ICRAICRA Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $454,23 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹14,86 Mr | ₹12,94 Mr | ₹11,87 Mr | ₹11,07 Mr | ₹9,83 Mr | ₹9,01 Mr | ₹8,51 Mr | ₹7,75 Mr | ₹7,75 Mr | ₹6,68 Mr | ₹6,29 Mr | ₹5,85 Mr | ₹5,14 Mr | ₹4,45 Mr | ₹3,84 Mr | ₹3,58 Mr | ₹3,25 Mr | ₹2,66 Mr | ₹2,16 Mr | ₹29,93 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹297,91 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹3,01 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹11,85 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹184,01 Mn | ₹131,35 Mn | ₹126,83 Mn | ₹130,28 Mn | ₹140,26 Mn | ₹169,61 Mn | ₹210,88 Mn | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹101,25 Mn | ₹164,75 Mn | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹305.000 |
| Net Borç† | -₹7,91 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹6,00 Mr | ₹4,98 Mr | ₹4,46 Mr | ₹4,03 Mr | ₹3,43 Mr | ₹3,01 Mr | ₹3,16 Mr | ₹3,23 Mr | ₹2,99 Mr | ₹3,33 Mr | ₹3,40 Mr | ₹3,21 Mr | ₹2,83 Mr | ₹2,51 Mr | ₹2,07 Mr | ₹1,93 Mr | ₹1,62 Mr | ₹1,36 Mr | ₹994,52 Mn | ₹706,08 Mn |
| Brüt Kâr | ₹2,59 Mr | ₹2,19 Mr | ₹1,91 Mr | ₹1,84 Mr | ₹1,53 Mr | ₹1,18 Mr | ₹1,28 Mr | ₹1,46 Mr | ₹1,30 Mr | ₹1,33 Mr | ₹1,32 Mr | ₹1,25 Mr | ₹1,43 Mr | ₹1,19 Mr | ₹960,62 Mn | ₹979,33 Mn | ₹877,00 Mn | ₹751,23 Mn | ₹504,14 Mn | ₹365,54 Mn |
| FAVÖK | ₹2,19 Mr | ₹1,81 Mr | ₹1,52 Mr | ₹1,46 Mr | ₹1,23 Mr | ₹841,16 Mn | ₹946,21 Mn | ₹1,11 Mr | ₹1,07 Mr | ₹1,05 Mr | ₹998,32 Mn | ₹995,68 Mn | ₹856,33 Mn | ₹598,48 Mn | ₹625,95 Mn | ₹658,35 Mn | ₹614,02 Mn | ₹553,14 Mn | ₹362,87 Mn | ₹242,41 Mn |
| Net Kâr | ₹1,82 Mr | ₹1,70 Mr | ₹1,51 Mr | ₹1,35 Mr | ₹1,12 Mr | ₹816,60 Mn | ₹961,75 Mn | ₹1,05 Mr | ₹1,01 Mr | ₹885,67 Mn | ₹762,43 Mn | ₹654,49 Mn | ₹689,30 Mn | ₹591,55 Mn | ₹540,09 Mn | ₹481,10 Mn | ₹534,78 Mn | ₹388,92 Mn | ₹284,77 Mn | ₹199,90 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 188,32 | 176,50 | 156,99 | 140,59 | 116,74 | 84,89 | 99,98 | 107,98 | 102,25 | 89,68 | 77,21 | 66,32 | 68,93 | 59,16 | 54,01 | 48,11 | 53,48 | 38,89 | 28,49 | 19,99 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | ₹0,00 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹1,63 Mr | ₹1,46 Mr | ₹1,24 Mr | ₹1,16 Mr | ₹1,15 Mr | ₹1,21 Mr | ₹584,34 Mn | ₹978,62 Mn | ₹830,64 Mn | ₹770,58 Mn | ₹723,73 Mn | ₹550,12 Mn | ₹499,36 Mn | ₹238,28 Mn | ₹411,42 Mn | ₹535,74 Mn | ₹495,52 Mn | ₹411,46 Mn | ₹312,63 Mn | ₹124,93 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹124,93 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 1,2% | 1,0% | 1,1% | 1,2% | 1,4% | 1,9% | 2,5% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 1,7% | 3,2% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,40 | 0,38 | 0,38 | 0,36 | 0,35 | 0,33 | 0,37 | 0,42 | 0,39 | 0,50 | 0,54 | 0,55 | 0,55 | 0,57 | 0,54 | 0,54 | 0,50 | 0,51 | 0,46 | 0,02 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,51 | 0,42 | 0,38 | 0,34 | 0,29 | 0,25 | 0,27 | 0,27 | 0,25 | 0,28 | 0,29 | 0,27 | 0,24 | 0,21 | 0,18 | 0,16 | 0,14 | 0,11 | 0,08 | 0,06 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 43,2% | 43,9% | 42,7% | 45,5% | 44,7% | 39,2% | 40,5% | 45,1% | 43,7% | 40,0% | 38,9% | 39,1% | 50,4% | 47,2% | 46,3% | 50,7% | 54,0% | 55,3% | 50,7% | 51,8% |
| FAVÖK Marjı | 36,5% | 36,4% | 34,0% | 36,2% | 36,0% | 27,9% | 30,0% | 34,3% | 35,9% | 31,5% | 29,4% | 31,0% | 30,3% | 23,8% | 30,2% | 34,1% | 37,8% | 40,7% | 36,5% | 34,3% |
| Net Kâr Marjı | 30,3% | 34,1% | 33,9% | 33,5% | 32,8% | 27,1% | 30,4% | 32,6% | 33,7% | 26,6% | 22,4% | 20,4% | 24,4% | 23,5% | 26,0% | 24,9% | 32,9% | 28,6% | 28,6% | 28,3% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 27,2% | 29,4% | 27,8% | 28,8% | 33,6% | 40,3% | 18,5% | 30,3% | 27,8% | 23,1% | 21,3% | 17,1% | 17,6% | 9,5% | 19,8% | 27,8% | 30,5% | 30,3% | 31,4% | 17,7% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1208,60 | +%2,89 | |
| Bharti Airtel Limited | 1865,70 | +%3,96 | |
| HDFC Bank Limited | 722,65 | +%1,68 | |
| ICICI Bank Limited | 1374,00 | +%2,64 | |
| State Bank of India | 955,70 | +%0,08 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2364,00 | +%2,56 | |
| Bajaj Finance Limited | 963,45 | +%0,67 |