ECORECOEco Recycling Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $86,50 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹1,35 Mr | ₹1,11 Mr | ₹806,11 Mn | ₹632,42 Mn | ₹671,00 Mn | ₹455,12 Mn | ₹440,83 Mn | ₹464,64 Mn | ₹493,67 Mn | ₹539,66 Mn | ₹729,84 Mn | ₹631,34 Mn | ₹592,45 Mn | ₹588,16 Mn | ₹480,65 Mn | ₹416,50 Mn | ₹294,97 Mn | ₹230,56 Mn | ₹192,40 Mn | ₹85,70 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹134,34 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹226,34 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹1,12 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹35,65 Mn | ₹71,85 Mn | ₹49,33 Mn | ₹23,08 Mn | ₹112,67 Mn | ₹113,76 Mn | ₹171,26 Mn | ₹202,38 Mn | ₹228,86 Mn | ₹195,97 Mn | ₹185,43 Mn | ₹172,77 Mn | ₹159,73 Mn | ₹137,16 Mn | ₹141,15 Mn | ₹73,08 Mn | ₹7,32 Mn | ₹1,13 Mn | ₹3,23 Mn | ₹0,00 |
| Net Borç† | -₹217,13 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹481,83 Mn | ₹439,59 Mn | ₹280,15 Mn | ₹177,37 Mn | ₹152,85 Mn | ₹126,65 Mn | ₹121,95 Mn | ₹124,40 Mn | ₹115,16 Mn | ₹194,53 Mn | ₹367,99 Mn | ₹309,56 Mn | ₹254,55 Mn | ₹223,14 Mn | ₹175,73 Mn | ₹164,30 Mn | ₹58,72 Mn | ₹205,27 Mn | ₹260,94 Mn | ₹197,67 Mn |
| Brüt Kâr | ₹321,14 Mn | ₹341,57 Mn | ₹198,79 Mn | ₹96,31 Mn | ₹79,40 Mn | ₹68,54 Mn | ₹63,79 Mn | ₹47,68 Mn | ₹22,67 Mn | ₹55,66 Mn | ₹31,87 Mn | ₹39,71 Mn | ₹31.299 | ₹35,32 Mn | ₹24,88 Mn | ₹20,98 Mn | ₹7,36 Mn | ₹624.895 | ₹3,93 Mn | ₹6,81 Mn |
| FAVÖK | ₹300,53 Mn | ₹311,34 Mn | ₹169,30 Mn | ₹44,24 Mn | ₹36,37 Mn | ₹9,74 Mn | ₹37,25 Mn | ₹18,28 Mn | -₹9,18 Mn | ₹22,42 Mn | ₹11,47 Mn | ₹26,98 Mn | -₹14,74 Mn | ₹17,26 Mn | ₹16,89 Mn | ₹11,66 Mn | ₹4,44 Mn | -₹8,55 Mn | ₹509.390 | ₹4,54 Mn |
| Net Kâr | ₹231,16 Mn | ₹234,21 Mn | ₹178,29 Mn | ₹61,94 Mn | ₹126,94 Mn | ₹44,75 Mn | ₹11,09 Mn | ₹11,00 Mn | -₹88,38 Mn | -₹16,38 Mn | -₹2,22 Mn | ₹9,35 Mn | ₹2,99 Mn | ₹6,41 Mn | ₹3,70 Mn | ₹7,03 Mn | ₹1,27 Mn | -₹4,49 Mn | ₹8,89 Mn | ₹8,23 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 11,98 | 12,14 | 9,24 | 3,21 | 6,58 | 2,32 | 0,57 | 0,57 | -4,58 | -0,85 | -0,12 | 0,48 | 0,15 | 0,35 | 0,21 | 0,40 | 0,24 | -0,62 | 1,53 | 1,66 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹122,29 Mn | -₹34,51 Mn | -₹44,41 Mn | -₹46,01 Mn | ₹11,44 Mn | ₹81,21 Mn | ₹42,07 Mn | ₹74,29 Mn | -₹5,53 Mn | -₹34,01 Mn | ₹5,87 Mn | ₹1,58 Mn | -₹21,92 Mn | -₹56,31 Mn | -₹68,70 Mn | -₹90,72 Mn | -₹105,86 Mn | -₹6,58 Mn | — | ₹6,43 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹10,57 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 2,6% | 6,5% | 6,1% | 3,6% | 16,8% | 25,0% | 38,8% | 43,6% | 46,4% | 36,3% | 25,4% | 27,4% | 27,0% | 23,3% | 29,4% | 17,5% | 2,5% | 0,5% | 1,7% | 0,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,36 | 0,40 | 0,35 | 0,28 | 0,23 | 0,28 | 0,28 | 0,27 | 0,23 | 0,36 | 0,50 | 0,49 | 0,43 | 0,38 | 0,37 | 0,39 | 0,20 | 0,89 | 1,36 | 2,31 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,43 | 0,39 | 0,25 | 0,16 | 0,14 | 0,11 | 0,11 | 0,11 | 0,10 | 0,17 | 0,33 | 0,28 | 0,23 | 0,20 | 0,16 | 0,15 | 0,05 | 0,18 | 0,23 | 0,18 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 66,7% | 77,7% | 71,0% | 54,3% | 51,9% | 54,1% | 52,3% | 38,3% | 19,7% | 28,6% | 8,7% | 12,8% | 0,0% | 15,8% | 14,2% | 12,8% | 12,5% | 0,3% | 1,5% | 3,4% |
| FAVÖK Marjı | 62,4% | 70,8% | 60,4% | 24,9% | 23,8% | 7,7% | 30,5% | 14,7% | -8,0% | 11,5% | 3,1% | 8,7% | -5,8% | 7,7% | 9,6% | 7,1% | 7,6% | -4,2% | 0,2% | 2,3% |
| Net Kâr Marjı | 48,0% | 53,3% | 63,6% | 34,9% | 83,1% | 35,3% | 9,1% | 8,8% | -76,7% | -8,4% | -0,6% | 3,0% | 1,2% | 2,9% | 2,1% | 4,3% | 2,2% | -2,2% | 3,4% | 4,2% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 25,4% | -7,8% | -15,9% | -25,9% | 7,5% | 64,1% | 34,5% | 59,7% | -4,8% | -17,5% | 1,6% | 0,5% | -8,6% | -25,2% | -39,1% | -55,2% | -180,3% | -3,2% | — | 3,3% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1208,60 | +%2,89 | |
| Bharti Airtel Limited | 1865,70 | +%3,96 | |
| HDFC Bank Limited | 722,65 | +%1,68 | |
| ICICI Bank Limited | 1374,00 | +%2,64 | |
| State Bank of India | 955,70 | +%0,08 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2364,00 | +%2,56 | |
| Bajaj Finance Limited | 963,45 | +%0,67 |