HSCLHimadri Speciality Chemical Ltd.
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $3,52 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹63,06 Mr | ₹46,56 Mr | ₹44,49 Mr | ₹36,78 Mr | ₹34,54 Mr | ₹27,91 Mr | ₹25,62 Mr | ₹27,88 Mr | ₹24,16 Mr | ₹22,61 Mr | ₹21,09 Mr | ₹24,14 Mr | ₹26,36 Mr | ₹25,13 Mr | ₹22,63 Mr | ₹18,76 Mr | ₹12,92 Mr | ₹8,16 Mr | ₹6,15 Mr | ₹4,80 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹1,65 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹15,44 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹47,62 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹7,70 Mr | ₹3,13 Mr | ₹6,05 Mr | ₹8,42 Mr | ₹5,87 Mr | ₹7,29 Mr | ₹5,13 Mr | ₹4,76 Mr | ₹6,60 Mr | ₹7,74 Mr | ₹8,87 Mr | ₹11,24 Mr | ₹13,62 Mr | ₹12,75 Mr | ₹10,98 Mr | ₹8,49 Mr | ₹4,14 Mr | ₹3,45 Mr | ₹2,13 Mr | ₹1,80 Mr |
| Net Borç† | -₹902,61 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹46,58 Mr | ₹46,09 Mr | ₹41,85 Mr | ₹41,72 Mr | ₹27,91 Mr | ₹16,79 Mr | ₹17,94 Mr | ₹24,22 Mr | ₹20,21 Mr | ₹13,35 Mr | ₹11,81 Mr | ₹14,37 Mr | ₹13,95 Mr | ₹13,53 Mr | ₹11,44 Mr | ₹7,00 Mr | ₹5,06 Mr | ₹3,75 Mr | ₹3,63 Mr | ₹3,25 Mr |
| Brüt Kâr | ₹13,95 Mr | ₹11,85 Mr | ₹9,09 Mr | ₹6,83 Mr | ₹3,33 Mr | ₹2,69 Mr | ₹4,07 Mr | ₹6,73 Mr | ₹5,41 Mr | ₹3,39 Mr | ₹2,07 Mr | ₹1,80 Mr | ₹2,20 Mr | ₹1,42 Mr | ₹2,60 Mr | ₹1,84 Mr | ₹1,98 Mr | ₹1,49 Mr | ₹1,33 Mr | ₹972,47 Mn |
| FAVÖK | ₹10,14 Mr | ₹8,50 Mr | ₹6,38 Mr | ₹4,21 Mr | ₹1,66 Mr | ₹1,43 Mr | ₹2,88 Mr | ₹5,64 Mr | ₹4,52 Mr | ₹2,56 Mr | ₹1,58 Mr | ₹1,31 Mr | ₹1,69 Mr | ₹1,17 Mr | ₹2,23 Mr | ₹1,92 Mr | ₹1,83 Mr | ₹1,42 Mr | ₹1,25 Mr | ₹1,00 Mr |
| Net Kâr | ₹7,51 Mr | ₹5,56 Mr | ₹4,11 Mr | ₹2,16 Mr | ₹409,46 Mn | ₹474,78 Mn | ₹2,05 Mr | ₹3,24 Mr | ₹2,47 Mr | ₹827,76 Mn | -₹185,84 Mn | -₹124,30 Mn | -₹569,82 Mn | ₹94,38 Mn | ₹572,54 Mn | ₹1,13 Mr | ₹1,07 Mr | ₹467,48 Mn | ₹829,13 Mn | ₹615,70 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 15,02 | 11,18 | 9,16 | 5,13 | 0,98 | 1,13 | 4,91 | 7,74 | 5,91 | 1,98 | -0,48 | -0,32 | -1,48 | 0,24 | 1,41 | 2,82 | 3,10 | 1,35 | 2,54 | 2,23 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹636,88 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₹900,18 Mn | ₹2,82 Mr | ₹3,21 Mr | -₹742,07 Mn | ₹2,78 Mr | -₹1,10 Mr | -₹204,20 Mn | ₹2,09 Mr | ₹1,34 Mr | ₹987,80 Mn | ₹1,98 Mr | ₹1,05 Mr | -₹48,71 Mn | -₹2,02 Mr | -₹2,48 Mr | -₹3,01 Mr | -₹890,64 Mn | -₹1,36 Mr | -₹1,18 Mr | -₹900,55 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹4,50 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 12,2% | 6,7% | 13,6% | 22,9% | 17,0% | 26,1% | 20,0% | 17,1% | 27,3% | 34,2% | 42,1% | 46,6% | 51,7% | 50,7% | 48,5% | 45,2% | 32,1% | 42,3% | 34,7% | 37,6% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,74 | 0,99 | 0,94 | 1,13 | 0,81 | 0,60 | 0,70 | 0,87 | 0,84 | 0,59 | 0,56 | 0,60 | 0,53 | 0,54 | 0,51 | 0,37 | 0,39 | 0,46 | 0,59 | 0,68 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,98 | 0,97 | 0,88 | 0,88 | 0,59 | 0,35 | 0,38 | 0,51 | 0,42 | 0,28 | 0,25 | 0,30 | 0,29 | 0,28 | 0,24 | 0,15 | 0,11 | 0,08 | 0,08 | 0,07 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 29,9% | 25,7% | 21,7% | 16,4% | 11,9% | 16,0% | 22,7% | 27,8% | 26,8% | 25,4% | 17,5% | 12,6% | 15,8% | 10,5% | 22,7% | 26,3% | 39,2% | 39,6% | 36,6% | 30,0% |
| FAVÖK Marjı | 21,8% | 18,4% | 15,3% | 10,1% | 6,0% | 8,5% | 16,0% | 23,3% | 22,4% | 19,2% | 13,4% | 9,1% | 12,1% | 8,6% | 19,4% | 27,5% | 36,1% | 37,9% | 34,4% | 30,9% |
| Net Kâr Marjı | 16,1% | 12,1% | 9,8% | 5,2% | 1,5% | 2,8% | 11,5% | 13,4% | 12,2% | 6,2% | -1,6% | -0,9% | -4,1% | 0,7% | 5,0% | 16,2% | 21,2% | 12,4% | 22,9% | 19,0% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -1,9% | 6,1% | 7,7% | -1,8% | 10,0% | -6,5% | -1,1% | 8,6% | 6,7% | 7,4% | 16,8% | 7,3% | -0,3% | -14,9% | -21,7% | -43,0% | -17,6% | -36,1% | -32,5% | -27,7% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1166,70 | +%0,67 | |
| Bharti Airtel Limited | 1806,50 | +%1,56 | |
| HDFC Bank Limited | 714,00 | +%1,29 | |
| ICICI Bank Limited | 1360,20 | +%1,51 | |
| State Bank of India | 957,00 | +%1,70 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2269,30 | +%6,79 | |
| Bajaj Finance Limited | 982,75 | +%2,66 |