1,12 Mr | ₹843,95 Mn |
| Brüt Kâr | -₹114,51 Mn | -₹685,16 Mn | -₹38,51 Mn | ₹857,23 Mn | ₹1,58 Mr | ₹1,12 Mr | ₹929,24 Mn | ₹753,62 Mn | ₹654,20 Mn | ₹608,70 Mn | ₹400,63 Mn | ₹554,48 Mn | ₹324,10 Mn | ₹247,83 Mn | ₹131,63 Mn | ₹140,07 Mn | ₹245,04 Mn | ₹223,42 Mn |
| FAVÖK | -₹56,47 Mn | -₹666,79 Mn | -₹41,11 Mn | ₹786,56 Mn | ₹1,55 Mr | ₹1,13 Mr | ₹864,96 Mn | ₹787,96 Mn | ₹630,18 Mn | ₹628,13 Mn | ₹344,67 Mn | ₹544,94 Mn | ₹370,33 Mn | ₹287,85 Mn | ₹169,00 Mn | ₹157,00 Mn | ₹255,15 Mn | ₹214,02 Mn |
| Net Kâr | -₹809,17 Mn | -₹1,35 Mr | -₹469,30 Mn | ₹255,65 Mn | ₹898,59 Mn | ₹650,49 Mn | ₹475,11 Mn | ₹357,37 Mn | ₹349,04 Mn | ₹191,18 Mn | ₹49,67 Mn | ₹147,75 Mn | ₹86,76 Mn | ₹59,51 Mn | ₹13,65 Mn | ₹48,98 Mn | ₹132,12 Mn | ₹103,75 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -37,79 | -68,22 | -23,76 | 12,94 | 45,52 | 32,97 | 24,10 | 18,12 | 17,71 | 9,71 | 2,52 | 7,54 | 4,65 | 3,41 | 0,80 | 2,87 | 10,89 | 10,92 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹215,08 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₹1,18 Mr | -₹679,82 Mn | -₹1,48 Mr | -₹585,86 Mn | -₹889,56 Mn | -₹1,15 Mr | ₹1,10 Mr | -₹495,03 Mn | ₹48,51 Mn | -₹135,05 Mn | -₹494,46 Mn | -₹98,61 Mn | -₹71,06 Mn | -₹156,35 Mn | -₹420,99 Mn | -₹217,38 Mn | -₹158,70 Mn | -₹101,79 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹55,36 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 45,8% | 60,3% | 49,2% | 34,5% | 31,1% | 27,6% | 17,3% | 38,1% | 30,1% | 37,9% | 37,4% | 27,1% | 29,0% | 26,7% | 31,1% | 24,3% | 23,9% | 45,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,46 | 0,41 | 0,46 | 0,63 | 0,75 | 0,82 | 0,91 | 0,93 | 0,87 | 0,88 | 0,68 | 0,73 | 0,72 | 0,66 | 0,48 | 0,61 | 0,73 | 0,86 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,14 | 0,97 | 1,17 | 1,61 | 1,73 | 1,42 | 1,34 | 1,10 | 0,92 | 0,75 | 0,59 | 0,68 | 0,53 | 0,44 | 0,29 | 0,28 | 0,29 | 0,22 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | -2,6% | -18,0% | -0,8% | 13,6% | 23,4% | 20,2% | 17,8% | 17,5% | 18,1% | 20,7% | 17,4% | 20,8% | 15,7% | 14,3% | 11,8% | 12,8% | 22,0% | 26,5% |
| FAVÖK Marjı | -1,3% | -17,5% | -0,9% | 12,5% | 23,0% | 20,3% | 16,6% | 18,3% | 17,4% | 21,3% | 15,0% | 20,5% | 18,0% | 16,6% | 15,1% | 14,4% | 22,9% | 25,4% |
| Net Kâr Marjı | -18,1% | -35,5% | -10,2% | 4,1% | 13,3% | 11,7% | 9,1% | 8,3% | 9,7% | 6,5% | 2,2% | 5,6% | 4,2% | 3,4% | 1,2% | 4,5% | 11,8% | 12,3% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -26,5% | -17,9% | -32,4% | -9,3% | -13,1% | -20,7% | 21,1% | -11,5% | 1,3% | -4,6% | -21,5% | -3,7% | -3,4% | -9,0% | -37,6% | -19,9% | -14,2% | -12,1% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1209,40 | -%0,46 | |
| Bharti Airtel Limited | 1900,70 | +%2,52 | |
| HDFC Bank Limited | 730,25 | +%0,47 | |
| ICICI Bank Limited | 1388,90 | -%0,04 | |
| State Bank of India | 958,50 | -%0,16 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2429,70 | +%3,39 | |
| Bajaj Finance Limited | 978,05 | +%1,33 |