FISCHERFischer Medical Ventures Ltd
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $224,61 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹6,71 Mr | ₹4,57 Mr | ₹863,22 Mn | ₹3,54 Mn | ₹1,90 Mn | ₹2,54 Mn | ₹1,38 Mn | ₹1,11 Mn | ₹1,43 Mn | ₹383.548 | ₹200.689 | ₹251.696 | ₹172.175 | ₹4,39 Mn | ₹58,81 Mn | ₹44,74 Mn | ₹46,79 Mn | ₹59,02 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹118,89 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹2,86 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹3,85 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹1,07 Mr | ₹853,72 Mn | ₹16,77 Mn | ₹5,72 Mn | ₹3,89 Mn | ₹2,33 Mn | ₹2,16 Mn | ₹2,00 Mn | ₹2,35 Mn | ₹1,35 Mn | ₹400.000 | ₹0,00 | ₹165.400 | ₹1,32 Mn | ₹21,11 Mn | ₹23,74 Mn | ₹22,88 Mn | ₹24,63 Mn |
| Net Borç† | ₹808,48 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||
| Ciro | ₹3,09 Mr | ₹1,11 Mr | ₹209,81 Mn | ₹1,79 Mn | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹199.150 | ₹442.141 | ₹6,40 Mn | ₹16,32 Mn | ₹20,99 Mn | ₹14,16 Mn | ₹26,06 Mn |
| Brüt Kâr | ₹940,74 Mn | ₹137,95 Mn | ₹37,74 Mn | ₹1,28 Mn | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | -₹152.912 | ₹294.141 | -₹14,60 Mn | -₹2,33 Mn | ₹1,96 Mn | -₹5,69 Mn | ₹6,66 Mn |
| FAVÖK | ₹520,78 Mn | ₹46,24 Mn | ₹18,60 Mn | ₹152.000 | -₹1,89 Mn | -₹1,83 Mn | -₹2,07 Mn | -₹1,79 Mn | -₹1,94 Mn | -₹1,36 Mn | -₹1,23 Mn | -₹627.690 | -₹624.150 | -₹19,90 Mn | -₹2,57 Mn | ₹176.170 | -₹6,42 Mn | ₹530.570 |
| Net Kâr | ₹322,10 Mn | ₹14,82 Mn | ₹18,38 Mn | -₹365.000 | -₹2,33 Mn | ₹1,41 Mn | -₹410.265 | ₹45.356 | ₹11.250 | -₹662.077 | -₹332.441 | ₹267.921 | ₹44.606 | ₹13,12 Mn | -₹5,60 Mn | -₹3,12 Mn | -₹9,01 Mn | ₹5,83 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,47 | 0,01 | 0,11 | -0,21 | -1,35 | 0,82 | -0,24 | 0,03 | 0,00 | -0,38 | -0,20 | 0,16 | 0,02 | 7,62 | -3,26 | -1,82 | -5,24 | 3,38 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | ₹0,00 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₹1,29 Mr | -₹925,36 Mn | -₹78,37 Mn | -₹1,46 Mn | -₹1,77 Mn | -₹573.150 | ₹119.450 | ₹25.660 | -₹93.190 | -₹697.140 | -₹521.010 | ₹194.920 | -₹105.790 | ₹12,46 Mn | ₹3,29 Mn | -₹1,42 Mn | -₹102.530 | -₹4,93 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹285,08 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 16,0% | 18,7% | 1,9% | 161,7% | 204,5% | 91,8% | 156,8% | 180,5% | 164,4% | 352,0% | 199,3% | 0,0% | 96,1% | 30,2% | 35,9% | 53,1% | 48,9% | 41,7% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,46 | 0,24 | 0,24 | 0,51 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,79 | 2,57 | 1,46 | 0,28 | 0,47 | 0,30 | 0,44 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,80 | 0,29 | 0,05 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,01 | 0,00 | 0,01 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 30,5% | 12,5% | 18,0% | 71,3% | — | — | — | — | — | — | — | -76,8% | 66,5% | -228,1% | -14,3% | 9,3% | -40,2% | 25,6% |
| FAVÖK Marjı | 16,9% | 4,2% | 8,9% | 8,5% | — | — | — | — | — | — | — | -315,2% | -141,2% | -310,9% | -15,8% | 0,8% | -45,3% | 2,0% |
| Net Kâr Marjı | 10,4% | 1,3% | 8,8% | -20,3% | — | — | — | — | — | — | — | 134,5% | 10,1% | 205,0% | -34,3% | -14,9% | -63,6% | 22,4% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -41,8% | -83,6% | -37,4% | -81,3% | — | — | — | — | — | — | — | 97,9% | -23,9% | 194,7% | 20,1% | -6,8% | -0,7% | -18,9% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1174,60 | +%0,68 | |
| Bharti Airtel Limited | 1794,60 | -%0,66 | |
| HDFC Bank Limited | 710,70 | -%0,46 | |
| ICICI Bank Limited | 1338,60 | -%1,59 | |
| State Bank of India | 954,90 | -%0,22 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2304,90 | +%1,57 | |
| Bajaj Finance Limited | 957,00 | -%2,62 |