BCLINDBCL Industries Ltd
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $101,05 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹16,48 Mr | ₹15,57 Mr | ₹13,01 Mr | ₹11,03 Mr | ₹7,58 Mr | ₹6,32 Mr | ₹6,04 Mr | ₹5,60 Mr | ₹4,96 Mr | ₹4,81 Mr | ₹3,92 Mr | ₹3,62 Mr | ₹3,25 Mr | ₹3,26 Mr | ₹2,92 Mr | ₹1,79 Mr | ₹1,39 Mr | ₹1,00 Mr | ₹685,73 Mn | ₹693,96 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹1,57 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹6,97 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹9,51 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹5,69 Mr | ₹5,36 Mr | ₹4,77 Mr | ₹4,38 Mr | ₹2,60 Mr | ₹1,83 Mr | ₹1,78 Mr | ₹1,92 Mr | ₹2,28 Mr | ₹2,17 Mr | ₹1,80 Mr | ₹1,70 Mr | ₹1,67 Mr | ₹1,59 Mr | ₹1,37 Mr | ₹868,24 Mn | ₹579,07 Mn | ₹410,12 Mn | ₹184,89 Mn | ₹182,85 Mn |
| Net Borç† | ₹3,72 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹29,04 Mr | ₹28,15 Mr | ₹21,29 Mr | ₹18,18 Mr | ₹19,88 Mr | ₹14,27 Mr | ₹9,13 Mr | ₹8,91 Mr | ₹8,44 Mr | ₹6,53 Mr | ₹5,18 Mr | ₹6,62 Mr | ₹6,19 Mr | ₹5,55 Mr | ₹5,19 Mr | ₹4,64 Mr | ₹2,96 Mr | ₹4,03 Mr | ₹2,05 Mr | ₹2,07 Mr |
| Brüt Kâr | ₹6,78 Mr | ₹2,37 Mr | ₹2,19 Mr | ₹1,39 Mr | ₹1,59 Mr | ₹817,22 Mn | ₹556,23 Mn | ₹785,01 Mn | ₹524,92 Mn | ₹438,18 Mn | ₹321,96 Mn | ₹461,10 Mn | ₹338,40 Mn | ₹281,71 Mn | ₹307,72 Mn | ₹197,58 Mn | ₹138,54 Mn | ₹46,74 Mn | ₹14,47 Mn | ₹10.000 |
| FAVÖK | ₹2,42 Mr | ₹2,07 Mr | ₹1,93 Mr | ₹1,25 Mr | ₹1,39 Mr | ₹825,62 Mn | ₹569,08 Mn | ₹740,55 Mn | ₹469,80 Mn | ₹369,02 Mn | ₹257,21 Mn | ₹366,78 Mn | ₹286,86 Mn | ₹209,46 Mn | ₹176,37 Mn | ₹91,99 Mn | ₹63,21 Mn | ₹63,59 Mn | ₹29,32 Mn | ₹16,69 Mn |
| Net Kâr | ₹1,15 Mr | ₹949,65 Mn | ₹902,97 Mn | ₹662,88 Mn | ₹848,42 Mn | ₹421,94 Mn | ₹259,24 Mn | ₹413,52 Mn | ₹179,77 Mn | ₹97,61 Mn | ₹64,54 Mn | ₹69,16 Mn | ₹59,32 Mn | -₹33,44 Mn | ₹48,32 Mn | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 |
| Hisse Başı Kâr | 3,90 | 3,26 | 3,43 | 2,66 | 3,51 | 1,75 | 1,35 | 2,40 | 1,01 | 0,69 | 0,46 | 0,49 | 0,42 | -0,24 | 0,54 | 0,85 | 0,35 | 0,35 | 0,58 | 0,11 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹1,61 Mr | -₹1,01 Mr | -₹1,29 Mr | -₹2,40 Mr | -₹926,04 Mn | -₹175,05 Mn | ₹153,83 Mn | ₹154,61 Mn | -₹209,74 Mn | -₹243,61 Mn | -₹146,67 Mn | -₹69,99 Mn | -₹1,06 Mn | -₹309,06 Mn | -₹823,78 Mn | -₹77,45 Mn | -₹41,72 Mn | -₹58,55 Mn | -₹5,26 Mn | ₹4,55 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹1,32 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 34,5% | 34,4% | 36,7% | 39,7% | 34,4% | 29,0% | 29,4% | 34,3% | 45,9% | 45,1% | 45,8% | 46,9% | 51,2% | 48,7% | 46,9% | 48,4% | 41,6% | 40,8% | 27,0% | 26,3% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,76 | 1,81 | 1,64 | 1,65 | 2,62 | 2,26 | 1,51 | 1,59 | 1,70 | 1,36 | 1,32 | 1,83 | 1,90 | 1,70 | 1,77 | 2,59 | 2,13 | 4,01 | 2,99 | 2,99 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 3,05 | 2,96 | 2,24 | 1,91 | 2,09 | 1,50 | 0,96 | 0,94 | 0,89 | 0,69 | 0,55 | 0,70 | 0,65 | 0,58 | 0,55 | 0,49 | 0,31 | 0,42 | 0,22 | 0,22 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 23,4% | 8,4% | 10,3% | 7,6% | 8,0% | 5,7% | 6,1% | 8,8% | 6,2% | 6,7% | 6,2% | 7,0% | 5,5% | 5,1% | 5,9% | 4,3% | 4,7% | 1,2% | 0,7% | 0,0% |
| FAVÖK Marjı | 8,3% | 7,4% | 9,1% | 6,9% | 7,0% | 5,8% | 6,2% | 8,3% | 5,6% | 5,7% | 5,0% | 5,5% | 4,6% | 3,8% | 3,4% | 2,0% | 2,1% | 1,6% | 1,4% | 0,8% |
| Net Kâr Marjı | 4,0% | 3,4% | 4,2% | 3,6% | 4,3% | 3,0% | 2,8% | 4,6% | 2,1% | 1,5% | 1,2% | 1,0% | 1,0% | -0,6% | 0,9% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 5,5% | -3,6% | -6,1% | -13,2% | -4,7% | -1,2% | 1,7% | 1,7% | -2,5% | -3,7% | -2,8% | -1,1% | -0,0% | -5,6% | -15,9% | -1,7% | -1,4% | -1,5% | -0,3% | 0,2% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1215,00 | +%3,44 | |
| Bharti Airtel Limited | 1854,00 | +%3,31 | |
| HDFC Bank Limited | 726,85 | +%2,27 | |
| ICICI Bank Limited | 1389,40 | +%3,80 | |
| State Bank of India | 960,00 | +%0,53 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2350,00 | +%1,96 | |
| Bajaj Finance Limited | 965,25 | +%0,86 |