COLPALColgate-Palmolive (India) Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $5,30 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹34,08 Mr | ₹30,13 Mr | ₹32,00 Mr | ₹28,97 Mr | ₹29,28 Mr | ₹29,30 Mr | ₹26,46 Mr | ₹26,76 Mr | ₹45,35 Mr | ₹39,33 Mr | ₹33,41 Mr | ₹28,39 Mr | ₹24,15 Mr | ₹20,48 Mr | ₹16,80 Mr | ₹14,82 Mr | ₹8,67 Mr | ₹7,92 Mr | ₹7,01 Mr | ₹7,08 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹14,69 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹18,24 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹15,84 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹474,10 Mn | ₹608,40 Mn | ₹717,49 Mn | ₹689,62 Mn | ₹830,54 Mn | ₹911,75 Mn | ₹1,01 Mr | ₹831,42 Mn | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹500.000 | ₹500.000 | ₹45,88 Mn | ₹46,88 Mn | ₹46,88 Mn | ₹45,05 Mn |
| Net Borç† | -₹14,21 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹60,35 Mr | ₹60,40 Mr | ₹56,80 Mr | ₹52,26 Mr | ₹51,00 Mr | ₹48,41 Mr | ₹45,23 Mr | ₹44,62 Mr | ₹41,88 Mr | ₹39,82 Mr | ₹38,68 Mr | ₹39,80 Mr | ₹35,77 Mr | ₹31,62 Mr | ₹26,92 Mr | ₹22,83 Mr | ₹19,62 Mr | ₹16,95 Mr | ₹14,69 Mr | ₹12,90 Mr |
| Brüt Kâr | ₹32,51 Mr | ₹32,87 Mr | ₹30,85 Mr | ₹26,08 Mr | ₹26,10 Mr | ₹24,94 Mr | ₹21,54 Mr | ₹22,01 Mr | ₹20,17 Mr | ₹18,73 Mr | ₹18,26 Mr | ₹20,05 Mr | ₹17,68 Mr | ₹15,44 Mr | ₹13,17 Mr | ₹11,52 Mr | ₹9,73 Mr | ₹8,35 Mr | ₹7,26 Mr | ₹5,84 Mr |
| FAVÖK | ₹19,05 Mr | ₹19,91 Mr | ₹19,29 Mr | ₹15,73 Mr | ₹15,91 Mr | ₹15,39 Mr | ₹12,35 Mr | ₹12,54 Mr | ₹11,30 Mr | ₹9,59 Mr | ₹9,63 Mr | ₹8,22 Mr | ₹6,66 Mr | ₹6,60 Mr | ₹5,81 Mr | ₹5,21 Mr | ₹3,86 Mr | ₹2,36 Mr | ₹1,98 Mr | ₹1,43 Mr |
| Net Kâr | ₹13,25 Mr | ₹14,37 Mr | ₹13,24 Mr | ₹10,47 Mr | ₹10,78 Mr | ₹10,35 Mr | ₹8,16 Mr | ₹7,76 Mr | ₹6,73 Mr | ₹5,77 Mr | ₹5,81 Mr | ₹5,59 Mr | ₹5,40 Mr | ₹4,97 Mr | ₹4,46 Mr | ₹4,03 Mr | ₹4,34 Mr | ₹2,86 Mr | ₹2,36 Mr | ₹1,48 Mr |
| Hisse Başı Kâr | 48,73 | 52,83 | 48,67 | 38,50 | 39,65 | 38,07 | 30,02 | 28,52 | 24,76 | 21,23 | 21,37 | 20,55 | 19,85 | 18,27 | 16,42 | 14,80 | 15,96 | 10,51 | 8,67 | 5,46 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | ₹0,00 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹17,88 Mr | ₹13,93 Mr | ₹11,93 Mr | ₹11,44 Mr | ₹15,97 Mr | ₹7,46 Mr | ₹8,95 Mr | ₹8,73 Mr | ₹5,12 Mr | ₹3,94 Mr | ₹4,41 Mr | ₹3,65 Mr | ₹1,71 Mr | ₹5,03 Mr | ₹3,42 Mr | ₹3,71 Mr | ₹3,90 Mr | ₹3,36 Mr | ₹2,67 Mr | ₹1,36 Mr |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹764,60 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 1,4% | 2,0% | 2,2% | 2,4% | 2,8% | 3,1% | 3,8% | 3,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,5% | 0,6% | 0,7% | 0,6% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,77 | 2,00 | 1,78 | 1,80 | 1,74 | 1,65 | 1,71 | 1,67 | 0,92 | 1,01 | 1,16 | 1,40 | 1,48 | 1,54 | 1,60 | 1,54 | 2,26 | 2,14 | 2,10 | 1,82 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 3,81 | 3,81 | 3,59 | 3,30 | 3,22 | 3,06 | 2,86 | 2,82 | 2,64 | 2,51 | 2,44 | 2,51 | 2,26 | 2,00 | 1,70 | 1,44 | 1,24 | 1,07 | 0,93 | 0,81 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 53,9% | 54,4% | 54,3% | 49,9% | 51,2% | 51,5% | 47,6% | 49,3% | 48,2% | 47,0% | 47,2% | 50,4% | 49,4% | 48,8% | 48,9% | 50,4% | 49,6% | 49,3% | 49,4% | 45,3% |
| FAVÖK Marjı | 31,6% | 33,0% | 34,0% | 30,1% | 31,2% | 31,8% | 27,3% | 28,1% | 27,0% | 24,1% | 24,9% | 20,6% | 18,6% | 20,9% | 21,6% | 22,8% | 19,7% | 13,9% | 13,5% | 11,1% |
| Net Kâr Marjı | 22,0% | 23,8% | 23,3% | 20,0% | 21,1% | 21,4% | 18,1% | 17,4% | 16,1% | 14,5% | 15,0% | 14,0% | 15,1% | 15,7% | 16,6% | 17,6% | 22,1% | 16,9% | 16,1% | 11,5% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 29,6% | 23,1% | 21,0% | 21,9% | 31,3% | 15,4% | 19,8% | 19,6% | 12,2% | 9,9% | 11,4% | 9,2% | 4,8% | 15,9% | 12,7% | 16,2% | 19,9% | 19,8% | 18,2% | 10,5% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1167,80 | +%0,77 | |
| Bharti Airtel Limited | 1797,20 | +%1,04 | |
| HDFC Bank Limited | 714,95 | +%1,43 | |
| ICICI Bank Limited | 1361,60 | +%1,61 | |
| State Bank of India | 953,35 | +%1,31 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2262,00 | +%6,45 | |
| Bajaj Finance Limited | 981,50 | +%2,53 |