BLILBalmer Lawrie Investments Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $153,98 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹35,14 Mr | ₹32,01 Mr | ₹30,22 Mr | ₹27,98 Mr | ₹25,75 Mr | ₹25,27 Mr | ₹24,80 Mr | ₹24,20 Mr | ₹1,48 Mr | ₹1,32 Mr | ₹1,20 Mr | ₹1,14 Mr | ₹1,05 Mr | ₹927,92 Mn | ₹836,88 Mn | ₹739,83 Mn | ₹664,66 Mn | ₹593,40 Mn | ₹446,87 Mn | ₹8,16 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹500,74 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹12,68 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹22,44 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹2,20 Mr | ₹1,06 Mr | ₹1,13 Mr | ₹1,21 Mr | ₹1,22 Mr | ₹1,25 Mr | ₹1,20 Mr | ₹807,65 Mn | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹432,30 Mn |
| Net Borç† | -₹3,94 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹27,61 Mr | ₹25,67 Mr | ₹23,84 Mr | ₹23,46 Mr | ₹20,80 Mr | ₹15,67 Mr | ₹15,81 Mr | ₹18,27 Mr | ₹561,45 Mn | ₹418,16 Mn | ₹382,29 Mn | ₹381,88 Mn | ₹365,67 Mn | ₹330,26 Mn | ₹303,99 Mn | ₹253,03 Mn | ₹221,64 Mn | ₹188,91 Mn | ₹146,19 Mn | ₹15,25 Mr |
| Brüt Kâr | ₹8,29 Mr | ₹7,75 Mr | ₹7,10 Mr | ₹5,98 Mr | ₹5,26 Mr | ₹4,73 Mr | ₹5,54 Mr | ₹6,80 Mr | ₹556,24 Mn | ₹413,23 Mn | ₹377,57 Mn | ₹380,31 Mn | ₹363,97 Mn | ₹328,76 Mn | ₹302,39 Mn | — | — | — | — | ₹1,31 Mr |
| FAVÖK | ₹4,21 Mr | ₹3,80 Mr | ₹3,92 Mr | ₹2,40 Mr | ₹2,12 Mr | ₹2,02 Mr | ₹2,53 Mr | ₹3,11 Mr | ₹555,77 Mn | ₹411,85 Mn | ₹376,45 Mn | ₹376,95 Mn | ₹360,86 Mn | ₹326,08 Mn | ₹299,83 Mn | ₹248,46 Mn | ₹217,02 Mn | ₹184,89 Mn | ₹142,49 Mn | — |
| Net Kâr | ₹1,78 Mr | ₹1,72 Mr | ₹1,55 Mr | ₹1,11 Mr | ₹882,36 Mn | ₹797,26 Mn | ₹1,06 Mr | ₹1,29 Mr | ₹536,39 Mn | ₹387,98 Mn | ₹356,25 Mn | ₹356,95 Mn | ₹343,86 Mn | ₹311,18 Mn | ₹284,33 Mn | ₹242,28 Mn | ₹211,12 Mn | ₹179,62 Mn | ₹139,68 Mn | ₹829,82 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 8,04 | 7,73 | 0,70 | 5,00 | 3,98 | 3,59 | 4,76 | 5,79 | 2,42 | 1,75 | 1,61 | 1,61 | 1,55 | 1,40 | 1,28 | 1,09 | 0,95 | 0,81 | 0,63 | 5,10 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹2,36 Mr | ₹1,01 Mr | ₹2,39 Mr | ₹1,56 Mr | ₹133,81 Mn | ₹2,20 Mr | ₹1,50 Mr | ₹299,52 Mn | ₹534,03 Mn | ₹385,23 Mn | ₹358,14 Mn | ₹354,75 Mn | ₹335,07 Mn | ₹305,68 Mn | ₹277,90 Mn | ₹245,00 Mn | ₹211,90 Mn | ₹171,80 Mn | ₹140,40 Mn | ₹1,15 Mr |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹637,63 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 6,2% | 3,3% | 3,7% | 4,3% | 4,7% | 5,0% | 4,9% | 3,3% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 5,3% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,79 | 0,80 | 0,79 | 0,84 | 0,81 | 0,62 | 0,64 | 0,75 | 0,38 | 0,32 | 0,32 | 0,33 | 0,35 | 0,36 | 0,36 | 0,34 | 0,33 | 0,32 | 0,33 | 1,87 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,23 | 1,14 | 1,06 | 1,05 | 0,93 | 0,70 | 0,70 | 0,81 | 0,03 | 0,02 | 0,02 | 0,02 | 0,02 | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,68 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 30,0% | 30,2% | 29,8% | 25,5% | 25,3% | 30,2% | 35,1% | 37,2% | 99,1% | 98,8% | 98,8% | 99,6% | 99,5% | 99,5% | 99,5% | — | — | — | — | 8,6% |
| FAVÖK Marjı | 15,2% | 14,8% | 16,5% | 10,2% | 10,2% | 12,9% | 16,0% | 17,0% | 99,0% | 98,5% | 98,5% | 98,7% | 98,7% | 98,7% | 98,6% | 98,2% | 97,9% | 97,9% | 97,5% | — |
| Net Kâr Marjı | 6,5% | 6,7% | 6,5% | 4,7% | 4,2% | 5,1% | 6,7% | 7,0% | 95,5% | 92,8% | 93,2% | 93,5% | 94,0% | 94,2% | 93,5% | 95,8% | 95,3% | 95,1% | 95,5% | 5,4% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 8,5% | 3,9% | 10,0% | 6,7% | 0,6% | 14,1% | 9,5% | 1,6% | 95,1% | 92,1% | 93,7% | 92,9% | 91,6% | 92,6% | 91,4% | 96,8% | 95,6% | 90,9% | 96,0% | 7,6% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1208,60 | +%2,89 | |
| Bharti Airtel Limited | 1865,70 | +%3,96 | |
| HDFC Bank Limited | 722,65 | +%1,68 | |
| ICICI Bank Limited | 1374,00 | +%2,64 | |
| State Bank of India | 955,70 | +%0,08 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2364,00 | +%2,56 | |
| Bajaj Finance Limited | 963,45 | +%0,67 |