FERMENTAFermenta Biotech Ltd
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $144,73 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹6,85 Mr | ₹6,59 Mr | ₹5,92 Mr | ₹6,75 Mr | ₹7,31 Mr | ₹7,07 Mr | ₹6,29 Mr | ₹5,66 Mr | ₹3,95 Mr | ₹3,12 Mr | ₹2,90 Mr | ₹2,64 Mr | ₹2,61 Mr | ₹2,28 Mr | ₹2,18 Mr | ₹1,73 Mr | ₹1,21 Mr | ₹1,23 Mr | ₹1,13 Mr | ₹876,64 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹397,70 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹2,84 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹4,01 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹1,13 Mr | ₹1,15 Mr | ₹1,39 Mr | ₹2,20 Mr | ₹2,39 Mr | ₹2,32 Mr | ₹2,24 Mr | ₹2,09 Mr | ₹1,73 Mr | ₹872,68 Mn | ₹914,16 Mn | ₹710,32 Mn | ₹652,52 Mn | ₹428,70 Mn | ₹419,64 Mn | ₹190,73 Mn | ₹137,08 Mn | ₹180,10 Mn | ₹117,56 Mn | ₹14,56 Mn |
| Net Borç† | ₹212,32 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹5,24 Mr | ₹4,68 Mr | ₹3,35 Mr | ₹3,49 Mr | ₹3,98 Mr | ₹3,72 Mr | ₹2,86 Mr | ₹3,92 Mr | ₹2,91 Mr | ₹1,61 Mr | ₹1,55 Mr | ₹1,42 Mr | ₹1,39 Mr | ₹1,17 Mr | ₹1,01 Mr | ₹651,20 Mn | ₹571,76 Mn | ₹566,72 Mn | ₹455,40 Mn | ₹362,14 Mn |
| Brüt Kâr | ₹1,75 Mr | ₹1,59 Mr | ₹681,25 Mn | ₹613,38 Mn | ₹997,87 Mn | ₹1,14 Mr | ₹1,08 Mr | ₹1,93 Mr | ₹1,22 Mr | ₹293,06 Mn | ₹338,61 Mn | ₹260,65 Mn | ₹334,07 Mn | ₹292,52 Mn | ₹213,61 Mn | ₹184,78 Mn | ₹139,72 Mn | -₹5,65 Mn | ₹38,50 Mn | -₹19,63 Mn |
| FAVÖK | ₹1,18 Mr | ₹1,13 Mr | ₹284,76 Mn | ₹211,55 Mn | ₹624,26 Mn | ₹786,18 Mn | ₹593,97 Mn | ₹1,38 Mr | ₹879,85 Mn | ₹89,40 Mn | ₹207,33 Mn | ₹169,16 Mn | ₹262,84 Mn | ₹228,90 Mn | ₹133,91 Mn | ₹82,09 Mn | ₹53,01 Mn | ₹6,62 Mn | ₹31,66 Mn | -₹9,80 Mn |
| Net Kâr | ₹717,65 Mn | ₹768,62 Mn | -₹230,60 Mn | -₹510,75 Mn | ₹154,47 Mn | ₹455,07 Mn | ₹595,26 Mn | ₹1,17 Mr | ₹337,14 Mn | -₹114,24 Mn | -₹11,34 Mn | ₹4,64 Mn | ₹78,79 Mn | ₹41,59 Mn | ₹222,57 Mn | ₹253,28 Mn | ₹115,20 Mn | ₹58,42 Mn | ₹70,02 Mn | ₹88,05 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 24,51 | 26,35 | -7,99 | -17,70 | 5,35 | 15,78 | 20,63 | 42,68 | 12,25 | -4,15 | -0,41 | 0,17 | 2,86 | 1,51 | 8,09 | 9,20 | 4,19 | 2,12 | 2,55 | 3,20 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹134,59 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹553,81 Mn | ₹103,48 Mn | ₹728,45 Mn | ₹576,77 Mn | -₹80,01 Mn | -₹54,14 Mn | -₹499,64 Mn | ₹370,74 Mn | ₹272,64 Mn | -₹264,50 Mn | -₹319,55 Mn | -₹245,83 Mn | -₹117,89 Mn | -₹138,10 Mn | ₹32,67 Mn | -₹257,15 Mn | -₹85,87 Mn | -₹54,60 Mn | -₹93,13 Mn | -₹19,98 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹303,35 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 16,5% | 17,4% | 23,4% | 32,5% | 32,7% | 32,8% | 35,6% | 36,9% | 43,8% | 28,0% | 31,5% | 26,9% | 25,0% | 18,8% | 19,2% | 11,0% | 11,3% | 14,7% | 10,4% | 1,7% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,76 | 0,71 | 0,57 | 0,52 | 0,55 | 0,53 | 0,45 | 0,69 | 0,74 | 0,52 | 0,53 | 0,54 | 0,53 | 0,51 | 0,46 | 0,38 | 0,47 | 0,46 | 0,40 | 0,41 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,31 | 1,17 | 0,84 | 0,87 | 0,99 | 0,93 | 0,71 | 0,98 | 0,73 | 0,40 | 0,39 | 0,35 | 0,35 | 0,29 | 0,25 | 0,16 | 0,14 | 0,14 | 0,11 | 0,09 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 33,4% | 34,0% | 20,3% | 17,6% | 25,0% | 30,6% | 37,7% | 49,3% | 41,7% | 18,2% | 21,9% | 18,4% | 24,0% | 25,1% | 21,1% | 28,4% | 24,4% | -1,0% | 8,5% | -5,4% |
| FAVÖK Marjı | 22,5% | 24,2% | 8,5% | 6,1% | 15,7% | 21,2% | 20,8% | 35,1% | 30,2% | 5,6% | 13,4% | 11,9% | 18,9% | 19,6% | 13,2% | 12,6% | 9,3% | 1,2% | 7,0% | -2,7% |
| Net Kâr Marjı | 13,7% | 16,4% | -6,9% | -14,6% | 3,9% | 12,2% | 20,8% | 29,9% | 11,6% | -7,1% | -0,7% | 0,3% | 5,7% | 3,6% | 22,0% | 38,9% | 20,1% | 10,3% | 15,4% | 24,3% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 10,6% | 2,2% | 21,8% | 16,5% | -2,0% | -1,5% | -17,5% | 9,5% | 9,4% | -16,5% | -20,6% | -17,3% | -8,5% | -11,8% | 3,2% | -39,5% | -15,0% | -9,6% | -20,4% | -5,5% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1215,00 | +%3,44 | |
| Bharti Airtel Limited | 1854,00 | +%3,31 | |
| HDFC Bank Limited | 726,85 | +%2,27 | |
| ICICI Bank Limited | 1389,40 | +%3,80 | |
| State Bank of India | 960,00 | +%0,53 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2350,00 | +%1,96 | |
| Bajaj Finance Limited | 965,25 | +%0,86 |