HINDALCOHindalco Industries Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $22,58 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹3,55 T | ₹2,71 T | ₹2,38 T | ₹2,32 T | ₹2,34 T | ₹2,00 T | ₹1,70 T | ₹1,53 T | ₹1,48 T | ₹1,54 T | ₹1,49 T | ₹1,47 T | ₹1,41 T | ₹1,23 T | ₹1,04 T | ₹867,68 Mr | ₹717,59 Mr | ₹681,93 Mr | ₹761,01 Mr | ₹280,24 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹143,95 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹2,17 T | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹1,37 T | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹991,65 Mr | ₹656,42 Mr | ₹608,31 Mr | ₹659,26 Mr | ₹669,42 Mr | ₹674,61 Mr | ₹683,99 Mr | ₹524,16 Mr | ₹520,77 Mr | ₹638,20 Mr | ₹675,55 Mr | ₹684,68 Mr | ₹647,56 Mr | ₹569,51 Mr | ₹410,42 Mr | ₹276,92 Mr | ₹239,99 Mr | ₹283,10 Mr | ₹323,52 Mr | ₹84,43 Mr |
| Net Borç† | ₹750,42 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹2,74 T | ₹2,38 T | ₹2,16 T | ₹2,23 T | ₹1,95 T | ₹1,32 T | ₹1,18 T | ₹1,30 T | ₹1,15 T | ₹998,96 Mr | ₹987,59 Mr | ₹1,04 T | ₹872,28 Mr | ₹797,06 Mr | ₹803,93 Mr | ₹718,01 Mr | ₹607,22 Mr | ₹654,15 Mr | ₹596,96 Mr | ₹190,59 Mr |
| Brüt Kâr | ₹452,35 Mr | ₹453,15 Mr | ₹355,67 Mr | ₹343,54 Mr | ₹391,22 Mr | ₹234,77 Mr | ₹215,65 Mr | ₹233,78 Mr | ₹198,30 Mr | ₹180,77 Mr | ₹132,37 Mr | ₹141,14 Mr | ₹124,40 Mr | ₹119,48 Mr | ₹113,08 Mr | ₹94,21 Mr | ₹98,46 Mr | ₹52,72 Mr | ₹79,61 Mr | ₹182,74 Mr |
| FAVÖK | ₹347,31 Mr | ₹325,41 Mr | ₹234,93 Mr | ₹218,51 Mr | ₹294,09 Mr | ₹181,69 Mr | ₹150,03 Mr | ₹155,24 Mr | ₹134,44 Mr | ₹123,82 Mr | ₹84,43 Mr | ₹79,33 Mr | ₹71,48 Mr | ₹74,98 Mr | ₹72,42 Mr | ₹76,24 Mr | ₹85,07 Mr | ₹34,46 Mr | ₹61,63 Mr | ₹179,17 Mr |
| Net Kâr | ₹133,91 Mr | ₹160,01 Mr | ₹101,55 Mr | ₹100,97 Mr | ₹137,30 Mr | ₹34,02 Mr | ₹37,67 Mr | ₹54,96 Mr | ₹60,83 Mr | ₹19,00 Mr | -₹2,51 Mr | ₹8,54 Mr | ₹21,75 Mr | ₹30,27 Mr | ₹33,97 Mr | ₹24,56 Mr | ₹39,25 Mr | ₹3,36 Mr | ₹23,87 Mr | ₹26,86 Mr |
| Hisse Başı Kâr | 60,20 | 71,91 | 45,65 | 45,36 | 61,65 | 15,29 | 16,93 | 24,66 | 27,29 | 9,21 | -1,22 | 4,13 | 10,91 | 15,81 | 17,74 | 12,83 | 22,16 | 2,23 | 18,47 | 24,27 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹8,57 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₹234,36 Mr | ₹5,74 Mr | ₹50,01 Mr | ₹60,00 Mr | ₹84,01 Mr | ₹82,17 Mr | ₹21,89 Mr | ₹29,35 Mr | ₹45,51 Mr | ₹41,71 Mr | ₹30,36 Mr | -₹33,86 Mr | -₹56,13 Mr | -₹120,83 Mr | -₹72,14 Mr | -₹37,31 Mr | -₹6,35 Mr | ₹3,84 Mr | ₹10,33 Mr | ₹3,11 Mr |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹300,96 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 27,9% | 24,2% | 25,6% | 28,4% | 28,7% | 33,8% | 40,3% | 34,3% | 35,2% | 41,5% | 45,4% | 46,6% | 45,9% | 46,2% | 39,5% | 31,9% | 33,4% | 41,5% | 42,5% | 30,1% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,77 | 0,88 | 0,91 | 0,96 | 0,83 | 0,66 | 0,70 | 0,85 | 0,78 | 0,65 | 0,66 | 0,70 | 0,62 | 0,65 | 0,77 | 0,83 | 0,85 | 0,96 | 0,78 | 0,68 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 2,01 | 1,74 | 1,58 | 1,63 | 1,42 | 0,96 | 0,86 | 0,95 | 0,84 | 0,73 | 0,72 | 0,76 | 0,64 | 0,58 | 0,59 | 0,53 | 0,44 | 0,48 | 0,44 | 0,14 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 16,5% | 19,0% | 16,5% | 15,4% | 20,1% | 17,8% | 18,3% | 18,0% | 17,3% | 18,1% | 13,4% | 13,6% | 14,3% | 15,0% | 14,1% | 13,1% | 16,2% | 8,1% | 13,3% | 95,9% |
| FAVÖK Marjı | 12,7% | 13,7% | 10,9% | 9,8% | 15,1% | 13,8% | 12,7% | 12,0% | 11,7% | 12,4% | 8,5% | 7,7% | 8,2% | 9,4% | 9,0% | 10,6% | 14,0% | 5,3% | 10,3% | 94,0% |
| Net Kâr Marjı | 4,9% | 6,7% | 4,7% | 4,5% | 7,1% | 2,6% | 3,2% | 4,2% | 5,3% | 1,9% | -0,3% | 0,8% | 2,5% | 3,8% | 4,2% | 3,4% | 6,5% | 0,5% | 4,0% | 14,1% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -8,6% | 0,2% | 2,3% | 2,7% | 4,3% | 6,2% | 1,9% | 2,3% | 4,0% | 4,2% | 3,1% | -3,3% | -6,4% | -15,2% | -9,0% | -5,2% | -1,0% | 0,6% | 1,7% | 1,6% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1167,80 | +%0,77 | |
| Bharti Airtel Limited | 1797,20 | +%1,04 | |
| HDFC Bank Limited | 714,95 | +%1,43 | |
| ICICI Bank Limited | 1361,60 | +%1,61 | |
| State Bank of India | 953,35 | +%1,31 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2262,00 | +%6,45 | |
| Bajaj Finance Limited | 981,50 | +%2,53 |