EVERESTINDEverest Industries Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $67,69 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹12,11 Mr | ₹13,12 Mr | ₹11,99 Mr | ₹11,32 Mr | ₹10,81 Mr | ₹9,52 Mr | ₹8,63 Mr | ₹9,02 Mr | ₹8,30 Mr | ₹8,54 Mr | ₹10,49 Mr | ₹10,37 Mr | ₹9,15 Mr | ₹8,04 Mr | ₹5,68 Mr | ₹5,41 Mr | ₹4,91 Mr | ₹5,05 Mr | ₹3,98 Mr | ₹2,76 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹458,43 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹7,16 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹4,95 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹2,27 Mr | ₹2,65 Mr | ₹957,08 Mn | ₹1,13 Mr | ₹549,72 Mn | ₹83,05 Mn | ₹790,26 Mn | ₹899,89 Mn | ₹838,46 Mn | ₹1,98 Mr | ₹2,56 Mr | ₹3,01 Mr | ₹2,43 Mr | ₹1,73 Mr | ₹810,41 Mn | ₹1,11 Mr | ₹1,20 Mr | ₹1,70 Mr | ₹1,33 Mr | ₹683,69 Mn |
| Net Borç† | ₹1,81 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹14,16 Mr | ₹17,22 Mr | ₹15,74 Mr | ₹16,47 Mr | ₹13,64 Mr | ₹12,18 Mr | ₹12,83 Mr | ₹14,06 Mr | ₹12,68 Mr | ₹11,55 Mr | ₹13,12 Mr | ₹12,13 Mr | ₹10,23 Mr | ₹10,08 Mr | ₹8,82 Mr | ₹7,21 Mr | ₹6,52 Mr | ₹5,29 Mr | ₹2,85 Mr | ₹3,02 Mr |
| Brüt Kâr | ₹1,35 Mr | ₹2,26 Mr | ₹2,39 Mr | ₹2,90 Mr | ₹2,76 Mr | ₹2,81 Mr | ₹2,09 Mr | ₹3,01 Mr | ₹2,60 Mr | ₹2,02 Mr | ₹2,68 Mr | ₹2,28 Mr | ₹1,88 Mr | ₹2,29 Mr | ₹2,10 Mr | ₹1,64 Mr | ₹1,42 Mr | ₹1,44 Mr | ₹838,59 Mn | ₹866,98 Mn |
| FAVÖK | -₹370,76 Mn | ₹304,27 Mn | ₹446,41 Mn | ₹776,67 Mn | ₹758,98 Mn | ₹1,23 Mr | ₹456,87 Mn | ₹1,05 Mr | ₹909,53 Mn | ₹400,28 Mn | ₹920,91 Mn | ₹700,12 Mn | ₹343,23 Mn | ₹982,73 Mn | ₹857,81 Mn | ₹700,08 Mn | ₹609,95 Mn | ₹529,28 Mn | ₹248,56 Mn | ₹284,11 Mn |
| Net Kâr | -₹1,02 Mr | -₹36,04 Mn | ₹179,98 Mn | ₹423,60 Mn | ₹440,85 Mn | ₹563,91 Mn | ₹135,23 Mn | ₹618,58 Mn | ₹530,61 Mn | ₹30,19 Mn | ₹344,41 Mn | ₹342,30 Mn | ₹90,21 Mn | ₹525,00 Mn | ₹527,62 Mn | ₹407,03 Mn | ₹300,13 Mn | ₹144,51 Mn | ₹143,17 Mn | ₹116,60 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -64,20 | -2,28 | 11,33 | 26,90 | 28,18 | 36,06 | 8,65 | 39,58 | 34,24 | 1,96 | 22,43 | 22,46 | 5,94 | 34,70 | 34,96 | 27,10 | 20,28 | 9,76 | 9,67 | 7,88 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹39,95 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹648,62 Mn | -₹1,73 Mr | ₹572,70 Mn | -₹2,01 Mr | ₹11,89 Mn | ₹2,50 Mr | ₹201,73 Mn | ₹31,02 Mn | ₹1,17 Mr | ₹173,41 Mn | ₹501,56 Mn | -₹125,83 Mn | -₹858,77 Mn | -₹527,01 Mn | ₹428,66 Mn | ₹65,24 Mn | ₹654,13 Mn | -₹426,34 Mn | -₹527,61 Mn | -₹398,22 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹307,33 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 18,7% | 20,2% | 8,0% | 10,0% | 5,1% | 0,9% | 9,2% | 10,0% | 10,1% | 23,2% | 24,4% | 29,0% | 26,6% | 21,6% | 14,3% | 20,5% | 24,4% | 33,6% | 33,3% | 24,8% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,17 | 1,31 | 1,31 | 1,46 | 1,26 | 1,28 | 1,49 | 1,56 | 1,53 | 1,35 | 1,25 | 1,17 | 1,12 | 1,25 | 1,55 | 1,33 | 1,33 | 1,05 | 0,72 | 1,10 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 2,86 | 3,48 | 3,18 | 3,33 | 2,76 | 2,46 | 2,59 | 2,84 | 2,56 | 2,34 | 2,65 | 2,45 | 2,07 | 2,04 | 1,78 | 1,46 | 1,32 | 1,07 | 0,58 | 0,61 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 9,5% | 13,1% | 15,2% | 17,6% | 20,3% | 23,1% | 16,3% | 21,4% | 20,5% | 17,5% | 20,4% | 18,8% | 18,3% | 22,7% | 23,8% | 22,8% | 21,8% | 27,3% | 29,4% | 28,7% |
| FAVÖK Marjı | -2,6% | 1,8% | 2,8% | 4,7% | 5,6% | 10,1% | 3,6% | 7,5% | 7,2% | 3,5% | 7,0% | 5,8% | 3,4% | 9,7% | 9,7% | 9,7% | 9,3% | 10,0% | 8,7% | 9,4% |
| Net Kâr Marjı | -7,2% | -0,2% | 1,1% | 2,6% | 3,2% | 4,6% | 1,1% | 4,4% | 4,2% | 0,3% | 2,6% | 2,8% | 0,9% | 5,2% | 6,0% | 5,6% | 4,6% | 2,7% | 5,0% | 3,9% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 4,6% | -10,0% | 3,6% | -12,2% | 0,1% | 20,5% | 1,6% | 0,2% | 9,2% | 1,5% | 3,8% | -1,0% | -8,4% | -5,2% | 4,9% | 0,9% | 10,0% | -8,1% | -18,5% | -13,2% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1208,50 | +%2,89 | |
| Bharti Airtel Limited | 1866,30 | +%4,00 | |
| HDFC Bank Limited | 723,00 | +%1,73 | |
| ICICI Bank Limited | 1366,10 | +%2,05 | |
| State Bank of India | 955,05 | +%0,02 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2361,90 | +%2,47 | |
| Bajaj Finance Limited | 964,00 | +%0,73 |