GILLANDERSGillanders Arbuthnot & Co. Ltd.
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $22,94 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹5,76 Mr | ₹5,36 Mr | ₹5,05 Mr | ₹5,50 Mr | ₹6,29 Mr | ₹6,56 Mr | ₹8,97 Mr | ₹9,25 Mr | ₹9,91 Mr | ₹9,81 Mr | ₹8,86 Mr | ₹10,04 Mr | ₹7,79 Mr | ₹6,92 Mr | ₹6,00 Mr | ₹6,56 Mr | ₹5,49 Mr | ₹4,84 Mr | ₹4,05 Mr | ₹2,84 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹31,38 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹3,18 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹2,58 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹1,49 Mr | ₹1,39 Mr | ₹1,29 Mr | ₹1,45 Mr | ₹1,83 Mr | ₹2,27 Mr | ₹3,66 Mr | ₹3,92 Mr | ₹4,24 Mr | ₹4,49 Mr | ₹4,78 Mr | ₹4,54 Mr | ₹3,41 Mr | ₹2,78 Mr | ₹2,22 Mr | ₹2,33 Mr | ₹2,11 Mr | ₹1,83 Mr | ₹1,61 Mr | ₹905,52 Mn |
| Net Borç† | ₹1,45 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹4,30 Mr | ₹4,43 Mr | ₹3,63 Mr | ₹4,47 Mr | ₹4,04 Mr | ₹4,29 Mr | ₹6,56 Mr | ₹7,47 Mr | ₹6,60 Mr | ₹6,75 Mr | ₹8,02 Mr | ₹8,55 Mr | ₹9,35 Mr | ₹7,70 Mr | ₹6,59 Mr | ₹7,35 Mr | ₹6,07 Mr | ₹4,71 Mr | ₹3,94 Mr | ₹3,51 Mr |
| Brüt Kâr | ₹527,85 Mn | ₹490,88 Mn | ₹115,45 Mn | ₹494,29 Mn | ₹564,10 Mn | ₹506,98 Mn | ₹519,75 Mn | ₹896,61 Mn | ₹714,09 Mn | ₹517,26 Mn | ₹776,08 Mn | ₹756,31 Mn | ₹909,33 Mn | ₹994,24 Mn | ₹509,00 Mn | ₹1,75 Mr | ₹1,29 Mr | ₹1,09 Mr | ₹894,62 Mn | ₹683,76 Mn |
| FAVÖK | ₹234,64 Mn | ₹257,67 Mn | -₹70,36 Mn | ₹229,53 Mn | ₹403,71 Mn | ₹331,25 Mn | ₹313,84 Mn | ₹611,68 Mn | ₹470,28 Mn | ₹225,05 Mn | ₹208,33 Mn | ₹319,46 Mn | ₹440,21 Mn | ₹623,23 Mn | ₹194,08 Mn | ₹991,92 Mn | ₹665,12 Mn | ₹348,34 Mn | ₹296,12 Mn | ₹196,74 Mn |
| Net Kâr | ₹94,65 Mn | ₹267,21 Mn | -₹486,22 Mn | ₹148,22 Mn | ₹163,40 Mn | -₹156,25 Mn | -₹152,20 Mn | ₹3,24 Mn | -₹85,67 Mn | -₹188,54 Mn | -₹553,55 Mn | -₹88,77 Mn | ₹55,79 Mn | ₹205,90 Mn | -₹92,69 Mn | ₹541,93 Mn | ₹253,61 Mn | ₹165,63 Mn | ₹148,41 Mn | ₹112,43 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 4,44 | 12,52 | -22,78 | 6,95 | 7,66 | -7,32 | -7,13 | 0,15 | -4,01 | -8,83 | -26,01 | -4,23 | 2,53 | 9,56 | -4,43 | 25,31 | 11,79 | 7,67 | 6,94 | 6,68 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹2,22 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₹95,19 Mn | -₹126,26 Mn | ₹139,96 Mn | ₹188,19 Mn | ₹379,72 Mn | ₹259,00 Mn | ₹43,67 Mn | ₹235,74 Mn | ₹35,20 Mn | -₹156,64 Mn | -₹235,29 Mn | -₹291,23 Mn | -₹464,01 Mn | -₹514,99 Mn | ₹188,30 Mn | -₹114,75 Mn | -₹166,64 Mn | -₹198,14 Mn | -₹801,10 Mn | -₹171,22 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹104,72 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 25,8% | 25,9% | 25,6% | 26,3% | 29,1% | 34,5% | 40,9% | 42,4% | 42,8% | 45,8% | 54,0% | 45,2% | 43,8% | 40,2% | 37,0% | 35,5% | 38,5% | 37,8% | 39,9% | 31,9% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,75 | 0,83 | 0,72 | 0,81 | 0,64 | 0,65 | 0,73 | 0,81 | 0,67 | 0,69 | 0,91 | 0,85 | 1,20 | 1,11 | 1,10 | 1,12 | 1,11 | 0,97 | 0,97 | 1,24 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,67 | 1,72 | 1,41 | 1,73 | 1,57 | 1,66 | 2,54 | 2,89 | 2,56 | 2,62 | 3,11 | 3,32 | 3,63 | 2,99 | 2,55 | 2,85 | 2,35 | 1,83 | 1,53 | 1,36 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 12,3% | 11,1% | 3,2% | 11,0% | 13,9% | 11,8% | 7,9% | 12,0% | 10,8% | 7,7% | 9,7% | 8,8% | 9,7% | 12,9% | 7,7% | 23,8% | 21,3% | 23,2% | 22,7% | 19,5% |
| FAVÖK Marjı | 5,5% | 5,8% | -1,9% | 5,1% | 10,0% | 7,7% | 4,8% | 8,2% | 7,1% | 3,3% | 2,6% | 3,7% | 4,7% | 8,1% | 2,9% | 13,5% | 11,0% | 7,4% | 7,5% | 5,6% |
| Net Kâr Marjı | 2,2% | 6,0% | -13,4% | 3,3% | 4,0% | -3,6% | -2,3% | 0,0% | -1,3% | -2,8% | -6,9% | -1,0% | 0,6% | 2,7% | -1,4% | 7,4% | 4,2% | 3,5% | 3,8% | 3,2% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -2,2% | -2,9% | 3,9% | 4,2% | 9,4% | 6,0% | 0,7% | 3,2% | 0,5% | -2,3% | -2,9% | -3,4% | -5,0% | -6,7% | 2,9% | -1,6% | -2,7% | -4,2% | -20,3% | -4,9% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1210,00 | -%0,41 | |
| Bharti Airtel Limited | 1899,60 | +%2,46 | |
| HDFC Bank Limited | 729,45 | +%0,36 | |
| ICICI Bank Limited | 1395,50 | +%0,44 | |
| State Bank of India | 960,35 | +%0,04 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2434,50 | +%3,60 | |
| Bajaj Finance Limited | 975,20 | +%1,03 |