AVANTELAvantel Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $404,28 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹4,10 Mr | ₹2,91 Mr | ₹2,17 Mr | ₹1,50 Mr | ₹1,10 Mr | ₹877,60 Mn | ₹668,86 Mn | ₹472,78 Mn | ₹430,42 Mn | ₹338,51 Mn | ₹322,97 Mn | ₹316,95 Mn | ₹338,10 Mn | ₹329,53 Mn | ₹252,74 Mn | ₹243,97 Mn | ₹189,70 Mn | ₹243,60 Mn | ₹224,73 Mn | ₹193,87 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹95,49 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹718,17 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹3,38 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹343,80 Mn | ₹263,28 Mn | ₹175,05 Mn | ₹303,44 Mn | ₹156,51 Mn | ₹30,63 Mn | ₹32,84 Mn | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹114,53 Mn | ₹94,67 Mn | ₹92,87 Mn | ₹105,33 Mn | ₹37,58 Mn | ₹26,12 Mn | ₹23,06 Mn | ₹0,00 | ₹1,38 Mn | ₹1,30 Mn | ₹1,30 Mn |
| Net Borç† | ₹233,30 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹2,23 Mr | ₹2,49 Mr | ₹2,24 Mr | ₹1,54 Mr | ₹1,05 Mr | ₹776,96 Mn | ₹519,19 Mn | ₹505,11 Mn | ₹516,94 Mn | ₹335,88 Mn | ₹246,31 Mn | ₹252,83 Mn | ₹130,05 Mn | ₹429,41 Mn | ₹260,06 Mn | ₹222,59 Mn | ₹214,88 Mn | ₹257,45 Mn | ₹240,40 Mn | ₹226,46 Mn |
| Brüt Kâr | ₹626,76 Mn | ₹1,08 Mr | ₹928,76 Mn | ₹580,12 Mn | ₹354,81 Mn | ₹306,36 Mn | ₹216,39 Mn | ₹216,49 Mn | ₹201,02 Mn | ₹104,77 Mn | ₹81,72 Mn | ₹89,77 Mn | ₹78,01 Mn | ₹163,90 Mn | ₹136,62 Mn | ₹85,85 Mn | ₹58,90 Mn | ₹86,15 Mn | ₹103,98 Mn | ₹70,14 Mn |
| FAVÖK | ₹503,28 Mn | ₹948,43 Mn | ₹833,92 Mn | ₹473,44 Mn | ₹269,81 Mn | ₹224,49 Mn | ₹155,38 Mn | ₹143,22 Mn | ₹114,06 Mn | ₹39,79 Mn | ₹39,68 Mn | ₹42,98 Mn | ₹19,11 Mn | ₹104,43 Mn | ₹66,61 Mn | ₹46,67 Mn | ₹26,10 Mn | ₹44,65 Mn | ₹68,92 Mn | ₹49,08 Mn |
| Net Kâr | ₹149,94 Mn | ₹564,45 Mn | ₹525,55 Mn | ₹268,38 Mn | ₹179,77 Mn | ₹153,34 Mn | ₹107,57 Mn | ₹95,89 Mn | ₹173,04 Mn | ₹8,84 Mn | ₹5,94 Mn | ₹8,93 Mn | -₹10,34 Mn | ₹65,19 Mn | ₹38,92 Mn | ₹24,56 Mn | ₹12,34 Mn | ₹24,47 Mn | ₹30,20 Mn | ₹21,41 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,54 | 2,19 | 2,04 | 1,05 | 0,70 | 0,60 | 0,42 | 0,37 | 0,68 | 0,03 | 0,02 | 0,03 | -0,04 | 0,23 | 0,14 | 0,08 | 0,04 | 0,08 | 0,09 | 0,07 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹106,39 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₹868,17 Mn | -₹298,87 Mn | ₹304,95 Mn | -₹146,71 Mn | -₹537,51 Mn | ₹386,07 Mn | ₹17,76 Mn | ₹25,62 Mn | ₹52,38 Mn | -₹14,00 Mn | ₹4,71 Mn | ₹5,70 Mn | -₹43,95 Mn | -₹19,43 Mn | ₹22,97 Mn | -₹23,39 Mn | ₹35,41 Mn | ₹6,90 Mn | ₹20,94 Mn | -₹24,10 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹927,04 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 8,4% | 9,0% | 8,1% | 20,2% | 14,2% | 3,5% | 4,9% | 0,0% | 0,0% | 33,8% | 29,3% | 29,3% | 31,2% | 11,4% | 10,3% | 9,5% | 0,0% | 0,6% | 0,6% | 0,7% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,54 | 0,86 | 1,03 | 1,03 | 0,95 | 0,89 | 0,78 | 1,07 | 1,20 | 0,99 | 0,76 | 0,80 | 0,38 | 1,30 | 1,03 | 0,91 | 1,13 | 1,06 | 1,07 | 1,17 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,66 | 0,74 | 0,66 | 0,46 | 0,31 | 0,23 | 0,15 | 0,15 | 0,15 | 0,10 | 0,07 | 0,07 | 0,04 | 0,13 | 0,08 | 0,07 | 0,06 | 0,08 | 0,07 | 0,07 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 28,1% | 43,2% | 41,4% | 37,6% | 33,8% | 39,4% | 41,7% | 42,9% | 38,9% | 31,2% | 33,2% | 35,5% | 60,0% | 38,2% | 52,5% | 38,6% | 27,4% | 33,5% | 43,3% | 31,0% |
| FAVÖK Marjı | 22,6% | 38,1% | 37,2% | 30,7% | 25,7% | 28,9% | 29,9% | 28,4% | 22,1% | 11,8% | 16,1% | 17,0% | 14,7% | 24,3% | 25,6% | 21,0% | 12,1% | 17,3% | 28,7% | 21,7% |
| Net Kâr Marjı | 6,7% | 22,7% | 23,4% | 17,4% | 17,1% | 19,7% | 20,7% | 19,0% | 33,5% | 2,6% | 2,4% | 3,5% | -7,9% | 15,2% | 15,0% | 11,0% | 5,7% | 9,5% | 12,6% | 9,5% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -39,0% | -12,0% | 13,6% | -9,5% | -51,2% | 49,7% | 3,4% | 5,1% | 10,1% | -4,2% | 1,9% | 2,3% | -33,8% | -4,5% | 8,8% | -10,5% | 16,5% | 2,7% | 8,7% | -10,6% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1208,60 | +%2,89 | |
| Bharti Airtel Limited | 1865,70 | +%3,96 | |
| HDFC Bank Limited | 722,65 | +%1,68 | |
| ICICI Bank Limited | 1374,00 | +%2,64 | |
| State Bank of India | 955,70 | +%0,08 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2364,00 | +%2,56 | |
| Bajaj Finance Limited | 963,45 | +%0,67 |