DMCCDMCC Speciality Chemicals Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $72,31 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹4,73 Mr | ₹4,03 Mr | ₹3,93 Mr | ₹4,10 Mr | ₹3,91 Mr | ₹2,64 Mr | ₹2,12 Mr | ₹1,88 Mr | ₹1,54 Mr | ₹1,49 Mr | ₹1,13 Mr | ₹1,07 Mr | ₹1,17 Mr | ₹1,28 Mr | ₹1,28 Mr | ₹1,31 Mr | ₹1,58 Mr | ₹2,22 Mr | ₹2,02 Mr | ₹2,55 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹42,35 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹2,25 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹2,48 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹1,10 Mr | ₹717,77 Mn | ₹877,11 Mn | ₹1,01 Mr | ₹933,99 Mn | ₹350,80 Mn | ₹249,19 Mn | ₹217,08 Mn | ₹247,42 Mn | ₹299,31 Mn | ₹180,97 Mn | ₹257,85 Mn | ₹299,35 Mn | ₹281,70 Mn | ₹283,92 Mn | ₹870,11 Mn | ₹968,62 Mn | ₹889,41 Mn | ₹881,29 Mn | ₹979,93 Mn |
| Net Borç† | ₹1,06 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹5,80 Mr | ₹4,29 Mr | ₹3,26 Mr | ₹3,84 Mr | ₹3,25 Mr | ₹1,97 Mr | ₹1,86 Mr | ₹2,26 Mr | ₹1,75 Mr | ₹1,74 Mr | ₹998,03 Mn | ₹1,19 Mr | ₹1,01 Mr | ₹855,91 Mn | ₹813,27 Mn | ₹572,77 Mn | ₹1,05 Mr | ₹1,68 Mr | ₹1,65 Mr | ₹1,69 Mr |
| Brüt Kâr | ₹917,92 Mn | ₹863,09 Mn | ₹604,86 Mn | ₹596,04 Mn | ₹700,25 Mn | ₹524,14 Mn | ₹461,23 Mn | ₹676,60 Mn | ₹357,33 Mn | ₹408,86 Mn | ₹218,69 Mn | ₹262,29 Mn | ₹204,62 Mn | ₹85,73 Mn | ₹49,91 Mn | ₹20,29 Mn | -₹1,73 Mn | -₹126,12 Mn | ₹292,05 Mn | ₹199,00 Mn |
| FAVÖK | ₹630,47 Mn | ₹564,43 Mn | ₹350,51 Mn | ₹368,02 Mn | ₹402,83 Mn | ₹341,56 Mn | ₹271,12 Mn | ₹516,01 Mn | ₹198,47 Mn | ₹283,21 Mn | ₹151,60 Mn | ₹191,19 Mn | ₹151,54 Mn | ₹44,48 Mn | ₹22,29 Mn | ₹17,24 Mn | -₹42,13 Mn | -₹77,26 Mn | ₹64,25 Mn | ₹17,46 Mn |
| Net Kâr | ₹273,29 Mn | ₹215,28 Mn | ₹115,89 Mn | ₹69,31 Mn | ₹213,40 Mn | ₹325,79 Mn | ₹314,63 Mn | ₹461,41 Mn | ₹122,96 Mn | ₹170,46 Mn | ₹119,72 Mn | ₹139,83 Mn | ₹160,59 Mn | ₹332,54 Mn | -₹39,83 Mn | -₹63,95 Mn | -₹192,85 Mn | -₹94,48 Mn | -₹83,75 Mn | -₹57,42 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 10,96 | 8,63 | 4,65 | 2,78 | 8,56 | 13,06 | 12,62 | 18,50 | 4,93 | 7,80 | 5,32 | 6,27 | 7,25 | 15,34 | -2,17 | -3,31 | -9,17 | -4,85 | -4,40 | -3,17 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹18,28 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₹330,45 Mn | ₹206,74 Mn | ₹60,57 Mn | -₹24,52 Mn | -₹516,98 Mn | -₹171,26 Mn | ₹81,24 Mn | ₹45,20 Mn | ₹62,92 Mn | ₹172,09 Mn | ₹84,26 Mn | ₹184,61 Mn | ₹80,13 Mn | -₹245,83 Mn | ₹10,57 Mn | -₹176,60 Mn | -₹165,49 Mn | -₹39,68 Mn | -₹39,74 Mn | ₹189,87 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹59,88 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 23,3% | 17,8% | 22,3% | 24,7% | 23,9% | 13,3% | 11,8% | 11,5% | 16,0% | 20,1% | 16,1% | 24,2% | 25,6% | 21,9% | 22,3% | 66,4% | 61,3% | 40,1% | 43,7% | 38,5% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,23 | 1,07 | 0,83 | 0,94 | 0,83 | 0,75 | 0,88 | 1,20 | 1,13 | 1,16 | 0,89 | 1,12 | 0,87 | 0,67 | 0,64 | 0,44 | 0,66 | 0,76 | 0,82 | 0,67 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 2,34 | 1,73 | 1,31 | 1,55 | 1,31 | 0,79 | 0,75 | 0,91 | 0,71 | 0,70 | 0,40 | 0,48 | 0,41 | 0,34 | 0,33 | 0,23 | 0,42 | 0,68 | 0,66 | 0,68 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 15,8% | 20,1% | 18,6% | 15,5% | 21,6% | 26,7% | 24,8% | 30,0% | 20,4% | 23,5% | 21,9% | 22,0% | 20,2% | 10,0% | 6,1% | 3,5% | -0,2% | -7,5% | 17,7% | 11,7% |
| FAVÖK Marjı | 10,9% | 13,1% | 10,8% | 9,6% | 12,4% | 17,4% | 14,6% | 22,9% | 11,3% | 16,3% | 15,2% | 16,0% | 15,0% | 5,2% | 2,7% | 3,0% | -4,0% | -4,6% | 3,9% | 1,0% |
| Net Kâr Marjı | 4,7% | 5,0% | 3,6% | 1,8% | 6,6% | 16,6% | 16,9% | 20,4% | 7,0% | 9,8% | 12,0% | 11,7% | 15,9% | 38,9% | -4,9% | -11,2% | -18,4% | -5,6% | -5,1% | -3,4% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -5,7% | 4,8% | 1,9% | -0,6% | -15,9% | -8,7% | 4,4% | 2,0% | 3,6% | 9,9% | 8,4% | 15,5% | 7,9% | -28,7% | 1,3% | -30,8% | -15,8% | -2,4% | -2,4% | 11,2% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1211,20 | -%0,31 | |
| Bharti Airtel Limited | 1905,00 | +%2,75 | |
| HDFC Bank Limited | 728,85 | +%0,28 | |
| ICICI Bank Limited | 1397,00 | +%0,55 | |
| State Bank of India | 962,60 | +%0,27 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2465,00 | +%4,89 | |
| Bajaj Finance Limited | 982,10 | +%1,75 |