BESTAGROBest Agrolife Ltd.
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $67,97 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹16,86 Mr | ₹19,50 Mr | ₹20,13 Mr | ₹14,75 Mr | ₹9,84 Mr | ₹3,72 Mr | ₹4,41 Mr | ₹4,82 Mr | ₹1,10 Mr | ₹1,17 Mr | ₹42,06 Mn | ₹31,20 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹344,90 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹9,18 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹7,69 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹4,42 Mr | ₹4,78 Mr | ₹6,37 Mr | ₹5,68 Mr | ₹2,70 Mr | ₹328,23 Mn | ₹346,90 Mn | ₹392,32 Mn | ₹187,22 Mn | ₹2,66 Mn | ₹0,00 | ₹0,00 |
| Net Borç† | ₹3,45 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||
| Ciro | ₹12,57 Mr | ₹18,14 Mr | ₹18,73 Mr | ₹17,46 Mr | ₹12,11 Mr | ₹9,05 Mr | ₹6,91 Mr | ₹6,63 Mr | ₹1,51 Mr | ₹1,27 Mr | ₹87,03 Mn | ₹0,00 |
| Brüt Kâr | ₹2,26 Mr | ₹3,63 Mr | ₹3,24 Mr | ₹4,07 Mr | ₹1,86 Mr | ₹595,53 Mn | ₹260,96 Mn | ₹216,14 Mn | ₹31,45 Mn | ₹55,14 Mn | ₹3,42 Mn | -₹212 |
| FAVÖK | ₹1,28 Mr | ₹2,17 Mr | ₹2,34 Mr | ₹3,45 Mr | ₹1,67 Mr | ₹513,37 Mn | ₹193,74 Mn | ₹138,87 Mn | -₹657.170 | ₹15,08 Mn | -₹1,75 Mn | -₹981.860 |
| Net Kâr | ₹88,70 Mn | ₹698,90 Mn | ₹1,06 Mr | ₹1,92 Mr | ₹1,05 Mr | ₹370,76 Mn | ₹82,63 Mn | ₹46,93 Mn | ₹123.954 | -₹1,96 Mn | ₹433.323 | ₹316.873 |
| Hisse Başı Kâr | 0,25 | 1,97 | 3,00 | 5,42 | 3,07 | 1,12 | 0,25 | 0,14 | 0,00 | -0,02 | 0,01 | 0,01 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹55,50 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹410,80 Mn | ₹1,48 Mr | -₹687,27 Mn | -₹2,54 Mr | — | ₹24,75 Mn | ₹75,94 Mn | ₹476,97 Mn | -₹534,28 Mn | -₹100,86 Mn | -₹229.260 | ₹3,69 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹76,60 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||
| Borç / Aktif | 26,2% | 24,5% | 31,6% | 38,5% | 27,4% | 8,8% | 7,9% | 8,1% | 17,1% | 0,2% | 0,0% | 0,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,75 | 0,93 | 0,93 | 1,18 | 1,23 | 2,44 | 1,57 | 1,37 | 1,38 | 1,08 | 2,07 | 0,00 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,63 | 2,36 | 2,44 | 2,27 | 1,57 | 1,18 | 0,90 | 0,86 | 0,20 | 0,17 | 0,01 | 0,00 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 18,0% | 20,0% | 17,3% | 23,3% | 15,3% | 6,6% | 3,8% | 3,3% | 2,1% | 4,3% | 3,9% | — |
| FAVÖK Marjı | 10,2% | 12,0% | 12,5% | 19,8% | 13,8% | 5,7% | 2,8% | 2,1% | -0,0% | 1,2% | -2,0% | — |
| Net Kâr Marjı | 0,7% | 3,9% | 5,7% | 11,0% | 8,7% | 4,1% | 1,2% | 0,7% | 0,0% | -0,2% | 0,5% | — |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 3,3% | 8,1% | -3,7% | -14,6% | — | 0,3% | 1,1% | 7,2% | -35,3% | -7,9% | -0,3% | — |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1211,20 | -%0,31 | |
| Bharti Airtel Limited | 1905,00 | +%2,75 | |
| HDFC Bank Limited | 728,85 | +%0,28 | |
| ICICI Bank Limited | 1397,00 | +%0,55 | |
| State Bank of India | 962,60 | +%0,27 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2465,00 | +%4,89 | |
| Bajaj Finance Limited | 982,10 | +%1,75 |