HINDALUMIHind Aluminium Industries Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $6,06 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹1,02 Mr | ₹860,52 Mn | ₹788,36 Mn | ₹681,16 Mn | ₹824,77 Mn | ₹979,78 Mn | ₹1,91 Mr | ₹2,04 Mr | ₹2,77 Mr | ₹2,16 Mr | ₹2,31 Mr | ₹2,09 Mr | ₹1,44 Mr | ₹1,43 Mr | ₹1,41 Mr | ₹1,33 Mr | ₹746,28 Mn | ₹708,18 Mn | ₹688,48 Mn | ₹652,86 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹1,14 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹113,18 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹908,90 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹77,75 Mn | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹20,37 Mn | ₹215,24 Mn | ₹329,04 Mn | ₹1,04 Mr | ₹894,98 Mn | ₹1,37 Mr | ₹925,56 Mn | ₹822,63 Mn | ₹813,81 Mn | ₹427,04 Mn | ₹538,79 Mn | ₹702,14 Mn | ₹616,08 Mn | ₹267,59 Mn | ₹236,35 Mn | ₹175,73 Mn | ₹92,46 Mn |
| Net Borç† | ₹60,33 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹72,13 Mn | ₹30,72 Mn | ₹13,25 Mn | ₹30,99 Mn | ₹242,98 Mn | ₹956,78 Mn | ₹3,98 Mr | ₹5,55 Mr | ₹7,06 Mr | ₹4,98 Mr | ₹7,21 Mr | ₹4,41 Mr | ₹4,42 Mr | ₹4,33 Mr | ₹4,07 Mr | ₹3,60 Mr | ₹1,78 Mr | ₹2,17 Mr | ₹2,04 Mr | ₹1,99 Mr |
| Brüt Kâr | -₹5,55 Mn | ₹4,34 Mn | -₹9,21 Mn | -₹36,76 Mn | ₹10,84 Mn | -₹38,03 Mn | ₹74,57 Mn | ₹292,29 Mn | ₹391,08 Mn | ₹230,34 Mn | ₹312,32 Mn | ₹193,05 Mn | ₹160,12 Mn | ₹155,93 Mn | ₹140,69 Mn | ₹121,11 Mn | ₹16,69 Mn | ₹49,19 Mn | ₹54,08 Mn | ₹89,97 Mn |
| FAVÖK | -₹28,90 Mn | -₹18,45 Mn | -₹22,88 Mn | -₹156,05 Mn | -₹22,37 Mn | -₹84,14 Mn | -₹34,43 Mn | ₹139,85 Mn | ₹274,47 Mn | ₹180,81 Mn | ₹250,91 Mn | ₹156,95 Mn | ₹144,61 Mn | ₹148,54 Mn | ₹131,73 Mn | ₹106,92 Mn | ₹14,35 Mn | ₹39,05 Mn | ₹71,57 Mn | ₹69,07 Mn |
| Net Kâr | ₹57,02 Mn | ₹74,34 Mn | ₹159,85 Mn | ₹67,36 Mn | -₹8,50 Mn | -₹142,05 Mn | -₹85,44 Mn | ₹37,80 Mn | ₹86,03 Mn | ₹53,06 Mn | ₹90,09 Mn | ₹72,84 Mn | ₹58,64 Mn | ₹64,01 Mn | ₹66,02 Mn | ₹50,59 Mn | ₹27,34 Mn | ₹23,53 Mn | ₹42,37 Mn | ₹58,97 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 9,05 | 11,80 | 25,37 | 10,69 | -1,35 | -22,55 | -13,56 | 6,00 | 13,65 | 8,42 | 14,30 | 11,56 | 9,31 | 10,16 | 10,48 | 8,03 | 5,47 | 4,71 | 8,47 | 11,79 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | ₹0,00 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₹184,55 Mn | ₹11,76 Mn | -₹33,77 Mn | ₹17,91 Mn | ₹68,03 Mn | ₹616,03 Mn | ₹73,08 Mn | ₹489,36 Mn | -₹621,72 Mn | ₹89,31 Mn | ₹49,22 Mn | -₹330,21 Mn | ₹68,85 Mn | ₹98,03 Mn | ₹44,38 Mn | -₹345,04 Mn | ₹62,46 Mn | -₹94,59 Mn | -₹123,08 Mn | ₹61,80 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹15,69 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 7,6% | 0,0% | 0,0% | 3,0% | 26,1% | 33,6% | 54,6% | 43,8% | 49,6% | 42,8% | 35,7% | 38,9% | 29,7% | 37,7% | 49,7% | 46,3% | 35,9% | 33,4% | 25,5% | 14,2% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,07 | 0,04 | 0,02 | 0,05 | 0,29 | 0,98 | 2,08 | 2,72 | 2,55 | 2,30 | 3,13 | 2,11 | 3,07 | 3,03 | 2,88 | 2,71 | 2,39 | 3,07 | 2,96 | 3,05 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,08 | 0,03 | 0,01 | 0,03 | 0,27 | 1,05 | 4,38 | 6,11 | 7,76 | 5,48 | 7,93 | 4,86 | 4,86 | 4,76 | 4,48 | 3,96 | 1,96 | 2,39 | 2,24 | 2,19 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | -7,7% | 14,1% | -69,5% | -118,6% | 4,5% | -4,0% | 1,9% | 5,3% | 5,5% | 4,6% | 4,3% | 4,4% | 3,6% | 3,6% | 3,5% | 3,4% | 0,9% | 2,3% | 2,7% | 4,5% |
| FAVÖK Marjı | -40,1% | -60,1% | -172,6% | -503,6% | -9,2% | -8,8% | -0,9% | 2,5% | 3,9% | 3,6% | 3,5% | 3,6% | 3,3% | 3,4% | 3,2% | 3,0% | 0,8% | 1,8% | 3,5% | 3,5% |
| Net Kâr Marjı | 79,1% | 242,0% | 1.206,2% | 217,4% | -3,5% | -14,8% | -2,1% | 0,7% | 1,2% | 1,1% | 1,2% | 1,6% | 1,3% | 1,5% | 1,6% | 1,4% | 1,5% | 1,1% | 2,1% | 3,0% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -255,9% | 38,3% | -254,8% | 57,8% | 28,0% | 64,4% | 1,8% | 8,8% | -8,8% | 1,8% | 0,7% | -7,5% | 1,6% | 2,3% | 1,1% | -9,6% | 3,5% | -4,4% | -6,0% | 3,1% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1211,20 | -%0,31 | |
| Bharti Airtel Limited | 1905,00 | +%2,75 | |
| HDFC Bank Limited | 728,85 | +%0,28 | |
| ICICI Bank Limited | 1397,00 | +%0,55 | |
| State Bank of India | 962,60 | +%0,27 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2465,00 | +%4,89 | |
| Bajaj Finance Limited | 982,10 | +%1,75 |