HMVLHindustan Media Ventures Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $61,07 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹24,92 Mr | ₹23,11 Mr | ₹22,76 Mr | ₹22,20 Mr | ₹22,03 Mr | ₹21,42 Mr | ₹19,48 Mr | ₹17,77 Mr | ₹16,59 Mr | ₹14,76 Mr | ₹12,91 Mr | ₹10,72 Mr | ₹8,24 Mr | ₹8,63 Mr | ₹8,13 Mr | ₹5,57 Mr | ₹3,31 Mr | ₹151,39 Mn | ₹145,63 Mn | ₹110,57 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹165,70 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹9,04 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹15,87 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹848,80 Mn | ₹397,80 Mn | ₹848,40 Mn | ₹1,07 Mr | ₹1,20 Mr | ₹694,80 Mn | ₹1,17 Mr | ₹659,00 Mn | ₹1,15 Mr | ₹1,17 Mr | ₹1,73 Mr | ₹988,75 Mn | ₹303,81 Mn | ₹32,44 Mn | ₹263,17 Mn | ₹205,22 Mn | ₹1,35 Mr | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 |
| Net Borç† | -₹9,12 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹7,40 Mr | ₹6,73 Mr | ₹7,04 Mr | ₹7,13 Mr | ₹6,69 Mr | ₹5,45 Mr | ₹7,96 Mr | ₹8,67 Mr | ₹8,80 Mr | ₹9,33 Mr | ₹9,18 Mr | ₹8,17 Mr | ₹7,29 Mr | ₹6,36 Mr | ₹5,95 Mr | ₹5,12 Mr | ₹1,62 Mr | ₹176,26 Mn | ₹168,23 Mn | ₹159,23 Mn |
| Brüt Kâr | ₹2,18 Mr | ₹1,62 Mr | ₹1,08 Mr | ₹482,20 Mn | ₹1,08 Mr | ₹841,20 Mn | ₹1,91 Mr | ₹1,62 Mr | ₹2,48 Mr | ₹2,69 Mr | ₹3,12 Mr | ₹2,20 Mr | ₹2,29 Mr | ₹1,84 Mr | ₹1,64 Mr | ₹1,33 Mr | ₹464,40 Mn | ₹1,76 Mn | ₹4,51 Mn | ₹4,30 Mn |
| FAVÖK | ₹1,12 Mr | ₹599,80 Mn | -₹646,60 Mn | -₹740,30 Mn | ₹198,80 Mn | ₹115,00 Mn | ₹1,05 Mr | ₹509,50 Mn | ₹1,82 Mr | ₹2,07 Mr | ₹2,66 Mr | ₹1,65 Mr | ₹1,51 Mr | ₹1,14 Mr | ₹1,02 Mr | ₹809,28 Mn | ₹272,68 Mn | ₹4,68 Mn | ₹7,44 Mn | ₹7,24 Mn |
| Net Kâr | ₹486,90 Mn | ₹777,80 Mn | ₹99,50 Mn | -₹380,90 Mn | ₹405,90 Mn | ₹694,40 Mn | ₹1,16 Mr | ₹1,08 Mr | ₹1,71 Mr | ₹1,90 Mr | ₹1,79 Mr | ₹1,41 Mr | ₹1,11 Mr | ₹845,23 Mn | ₹653,49 Mn | ₹535,93 Mn | ₹154,02 Mn | ₹1,96 Mn | ₹2,83 Mn | ₹3,51 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 6,61 | 10,56 | 1,35 | -5,19 | 5,51 | 9,43 | 15,79 | 14,71 | 23,33 | 25,82 | 24,35 | 19,19 | 15,15 | 11,52 | 8,90 | 7,80 | 2,72 | 0,28 | 0,70 | 0,88 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | ₹0,00 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹761,80 Mn | ₹702,90 Mn | ₹305,50 Mn | ₹1,19 Mr | ₹1,14 Mr | ₹2,38 Mr | ₹1,30 Mr | ₹680,90 Mn | ₹908,10 Mn | ₹1,60 Mr | ₹1,15 Mr | ₹1,05 Mr | ₹801,56 Mn | ₹846,01 Mn | ₹413,90 Mn | ₹251,18 Mn | ₹187,10 Mn | -₹5,34 Mn | -₹23,26 Mn | ₹1,92 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹28,60 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 3,4% | 1,7% | 3,7% | 4,8% | 5,4% | 3,2% | 6,0% | 3,7% | 6,9% | 7,9% | 13,4% | 9,2% | 3,7% | 0,4% | 3,2% | 3,7% | 40,7% | 0,0% | 0,0% | 0,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,30 | 0,29 | 0,31 | 0,32 | 0,30 | 0,25 | 0,41 | 0,49 | 0,53 | 0,63 | 0,71 | 0,76 | 0,88 | 0,74 | 0,73 | 0,92 | 0,49 | 1,16 | 1,16 | 1,44 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,47 | 0,42 | 0,44 | 0,45 | 0,42 | 0,34 | 0,50 | 0,55 | 0,55 | 0,59 | 0,58 | 0,51 | 0,46 | 0,40 | 0,37 | 0,32 | 0,10 | 0,01 | 0,01 | 0,01 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 29,5% | 24,1% | 15,3% | 6,8% | 16,1% | 15,4% | 24,0% | 18,7% | 28,2% | 28,9% | 34,0% | 26,9% | 31,4% | 28,9% | 27,5% | 26,0% | 28,6% | 1,0% | 2,7% | 2,7% |
| FAVÖK Marjı | 15,1% | 8,9% | -9,2% | -10,4% | 3,0% | 2,1% | 13,2% | 5,9% | 20,6% | 22,1% | 28,9% | 20,2% | 20,7% | 17,9% | 17,2% | 15,8% | 16,8% | 2,7% | 4,4% | 4,5% |
| Net Kâr Marjı | 6,6% | 11,6% | 1,4% | -5,3% | 6,1% | 12,7% | 14,6% | 12,5% | 19,5% | 20,3% | 19,5% | 17,3% | 15,3% | 13,3% | 11,0% | 10,5% | 9,5% | 1,1% | 1,7% | 2,2% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 10,3% | 10,4% | 4,3% | 16,7% | 17,0% | 43,6% | 16,3% | 7,9% | 10,3% | 17,1% | 12,6% | 12,8% | 11,0% | 13,3% | 7,0% | 4,9% | 11,5% | -3,0% | -13,8% | 1,2% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1215,00 | +%3,44 | |
| Bharti Airtel Limited | 1854,00 | +%3,31 | |
| HDFC Bank Limited | 726,85 | +%2,27 | |
| ICICI Bank Limited | 1389,40 | +%3,80 | |
| State Bank of India | 960,00 | +%0,53 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2350,00 | +%1,96 | |
| Bajaj Finance Limited | 965,25 | +%0,86 |