CHEMPLASTSChemplast Sanmar Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $280,60 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹63,15 Mr | ₹65,03 Mr | ₹60,30 Mr | ₹58,37 Mr | ₹56,02 Mr | ₹44,87 Mr | ₹41,08 Mr | ₹38,02 Mr | ₹26,65 Mr | ₹24,14 Mr | ₹19,18 Mr | ₹20,74 Mr | ₹22,19 Mr | ₹22,01 Mr | ₹18,12 Mr | ₹14,35 Mr | ₹9,38 Mr | ₹6,65 Mr | ₹5,50 Mr | ₹5,21 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹5,31 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹45,33 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹17,55 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹19,52 Mr | ₹18,76 Mr | ₹15,82 Mr | ₹10,54 Mr | ₹9,16 Mr | ₹21,61 Mr | ₹13,07 Mr | ₹2,74 Mr | ₹5,24 Mr | ₹4,27 Mr | ₹7,63 Mr | ₹9,80 Mr | ₹10,41 Mr | ₹11,95 Mr | ₹12,44 Mr | ₹8,47 Mr | ₹4,90 Mr | ₹2,71 Mr | ₹2,09 Mr | ₹2,14 Mr |
| Net Borç† | ₹14,19 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹42,21 Mr | ₹43,44 Mr | ₹39,22 Mr | ₹49,40 Mr | ₹58,91 Mr | ₹37,96 Mr | ₹12,55 Mr | ₹12,51 Mr | ₹30,30 Mr | ₹29,03 Mr | ₹22,10 Mr | ₹20,87 Mr | ₹18,71 Mr | ₹9,34 Mr | ₹6,75 Mr | ₹6,40 Mr | ₹6,13 Mr | ₹5,87 Mr | ₹5,23 Mr | ₹4,99 Mr |
| Brüt Kâr | ₹2,68 Mr | ₹2,51 Mr | ₹1,03 Mr | ₹5,79 Mr | ₹12,77 Mr | ₹10,07 Mr | ₹3,12 Mr | ₹3,30 Mr | ₹6,23 Mr | ₹6,15 Mr | ₹2,36 Mr | ₹1,67 Mr | ₹1,44 Mr | ₹122,77 Mn | -₹545,79 Mn | ₹78,80 Mn | ₹710,46 Mn | ₹587,52 Mn | ₹879,05 Mn | ₹693,65 Mn |
| FAVÖK | ₹1,94 Mr | ₹2,50 Mr | ₹588,40 Mn | ₹4,39 Mr | ₹12,59 Mr | ₹10,13 Mr | ₹3,23 Mr | ₹3,26 Mr | ₹5,97 Mr | ₹5,59 Mr | ₹2,11 Mr | ₹1,32 Mr | ₹1,28 Mr | ₹154,01 Mn | -₹352,37 Mn | ₹168,87 Mn | ₹816,86 Mn | ₹736,89 Mn | ₹675,25 Mn | ₹660,56 Mn |
| Net Kâr | -₹2,80 Mr | -₹1,10 Mr | -₹1,58 Mr | ₹1,52 Mr | ₹6,49 Mr | ₹4,10 Mr | ₹461,25 Mn | ₹1,18 Mr | ₹1,79 Mr | ₹1,50 Mr | ₹119,53 Mn | -₹519,48 Mn | -₹494,44 Mn | -₹924,43 Mn | -₹666,13 Mn | ₹71,81 Mn | ₹176,70 Mn | ₹367,12 Mn | ₹256,83 Mn | ₹46,24 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -17,70 | -6,98 | -10,02 | 9,64 | 43,66 | 30,59 | 2,04 | 4,53 | 13,32 | 11,21 | 0,15 | -0,65 | -0,62 | -1,16 | -1,39 | 0,15 | 0,37 | 0,77 | 0,54 | 0,11 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹100,13 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₹2,30 Mr | -₹4,05 Mr | -₹9,92 Mr | -₹1,63 Mr | ₹5,19 Mr | ₹6,42 Mr | -₹30,21 Mn | ₹1,37 Mr | ₹3,15 Mr | ₹5,33 Mr | ₹684,62 Mn | ₹232,13 Mn | ₹1,54 Mr | ₹56,42 Mn | -₹3,66 Mr | -₹4,82 Mr | -₹2,24 Mr | -₹645,61 Mn | ₹174,80 Mn | -₹258,76 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹3,16 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 30,9% | 28,8% | 26,2% | 18,0% | 16,3% | 48,2% | 31,8% | 7,2% | 19,7% | 17,7% | 39,8% | 47,2% | 46,9% | 54,3% | 68,7% | 59,1% | 52,3% | 40,8% | 38,1% | 41,1% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,67 | 0,67 | 0,65 | 0,85 | 1,05 | 0,85 | 0,31 | 0,33 | 1,14 | 1,20 | 1,15 | 1,01 | 0,84 | 0,42 | 0,37 | 0,45 | 0,65 | 0,88 | 0,95 | 0,96 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 2,41 | 2,48 | 2,24 | 2,82 | 3,36 | 2,16 | 0,72 | 0,71 | 1,73 | 1,65 | 1,26 | 1,19 | 1,07 | 0,53 | 0,38 | 0,36 | 0,35 | 0,33 | 0,30 | 0,28 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 6,3% | 5,8% | 2,6% | 11,7% | 21,7% | 26,5% | 24,9% | 26,4% | 20,6% | 21,2% | 10,7% | 8,0% | 7,7% | 1,3% | -8,1% | 1,2% | 11,6% | 10,0% | 16,8% | 13,9% |
| FAVÖK Marjı | 4,6% | 5,8% | 1,5% | 8,9% | 21,4% | 26,7% | 25,8% | 26,0% | 19,7% | 19,2% | 9,5% | 6,3% | 6,8% | 1,6% | -5,2% | 2,6% | 13,3% | 12,5% | 12,9% | 13,2% |
| Net Kâr Marjı | -6,6% | -2,5% | -4,0% | 3,1% | 11,0% | 10,8% | 3,7% | 9,5% | 5,9% | 5,2% | 0,5% | -2,5% | -2,6% | -9,9% | -9,9% | 1,1% | 2,9% | 6,3% | 4,9% | 0,9% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -5,5% | -9,3% | -25,3% | -3,3% | 8,8% | 16,9% | -0,2% | 10,9% | 10,4% | 18,3% | 3,1% | 1,1% | 8,3% | 0,6% | -54,2% | -75,3% | -36,6% | -11,0% | 3,3% | -5,2% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1215,00 | +%3,44 | |
| Bharti Airtel Limited | 1854,00 | +%3,31 | |
| HDFC Bank Limited | 726,85 | +%2,27 | |
| ICICI Bank Limited | 1389,40 | +%3,80 | |
| State Bank of India | 960,00 | +%0,53 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2350,00 | +%1,96 | |
| Bajaj Finance Limited | 965,25 | +%0,86 |