HEIDELBERGHeidelbergcement India Limited.
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $344,68 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹24,53 Mr | ₹25,56 Mr | ₹26,77 Mr | ₹26,80 Mr | ₹28,40 Mr | ₹28,90 Mr | ₹29,34 Mr | ₹26,96 Mr | ₹27,60 Mr | ₹26,32 Mr | ₹28,22 Mr | ₹29,64 Mr | ₹29,19 Mr | ₹24,74 Mr | ₹21,75 Mr | ₹12,43 Mr | ₹11,08 Mr | ₹8,59 Mr | ₹4,86 Mr | ₹3,67 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹740,10 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹10,81 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹13,71 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹142,30 Mn | ₹754,10 Mn | ₹1,37 Mr | ₹1,82 Mr | ₹1,99 Mr | ₹3,06 Mr | ₹4,18 Mr | ₹5,17 Mr | ₹6,19 Mr | ₹7,05 Mr | ₹10,39 Mr | ₹12,99 Mr | ₹13,57 Mr | ₹10,33 Mr | ₹7,80 Mr | ₹30,52 Mn | ₹51,33 Mn | ₹108,06 Mn | ₹31.000 | ₹31.000 |
| Net Borç† | -₹3,94 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹23,30 Mr | ₹21,49 Mr | ₹23,66 Mr | ₹22,38 Mr | ₹22,97 Mr | ₹21,17 Mr | ₹21,70 Mr | ₹21,33 Mr | ₹18,66 Mr | ₹16,94 Mr | ₹16,33 Mr | ₹16,32 Mr | ₹11,92 Mr | ₹11,04 Mr | ₹9,83 Mr | ₹8,66 Mr | ₹9,36 Mr | ₹7,60 Mr | ₹5,95 Mr | ₹5,53 Mr |
| Brüt Kâr | ₹7,13 Mr | ₹6,30 Mr | ₹7,43 Mr | ₹5,99 Mr | ₹7,59 Mr | ₹8,10 Mr | ₹8,58 Mr | ₹8,22 Mr | ₹6,52 Mr | ₹5,91 Mr | ₹5,38 Mr | ₹5,52 Mr | ₹3,06 Mr | ₹3,31 Mr | ₹2,87 Mr | ₹2,86 Mr | ₹3,67 Mr | ₹2,50 Mr | ₹1,92 Mr | ₹1,64 Mr |
| FAVÖK | ₹2,99 Mr | ₹2,46 Mr | ₹3,24 Mr | ₹2,59 Mr | ₹4,46 Mr | ₹5,16 Mr | ₹5,34 Mr | ₹4,87 Mr | ₹3,41 Mr | ₹2,81 Mr | ₹2,33 Mr | ₹2,57 Mr | ₹1,13 Mr | ₹829,40 Mn | ₹631,38 Mn | ₹1,04 Mr | ₹1,79 Mr | ₹888,46 Mn | ₹1,17 Mr | ₹806,35 Mn |
| Net Kâr | ₹1,34 Mr | ₹1,07 Mr | ₹1,68 Mr | ₹991,70 Mn | ₹2,52 Mr | ₹3,15 Mr | ₹2,68 Mr | ₹2,21 Mr | ₹1,33 Mr | ₹762,10 Mn | ₹353,90 Mn | ₹596,62 Mn | -₹407,30 Mn | ₹308,40 Mn | ₹291,73 Mn | ₹633,00 Mn | ₹1,34 Mr | ₹1,25 Mr | ₹976,53 Mn | -₹131,49 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 5,91 | 4,71 | 7,40 | 4,38 | 11,13 | 13,90 | 11,83 | 9,74 | 5,88 | 3,36 | 1,56 | 2,63 | -1,80 | 1,36 | 1,29 | 2,77 | 5,85 | 5,88 | 6,09 | -1,00 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹1,60 Mr | ₹1,74 Mr | ₹2,97 Mr | ₹2,01 Mr | ₹2,61 Mr | ₹3,78 Mr | ₹3,86 Mr | ₹3,02 Mr | ₹2,90 Mr | ₹1,74 Mr | ₹306,00 Mn | -₹704,40 Mn | -₹1,99 Mr | -₹4,66 Mr | -₹6,23 Mr | -₹2,60 Mr | ₹1,64 Mr | ₹942,00 Mn | ₹1,15 Mr | -₹29,78 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹523,80 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 0,6% | 3,0% | 5,1% | 6,8% | 7,0% | 10,6% | 14,2% | 19,2% | 22,4% | 26,8% | 36,8% | 43,8% | 46,5% | 41,8% | 35,9% | 0,2% | 0,5% | 1,3% | 0,0% | 0,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,95 | 0,84 | 0,88 | 0,84 | 0,81 | 0,73 | 0,74 | 0,79 | 0,68 | 0,64 | 0,58 | 0,55 | 0,41 | 0,45 | 0,45 | 0,70 | 0,85 | 0,89 | 1,22 | 1,51 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,70 | 1,57 | 1,73 | 1,63 | 1,68 | 1,54 | 1,58 | 1,56 | 1,36 | 1,24 | 1,19 | 1,19 | 0,87 | 0,81 | 0,72 | 0,63 | 0,68 | 0,55 | 0,43 | 0,40 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 30,6% | 29,3% | 31,4% | 26,8% | 33,0% | 38,3% | 39,6% | 38,5% | 34,9% | 34,9% | 32,9% | 33,8% | 25,7% | 30,0% | 29,2% | 33,1% | 39,1% | 32,9% | 32,4% | 29,8% |
| FAVÖK Marjı | 12,9% | 11,5% | 13,7% | 11,6% | 19,4% | 24,4% | 24,6% | 22,8% | 18,3% | 16,6% | 14,2% | 15,8% | 9,5% | 7,5% | 6,4% | 12,0% | 19,1% | 11,7% | 19,8% | 14,6% |
| Net Kâr Marjı | 5,8% | 5,0% | 7,1% | 4,4% | 11,0% | 14,9% | 12,4% | 10,3% | 7,1% | 4,5% | 2,2% | 3,7% | -3,4% | 2,8% | 3,0% | 7,3% | 14,3% | 16,4% | 16,4% | -2,4% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 6,9% | 8,1% | 12,5% | 9,0% | 11,3% | 17,8% | 17,8% | 14,2% | 15,6% | 10,3% | 1,9% | -4,3% | -16,7% | -42,2% | -63,4% | -30,1% | 17,5% | 12,4% | 19,4% | -0,5% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1208,60 | +%2,89 | |
| Bharti Airtel Limited | 1865,70 | +%3,96 | |
| HDFC Bank Limited | 722,65 | +%1,68 | |
| ICICI Bank Limited | 1374,00 | +%2,64 | |
| State Bank of India | 955,70 | +%0,08 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2364,00 | +%2,56 | |
| Bajaj Finance Limited | 963,45 | +%0,67 |