HINDCOMPOSHindustan Composites Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $57,64 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹12,64 Mr | ₹11,96 Mr | ₹10,81 Mr | ₹10,00 Mr | ₹10,03 Mr | ₹9,22 Mr | ₹8,51 Mr | ₹8,47 Mr | ₹8,25 Mr | ₹7,76 Mr | ₹6,99 Mr | ₹5,85 Mr | ₹5,63 Mr | ₹5,45 Mr | ₹6,37 Mr | ₹7,19 Mr | ₹6,41 Mr | ₹723,47 Mn | ₹879,27 Mn | ₹976,38 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹21,11 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹1,19 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹11,45 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹16,85 Mn | ₹298.000 | ₹1,15 Mn | ₹10,07 Mn | ₹3,03 Mn | ₹4,21 Mn | ₹58,59 Mn | ₹35,37 Mn | ₹49,37 Mn | ₹46,74 Mn | ₹50,26 Mn | ₹55,60 Mn | ₹69,12 Mn | ₹81,53 Mn | ₹73,49 Mn | ₹153,95 Mn | ₹219,14 Mn | ₹248,63 Mn | ₹360,29 Mn | ₹400,70 Mn |
| Net Borç† | -₹344,80 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹3,74 Mr | ₹3,22 Mr | ₹2,86 Mr | ₹2,71 Mr | ₹2,20 Mr | ₹1,86 Mr | ₹1,79 Mr | ₹1,95 Mr | ₹1,99 Mr | ₹1,66 Mr | ₹1,52 Mr | ₹1,50 Mr | ₹1,38 Mr | ₹1,09 Mr | ₹1,07 Mr | ₹910,44 Mn | ₹857,15 Mn | ₹738,97 Mn | ₹681,64 Mn | ₹635,30 Mn |
| Brüt Kâr | ₹874,66 Mn | ₹818,20 Mn | ₹630,91 Mn | ₹518,04 Mn | ₹387,26 Mn | ₹432,67 Mn | ₹372,83 Mn | ₹410,03 Mn | ₹566,06 Mn | ₹535,64 Mn | ₹551,20 Mn | ₹543,52 Mn | ₹461,18 Mn | ₹256,31 Mn | ₹354,10 Mn | ₹150,16 Mn | ₹186,86 Mn | ₹83,38 Mn | ₹64,85 Mn | ₹56,51 Mn |
| FAVÖK | ₹604,19 Mn | ₹615,86 Mn | ₹451,80 Mn | ₹336,20 Mn | ₹245,70 Mn | ₹328,77 Mn | ₹245,62 Mn | ₹271,86 Mn | ₹405,21 Mn | ₹419,56 Mn | ₹382,51 Mn | ₹341,28 Mn | ₹275,65 Mn | ₹148,21 Mn | ₹245,27 Mn | ₹7,07 Mn | ₹92,57 Mn | ₹79,06 Mn | ₹70,05 Mn | ₹48,14 Mn |
| Net Kâr | ₹311,08 Mn | ₹349,97 Mn | ₹344,12 Mn | ₹274,73 Mn | ₹216,02 Mn | ₹197,24 Mn | ₹104,74 Mn | ₹175,49 Mn | ₹230,09 Mn | ₹232,14 Mn | ₹186,74 Mn | ₹258,00 Mn | ₹171,99 Mn | ₹102,00 Mn | ₹209,21 Mn | ₹200,45 Mn | ₹4,75 Mr | ₹4,07 Mn | -₹19,92 Mn | -₹36,21 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 21,06 | 23,70 | 23,30 | 18,60 | 14,63 | 13,35 | 7,09 | 11,88 | 15,58 | 15,72 | 12,64 | 17,47 | 11,65 | 6,91 | 14,17 | 12,27 | 288,01 | 0,25 | -1,21 | -2,19 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹25,57 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₹14,16 Mn | ₹90,89 Mn | ₹37,27 Mn | ₹84,98 Mn | ₹152,19 Mn | ₹50,57 Mn | -₹45,14 Mn | -₹85,02 Mn | ₹755,09 Mn | ₹287,11 Mn | ₹378,86 Mn | ₹282,60 Mn | ₹139,66 Mn | -₹84,59 Mn | ₹111,67 Mn | -₹409,00 Mn | ₹4,70 Mr | -₹70,64 Mn | -₹85,57 Mn | -₹126,32 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹222,68 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 0,1% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | 0,7% | 0,4% | 0,6% | 0,6% | 0,7% | 1,0% | 1,2% | 1,5% | 1,2% | 2,1% | 3,4% | 34,4% | 41,0% | 41,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,30 | 0,27 | 0,26 | 0,27 | 0,22 | 0,20 | 0,21 | 0,23 | 0,24 | 0,21 | 0,22 | 0,26 | 0,24 | 0,20 | 0,17 | 0,13 | 0,13 | 1,02 | 0,78 | 0,65 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,33 | 0,28 | 0,25 | 0,24 | 0,19 | 0,16 | 0,16 | 0,17 | 0,17 | 0,14 | 0,13 | 0,13 | 0,12 | 0,09 | 0,09 | 0,08 | 0,07 | 0,06 | 0,06 | 0,06 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 23,4% | 25,4% | 22,1% | 19,1% | 17,6% | 23,3% | 20,8% | 21,1% | 28,5% | 32,3% | 36,2% | 36,2% | 33,5% | 23,6% | 33,0% | 16,5% | 21,8% | 11,3% | 9,5% | 8,9% |
| FAVÖK Marjı | 16,1% | 19,1% | 15,8% | 12,4% | 11,2% | 17,7% | 13,7% | 14,0% | 20,4% | 25,3% | 25,1% | 22,7% | 20,0% | 13,6% | 22,8% | 0,8% | 10,8% | 10,7% | 10,3% | 7,6% |
| Net Kâr Marjı | 8,3% | 10,9% | 12,0% | 10,1% | 9,8% | 10,6% | 5,8% | 9,0% | 11,6% | 14,0% | 12,3% | 17,2% | 12,5% | 9,4% | 19,5% | 22,0% | 554,4% | 0,6% | -2,9% | -5,7% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -0,4% | 2,8% | 1,3% | 3,1% | 6,9% | 2,7% | -2,5% | -4,4% | 38,0% | 17,3% | 24,9% | 18,8% | 10,1% | -7,8% | 10,4% | -44,9% | 548,6% | -9,6% | -12,6% | -19,9% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1211,20 | -%0,31 | |
| Bharti Airtel Limited | 1905,00 | +%2,75 | |
| HDFC Bank Limited | 728,85 | +%0,28 | |
| ICICI Bank Limited | 1397,00 | +%0,55 | |
| State Bank of India | 962,60 | +%0,27 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2465,00 | +%4,89 | |
| Bajaj Finance Limited | 982,10 | +%1,75 |