ASTRAZENAstraZeneca Pharma India Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $1,74 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹20,17 Mr | ₹15,27 Mr | ₹10,79 Mr | ₹9,86 Mr | ₹8,58 Mr | ₹7,77 Mr | ₹7,09 Mr | ₹5,63 Mr | ₹5,98 Mr | ₹5,45 Mr | ₹4,29 Mr | ₹4,12 Mr | ₹4,16 Mr | ₹3,06 Mr | ₹3,43 Mr | ₹3,09 Mr | ₹2,36 Mr | ₹5,00 Mr | ₹2,49 Mr | ₹2,43 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹4,49 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹11,44 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹8,73 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹1,11 Mr | ₹357,30 Mn | ₹45,90 Mn | ₹72,10 Mn | ₹86,30 Mn | ₹121,40 Mn | ₹118,40 Mn | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹1,32 Mn | ₹27,41 Mn | ₹97,96 Mn | ₹9,03 Mn | ₹625,00 Mn | ₹0,00 | ₹0,00 |
| Net Borç† | -₹3,38 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹22,76 Mr | ₹17,16 Mr | ₹12,96 Mr | ₹10,03 Mr | ₹8,06 Mr | ₹8,09 Mr | ₹8,32 Mr | ₹7,28 Mr | ₹5,71 Mr | ₹5,44 Mr | ₹5,64 Mr | ₹4,69 Mr | ₹4,74 Mr | ₹3,90 Mr | ₹5,46 Mr | ₹4,75 Mr | ₹3,97 Mr | ₹3,54 Mr | ₹3,04 Mr | ₹2,70 Mr |
| Brüt Kâr | ₹5,94 Mr | ₹4,43 Mr | ₹4,32 Mr | ₹3,55 Mr | ₹2,31 Mr | ₹2,59 Mr | ₹2,75 Mr | ₹2,35 Mr | ₹1,66 Mr | ₹1,51 Mr | ₹1,49 Mr | ₹734,05 Mn | ₹1,03 Mr | ₹403,19 Mn | ₹1,87 Mr | ₹2,86 Mr | ₹1,81 Mr | ₹2,46 Mr | ₹1,45 Mr | ₹744,81 Mn |
| FAVÖK | ₹2,66 Mr | ₹2,58 Mr | ₹1,87 Mr | ₹1,67 Mr | ₹883,80 Mn | ₹1,33 Mr | ₹1,22 Mr | ₹718,50 Mn | ₹489,30 Mn | ₹374,50 Mn | ₹167,40 Mn | -₹594,10 Mn | -₹168,94 Mn | -₹690,04 Mn | ₹447,30 Mn | ₹829,61 Mn | ₹897,27 Mn | ₹1,13 Mr | ₹901,84 Mn | ₹721,92 Mn |
| Net Kâr | ₹1,88 Mr | ₹1,16 Mr | ₹1,62 Mr | ₹992,90 Mn | ₹616,00 Mn | ₹933,00 Mn | ₹722,10 Mn | ₹544,50 Mn | ₹259,10 Mn | ₹200,50 Mn | ₹52,59 Mn | -₹208,40 Mn | -₹5,09 Mn | -₹895,32 Mn | ₹197,65 Mn | ₹512,99 Mn | ₹576,17 Mn | ₹738,35 Mn | ₹614,59 Mn | ₹487,36 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 75,01 | 46,30 | 64,60 | 39,72 | 24,64 | 37,32 | 28,88 | 21,78 | 10,40 | 8,00 | 2,10 | -8,34 | -0,20 | -35,81 | 7,91 | 20,52 | 23,05 | 29,53 | 24,58 | 19,49 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹1,07 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹32,10 Mn | ₹953,90 Mn | ₹492,00 Mn | ₹729,20 Mn | ₹1,02 Mr | ₹1,06 Mr | ₹851,30 Mn | ₹473,10 Mn | ₹104,80 Mn | ₹381,10 Mn | ₹527,41 Mn | -₹648,32 Mn | -₹187,96 Mn | -₹219,06 Mn | ₹31,34 Mn | ₹370,77 Mn | ₹292,62 Mn | ₹866,18 Mn | ₹367,17 Mn | ₹518,13 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹36,10 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 5,5% | 2,3% | 0,4% | 0,7% | 1,0% | 1,6% | 1,7% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,8% | 3,2% | 0,4% | 12,5% | 0,0% | 0,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,13 | 1,12 | 1,20 | 1,02 | 0,94 | 1,04 | 1,17 | 1,29 | 0,95 | 1,00 | 1,31 | 1,14 | 1,14 | 1,27 | 1,59 | 1,54 | 1,68 | 0,71 | 1,22 | 1,11 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 2,61 | 1,97 | 1,48 | 1,15 | 0,92 | 0,93 | 0,95 | 0,83 | 0,65 | 0,62 | 0,65 | 0,54 | 0,54 | 0,45 | 0,63 | 0,54 | 0,45 | 0,41 | 0,35 | 0,31 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 26,1% | 25,8% | 33,3% | 35,4% | 28,7% | 32,0% | 33,0% | 32,3% | 29,0% | 27,7% | 26,4% | 15,7% | 21,8% | 10,3% | 34,2% | 60,1% | 45,6% | 69,6% | 47,9% | 27,6% |
| FAVÖK Marjı | 11,7% | 15,0% | 14,4% | 16,7% | 11,0% | 16,4% | 14,7% | 9,9% | 8,6% | 6,9% | 3,0% | -12,7% | -3,6% | -17,7% | 8,2% | 17,5% | 22,6% | 31,8% | 29,7% | 26,7% |
| Net Kâr Marjı | 8,2% | 6,7% | 12,5% | 9,9% | 7,6% | 11,5% | 8,7% | 7,5% | 4,5% | 3,7% | 0,9% | -4,4% | -0,1% | -22,9% | 3,6% | 10,8% | 14,5% | 20,8% | 20,2% | 18,1% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 0,1% | 5,6% | 3,8% | 7,3% | 12,7% | 13,2% | 10,2% | 6,5% | 1,8% | 7,0% | 9,4% | -13,8% | -4,0% | -5,6% | 0,6% | 7,8% | 7,4% | 24,4% | 12,1% | 19,2% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1166,70 | +%0,67 | |
| Bharti Airtel Limited | 1806,50 | +%1,56 | |
| HDFC Bank Limited | 714,00 | +%1,29 | |
| ICICI Bank Limited | 1360,20 | +%1,51 | |
| State Bank of India | 957,00 | +%1,70 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2269,30 | +%6,79 | |
| Bajaj Finance Limited | 982,75 | +%2,66 |