CEREBRAINTCerebra Integrated Technologies Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $3,52 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹1,89 Mr | ₹2,58 Mr | ₹3,52 Mr | ₹3,99 Mr | ₹4,25 Mr | ₹3,84 Mr | ₹4,48 Mr | ₹4,66 Mr | ₹3,63 Mr | ₹3,32 Mr | ₹1,81 Mr | ₹2,31 Mr | ₹1,78 Mr | ₹1,89 Mr | ₹1,11 Mr | ₹463,56 Mn | ₹460,09 Mn | ₹192,88 Mn | ₹97,38 Mn | ₹71,14 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹4,77 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹976,72 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹910,55 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹440,99 Mn | ₹402,00 Mn | ₹390,67 Mn | ₹410,29 Mn | ₹324,57 Mn | ₹181,51 Mn | ₹127,30 Mn | ₹36,56 Mn | ₹28,60 Mn | ₹33,12 Mn | ₹190,57 Mn | ₹396,43 Mn | ₹66,40 Mn | ₹47,55 Mn | ₹33,49 Mn | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹80,69 Mn | ₹80,69 Mn |
| Net Borç† | ₹436,22 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹59,54 Mn | ₹356,15 Mn | ₹519,46 Mn | ₹857,78 Mn | ₹2,31 Mr | ₹699,36 Mn | ₹1,82 Mr | ₹3,85 Mr | ₹3,14 Mr | ₹2,50 Mr | ₹2,38 Mr | ₹2,67 Mr | ₹2,61 Mr | ₹1,63 Mr | ₹817,30 Mn | ₹611,40 Mn | ₹503,40 Mn | ₹164,25 Mn | ₹36,87 Mn | ₹1,59 Mn |
| Brüt Kâr | ₹10,97 Mn | -₹357,10 Mn | -₹252,03 Mn | ₹145,61 Mn | ₹492,64 Mn | ₹153,84 Mn | ₹382,91 Mn | ₹643,59 Mn | ₹594,49 Mn | ₹255,59 Mn | ₹137,48 Mn | ₹139,95 Mn | ₹108,27 Mn | ₹117,51 Mn | ₹24,34 Mn | ₹30,18 Mn | ₹19,93 Mn | ₹11,13 Mn | ₹7,62 Mn | -₹2,62 Mn |
| FAVÖK | -₹783,06 Mn | -₹698,41 Mn | -₹635,98 Mn | -₹46,59 Mn | ₹423,51 Mn | ₹86,35 Mn | ₹152,34 Mn | ₹423,50 Mn | ₹423,05 Mn | ₹136,91 Mn | ₹30,72 Mn | ₹80,77 Mn | ₹62,23 Mn | ₹49,52 Mn | ₹7,87 Mn | ₹17,90 Mn | ₹14,93 Mn | ₹12,12 Mn | ₹9,14 Mn | -₹3,18 Mn |
| Net Kâr | -₹716,46 Mn | -₹472,65 Mn | -₹483,25 Mn | ₹25,17 Mn | ₹274,17 Mn | ₹16,93 Mn | ₹114,42 Mn | ₹44,01 Mn | ₹323,99 Mn | ₹112,77 Mn | ₹16,52 Mn | ₹18,81 Mn | ₹24,28 Mn | ₹29,81 Mn | ₹16,16 Mn | ₹12,18 Mn | ₹13,97 Mn | ₹98,47 Mn | ₹4,95 Mn | -₹14,75 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -6,40 | -4,22 | -4,32 | 0,22 | 2,31 | 0,14 | 0,94 | 0,36 | 2,73 | 1,12 | 0,19 | 0,31 | 0,50 | 0,73 | 0,51 | 0,58 | 0,97 | 7,54 | 0,68 | -2,51 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₹38,90 Mn | -₹20,26 Mn | -₹5,85 Mn | -₹85,27 Mn | -₹237,53 Mn | -₹154,47 Mn | -₹789,43 Mn | -₹215,36 Mn | -₹304,74 Mn | -₹12,68 Mn | ₹105,93 Mn | -₹85,52 Mn | -₹43,78 Mn | -₹187,00 Mn | -₹390,04 Mn | -₹34,99 Mn | -₹9,02 Mn | -₹49,07 Mn | -₹15,27 Mn | — |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | ₹0,00 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 23,4% | 15,6% | 11,1% | 10,3% | 7,6% | 4,7% | 2,8% | 0,8% | 0,8% | 1,0% | 10,5% | 17,1% | 3,7% | 2,5% | 3,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 82,9% | 113,4% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,03 | 0,14 | 0,15 | 0,21 | 0,54 | 0,18 | 0,41 | 0,83 | 0,86 | 0,75 | 1,31 | 1,16 | 1,47 | 0,86 | 0,74 | 1,32 | 1,09 | 0,85 | 0,38 | 0,02 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,07 | 0,39 | 0,57 | 0,94 | 2,54 | 0,77 | 2,00 | 4,23 | 3,45 | 2,75 | 2,61 | 2,94 | 2,87 | 1,79 | 0,90 | 0,67 | 0,55 | 0,18 | 0,04 | 0,00 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 18,4% | -100,3% | -48,5% | 17,0% | 21,3% | 22,0% | 21,0% | 16,7% | 18,9% | 10,2% | 5,8% | 5,2% | 4,1% | 7,2% | 3,0% | 4,9% | 4,0% | 6,8% | 20,7% | -164,6% |
| FAVÖK Marjı | -1.315,1% | -196,1% | -122,4% | -5,4% | 18,3% | 12,3% | 8,4% | 11,0% | 13,5% | 5,5% | 1,3% | 3,0% | 2,4% | 3,0% | 1,0% | 2,9% | 3,0% | 7,4% | 24,8% | -199,2% |
| Net Kâr Marjı | -1.203,3% | -132,7% | -93,0% | 2,9% | 11,9% | 2,4% | 6,3% | 1,1% | 10,3% | 4,5% | 0,7% | 0,7% | 0,9% | 1,8% | 2,0% | 2,0% | 2,8% | 60,0% | 13,4% | -925,2% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -65,3% | -5,7% | -1,1% | -9,9% | -10,3% | -22,1% | -43,4% | -5,6% | -9,7% | -0,5% | 4,4% | -3,2% | -1,7% | -11,5% | -47,7% | -5,7% | -1,8% | -29,9% | -41,4% | — |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1211,20 | -%0,31 | |
| Bharti Airtel Limited | 1905,00 | +%2,75 | |
| HDFC Bank Limited | 728,85 | +%0,28 | |
| ICICI Bank Limited | 1397,00 | +%0,55 | |
| State Bank of India | 962,60 | +%0,27 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2465,00 | +%4,89 | |
| Bajaj Finance Limited | 982,10 | +%1,75 |