CUMMINSINDCummins India Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $14,61 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹113,60 Mr | ₹102,27 Mr | ₹90,20 Mr | ₹79,61 Mr | ₹71,53 Mr | ₹59,97 Mr | ₹62,38 Mr | ₹60,96 Mr | ₹58,15 Mr | ₹53,24 Mr | ₹47,61 Mr | ₹60,52 Mr | ₹37,92 Mr | ₹36,94 Mr | ₹31,46 Mr | ₹29,02 Mr | ₹23,84 Mr | ₹23,34 Mr | ₹20,10 Mr | ₹15,75 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹5,15 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹28,85 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹84,75 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹365,10 Mn | ₹296,60 Mn | ₹1,27 Mr | ₹3,76 Mr | ₹4,18 Mr | ₹397,10 Mn | ₹5,12 Mr | ₹3,13 Mr | ₹2,57 Mr | ₹2,52 Mr | ₹30,00 Mn | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹182,64 Mn | ₹86,37 Mn | ₹280,04 Mn | ₹343,85 Mn | ₹348,11 Mn |
| Net Borç† | -₹38,86 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹120,92 Mr | ₹103,46 Mr | ₹89,66 Mr | ₹77,48 Mr | ₹61,45 Mr | ₹43,44 Mr | ₹51,44 Mr | ₹56,37 Mr | ₹50,53 Mr | ₹50,52 Mr | ₹47,15 Mr | ₹43,21 Mr | ₹38,99 Mr | ₹44,78 Mr | ₹40,23 Mr | ₹39,10 Mr | ₹28,45 Mr | ₹35,29 Mr | ₹26,92 Mr | ₹21,57 Mr |
| Brüt Kâr | ₹32,11 Mr | ₹25,69 Mr | ₹20,71 Mr | ₹15,96 Mr | ₹11,73 Mr | ₹8,67 Mr | ₹9,49 Mr | ₹11,23 Mr | ₹10,00 Mr | ₹10,61 Mr | ₹10,67 Mr | ₹9,32 Mr | ₹9,43 Mr | ₹10,88 Mr | ₹9,29 Mr | ₹9,30 Mr | ₹6,88 Mr | ₹8,02 Mr | ₹3,67 Mr | ₹4,26 Mr |
| FAVÖK | ₹25,82 Mr | ₹20,63 Mr | ₹17,46 Mr | ₹12,36 Mr | ₹8,68 Mr | ₹5,98 Mr | ₹5,58 Mr | ₹8,25 Mr | ₹6,96 Mr | ₹8,17 Mr | ₹8,35 Mr | ₹6,89 Mr | ₹6,47 Mr | ₹7,56 Mr | ₹6,41 Mr | ₹6,69 Mr | ₹5,29 Mr | ₹5,29 Mr | ₹3,72 Mr | ₹3,47 Mr |
| Net Kâr | ₹23,62 Mr | ₹20,00 Mr | ₹17,21 Mr | ₹12,28 Mr | ₹9,34 Mr | ₹6,35 Mr | ₹7,06 Mr | ₹7,43 Mr | ₹7,12 Mr | ₹7,36 Mr | ₹7,21 Mr | ₹7,86 Mr | ₹6,00 Mr | ₹7,64 Mr | ₹5,91 Mr | ₹5,91 Mr | ₹4,44 Mr | ₹4,63 Mr | ₹3,25 Mr | ₹2,68 Mr |
| Hisse Başı Kâr | 85,20 | 72,15 | 62,07 | 44,31 | 33,68 | 22,91 | 25,45 | 26,79 | 25,68 | 26,56 | 26,02 | 28,35 | 21,65 | 27,57 | 21,33 | 21,32 | 16,01 | 16,70 | 11,72 | 9,66 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹46,50 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹18,85 Mr | ₹18,00 Mr | ₹12,92 Mr | ₹8,30 Mr | ₹6,55 Mr | ₹8,36 Mr | ₹4,66 Mr | ₹3,52 Mr | ₹5,43 Mr | ₹6,05 Mr | ₹3,47 Mr | ₹1,54 Mr | -₹5,70 Mn | ₹3,78 Mr | ₹2,66 Mr | ₹3,29 Mr | ₹5,66 Mr | ₹1,66 Mr | ₹2,03 Mr | ₹1,71 Mr |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹2,52 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 0,3% | 0,3% | 1,4% | 4,7% | 5,8% | 0,7% | 8,2% | 5,1% | 4,4% | 4,7% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,6% | 0,4% | 1,2% | 1,7% | 2,2% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,06 | 1,01 | 0,99 | 0,97 | 0,86 | 0,72 | 0,82 | 0,92 | 0,87 | 0,95 | 0,99 | 0,71 | 1,03 | 1,21 | 1,28 | 1,35 | 1,19 | 1,51 | 1,34 | 1,37 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,43 | 1,22 | 1,06 | 0,91 | 0,73 | 0,51 | 0,61 | 0,67 | 0,60 | 0,60 | 0,56 | 0,51 | 0,46 | 0,53 | 0,47 | 0,46 | 0,34 | 0,42 | 0,32 | 0,25 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 26,6% | 24,8% | 23,1% | 20,6% | 19,1% | 20,0% | 18,5% | 19,9% | 19,8% | 21,0% | 22,6% | 21,6% | 24,2% | 24,3% | 23,1% | 23,8% | 24,2% | 22,7% | 13,6% | 19,8% |
| FAVÖK Marjı | 21,4% | 19,9% | 19,5% | 16,0% | 14,1% | 13,8% | 10,8% | 14,6% | 13,8% | 16,2% | 17,7% | 15,9% | 16,6% | 16,9% | 15,9% | 17,1% | 18,6% | 15,0% | 13,8% | 16,1% |
| Net Kâr Marjı | 19,5% | 19,3% | 19,2% | 15,9% | 15,2% | 14,6% | 13,7% | 13,2% | 14,1% | 14,6% | 15,3% | 18,2% | 15,4% | 17,1% | 14,7% | 15,1% | 15,6% | 13,1% | 12,1% | 12,4% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 15,6% | 17,4% | 14,4% | 10,7% | 10,7% | 19,2% | 9,1% | 6,2% | 10,7% | 12,0% | 7,4% | 3,6% | -0,0% | 8,4% | 6,6% | 8,4% | 19,9% | 4,7% | 7,5% | 7,9% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1166,70 | +%0,67 | |
| Bharti Airtel Limited | 1806,50 | +%1,56 | |
| HDFC Bank Limited | 714,00 | +%1,29 | |
| ICICI Bank Limited | 1360,20 | +%1,51 | |
| State Bank of India | 957,00 | +%1,70 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2269,30 | +%6,79 | |
| Bajaj Finance Limited | 982,75 | +%2,66 |